امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۰۹ AM

تشریح نحوه مجازات خرید و فروش آراء در انتخابات

انتخابات + عبارت
    -     کد خبر: 46168
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۰|۱۰:۴۷
سرویس : سیاست >> مجلس
رئیس کل دادگستری مازندران نحوه مجازات با خرید و فروش آراء در انتخابات را تشریح کرد.

عبارت : حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری ، در ارتباط بحث خرید و فروش آراء و برنامه مسؤولان دستگاه قضا استان در برخورد با متخلفان، اظهار کرد: در مرحله اول پیشگیری از هر نوع جرم و تخلف در انتخابات بوده و در مرحله دوم برخورد سریع و قاطع با مجرمان و متخلفان انتخاباتی است.

وی درباره خرید و فروش آراء، تصریح کرد: بر اساس مصوبات قانونی خرید و فروش آراء از نظر قانون تخلف و جرم محسوب می‌شود، هر نوع خرید و فروش آراء در زمان برگزاری انتخابات از نظر قانون‌گذار جرم و در صورتی که اثبات دلائل و مدارک با سرعت و دقت با افراد برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ارتباط با اختیار ابطال صندوق، بیان کرد: تصمیم‌گیری در این ارتباط بر عهده شورای نگهبان بوده اما وظیفه دستگاه قضا برخورد با متخلفان است.

وی ادامه داد: اگر در حین جرم ماموران و ضابطان ما متوجه تخلف شوند به صورت جدی برخورد می‌کنند و اجازه فعل مجرمانه نمی‌شود.

اکبری در پاسخ به این سؤال که چرا نحوه برخورد با متخلفان آراء برای مردم ملموس نیست، بیان کرد: در صورتی که دلائل و مدارک کافی بر انتصاب جرم وجود داشته باشد با سرعت و قاطعیت رسیدگی شود و حکم مجازات صادر شود و اثر بازدارندگی نمایان شود.

وی گفت: در غیر اینصورت اگر زمان رسیدگی طولانی شود اثر مجازات موثر نیست و باعث ترغیب دیگران به جرم می‌شود./ فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو