امروز : پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۱:۲۱ PM

افزایش تکثیر طبیعی و رهاسازی بچه ماهی در مازندران

شیلات + عبارت
    -     کد خبر: 46177
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۰|۱۱:۵۴
معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: پیش بینی می‌شود میزان تکثیر طبیعی و رهاسازی بچه ماهی به ۲۵ میلیون قطعه افزایش یابد.

عبارت : قاسم کریم زاده معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات مازندران در نشست هم اندیشی با بیان اینکه یکی از بهترین شیوه بازسازی ذخایر آبزیان دریا مهیا کردن شرایط مهاجرت ماهیان مولد به رودخانه‌ها و تکثیر در حالت طبیعی است،گفت: امروزه جامعه صیادی به سبب شناخت اهمیت این کار در کنار شیلات، تلاش‌ها و گام‌های مشارکتی خوبی برداشته به گونه‌ای که پارسال در ۱۸ رودخانه با ایجاد شیل و نیز احداث ۲۷ استخر در جایگاه پره، زمینه لازم برای تکثیر بیش از ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی فراهم شد.

او افزود: باتوجه به جلسات هم اندیشی برگزارشده و مهیا بودن شرایط لازم، برنامه بر این است که امسال هم بر تعداد شیل در رودخانه‌ها و هم بر تعداد استخر‌ها در اراضی ساحلی جایگاه‌های پره اضافه شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری مازندران افزود: شیلات مازندران امسال قصد دارد با کمک تشکلات صیادی، تعداد استخر‌ها در اراضی جایگاه‌های پره را از ۲۷ به ۳۹ واحد به میزان ۴۵ درصد و نیز تعداد شیل در رودخانه‌ها را از ۱۸ رشته به ۲۰ رشته به میزان ۱۱ درصد گسترش دهد.

کریم زاده گفت: پیش بینی می‌شود میزان تکثیر طبیعی و رهاسازی بچه ماهی با این شیوه از ۲۰ میلیون قطعه به ۲۵ میلیون قطعه افزایش یابد./ باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

مهناز افشار از یاسین رامین طلاق گرفت

جنجال در جلسه شورای شهر ساری با اخراج نیروها توسط شهردار

آرشیو