امروز : پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۳۲ AM

آیا مصرف گوشت مرغ ارتباطی به آنفلوآنزا دارد؟

مرغ+ عبارت
    -     کد خبر: 46264
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۱|۱۳:۵۴
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: بر خلاف شایعات مطرح شده در زمینه مصرف نکردن برای جلوگیری از ابتلا به آنفلوانزا، این بیماری هیچ ارتباطی به مصرف این نوع فرآورده گوشتی ندارد.

عبارت : مجتبی ورمقانی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا به این بیماری در استان گزارش و مشاهده نشده است، گفت: در سال جاری هیچ موردی از ابتلا به بیماری آنفلوانزای مرغی (h ۵ n ۵) در این استان مشاهده نشده بنابراین مردم با اطمینان کامل از گوشت مرغ برای مصرف خود استفاده کنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان شایعاتی که آنفلوانزی انسانی شیوع یافته در استان را مرتبط با مصرف مرغ عنوان می کنند، رد کرد و گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با نوع انسانی کاملا متفاوت است و ارتباطی با هم ندارند و آنفلوانزی h ۱ n ۱ بیماری مشترک بین انسان و پرندگان نیست.

او با توصیه شهروندان به پرهیز از خرید و مصرف مرغ زنده افزود: دامپزشکی استان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با متخلفان در عرضه مرغ زنده و ذبح غیربهداشتی در اماکن غیر مجاز برخورد کند./ برنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

مهناز افشار از یاسین رامین طلاق گرفت

جنجال در جلسه شورای شهر ساری با اخراج نیروها توسط شهردار

آرشیو