امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۵۸ PM
در نشست هیأت اجرایی ستاد بازآفرینی محلات هدف ساری مطرح شد:

بازآفرینی شهری فرصت مناسب برای احیای بافت های ناکارآمد

شهرداری + عبارت
    -     کد خبر: 46277
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۱|۱۱:۵۱
سرویس : جامعه >> شهری
اجرای طرح بازآفرینی شهری، فرصت خوبی به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم می شود، با تجمیع این بافت‌ها و ارائه خدمات می‌توان مشکلات و کمبودهای خدماتی را در این مناطق رفع و پویایی و تحرک را در عمران و رفاه این مناطق رقم زد

عبارت : اولین نشست هیات اجرایی ستاد بازآفرینی محلات هدف ساری با حضور لطف الله عباسی معاون فنی عمرانی فرمانداری، محمدحسین قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق ، مرتضی بربسته سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری ، نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی مازندران برگزار شد .

 

در این نشست که به میزبانی شهرداری ساری برگزار شد اینگونه مطرح شد: هدف از تشکیل هیات‌های اجرایی در استانها سرعت بخشیدن به بازآفرینی و نوسازی محله‌های ناکارآمد است که منجر به تامین رفاه و آسایش مردم می‌شود.

 

در این رویکرد جدید، دستگاه‌ها جداگانه به موضوعات ورود پیدا نمی‌کنند بلکه همه در قالب یک جمع و به عنوان یک تمرین مدیریت واحد شهری ایفای نقش می‌کنند تا شاهد سرعت بخشی در امر نوسازی بافت‌های فرسوده باشیم.

 

بافت‌های فرسوده و تهدیدهای حول آن همواره از دغدغه‌های مدیران و مسؤولان بوده و سال‌های اخیر با اجرای طرح بازآفرینی شهری گامی بلند در جهت نوسازی این بافت‌ها و رفع آن برداشته شده است.

 

لطف الله عباسی معاون فرماندار ساری گفت:با اجرای طرح بازآفرینی شهری، فرصت خوبی به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم می شود، با تجمیع این بافت‌ها و ارائه خدمات می‌توان مشکلات و کمبودهای خدماتی را در این مناطق رفع و پویایی و تحرک را در عمران و رفاه این مناطق رقم زد.

 

وی افزود:هدف اصلی در اجرای طرح بازآفرینی شهری حفاظت و صیانت از افرادی است که در سکونت گاه‌های نامناسب و ناکارآمد با بافت‌های ضعیف و مشکل دار و فرسوده شهری زندگی می‌کنند و در مواجهه با حوادث طبیعی و غیر طبیعی با خطر روبرو هستند.

 

عباسی ادامه داد:بازآفرینی تمام نقاط و محدوده های شهر به یکباره امکانپذیر نیست به همین دلیل اختیار لازم به هیات‌های اجرایی استان داده شده است تا در راستای پیشرفت اهداف بازآفرینی با سرعت گام بردارند.

 

محمد حسین قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری، اظهار داشت: سیاست اصلی بازآفرینی شهری اجرای برنامه‌های عملیاتی، اجرایی و اقتصادی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد با هدف بهره مندی ساکنان از خدمات مورد نیاز در این مناطق است.

 

 

وی افزود: در ساخت و سازها ، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد همواره توقعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم و مسائل حقوقی را باید مد نظر داشت.

 

مرتضی بربسته سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری ساری، تصریح کرد: شناسایی محلات شهر ساری که می‌توان بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را در آن آغاز کرد در دستور کار قرار دارد و اینکه تلاش می کنیم تا با ساز و کار مناسب اقدامات نوسازی بافت های فرسوده را سرعت ببخشیم.

 

وی افزود: بافت‌های فرسوده و ناکارآمد آنطور که باید از خدمات شهری بهره مند نمی‌شوند بر این مبنا این مهم در دستور کار قرار گرفته و تلاش می‌شود ساکنان مناطق از خدمات روبنایی و زیر بنایی مورد نیاز بهره مند شوند.

 

بنا بر گزارش اعلام شده در این نشست ،مرکز مازندران با 4 هزار و 517 هکتاراز 50 درصد بافت فرسوده و  1700بافت ناکارآمد برخورداراست./روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو