امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۱۷ PM
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:

توجه به ظرفیت‌های «بومی- محلی» و «ملی – مذهبی» در هویت‌بخشی به کودکان

سید عیسی میرشفیعی + عبارت
    -     کد خبر: 46285
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۱|۱۵:۲۳
سید عیسی میرشفیعی بااشاره به اینکه توجه همزمان به ظرفیت‌های «بومی – محلی» و «ملی – مذهبی» رویکرد آموزش و پرورش مازندران در هویت بخشی به کودکان است، از تجلیل از همکاران آموزش و پرورش مازندران در دومین همایش ملی هویت کودکان خبر داد.

عبارت : «میرشفیعی» گفت: دومین همایش ملی هویت ایرانی – اسلامی  کودکان با محورهایی چون «قصه‌گویی»، «مقاله» و «بازی» با حضور مربیان و دست‌اندرکاران آموزش پیش‌دبستانی از سراسر کشور،  در قزوین برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به حضور و سخنرانی دکتر حاجی‌میرزایی  مقام عالی وزارت و همچنین سرکار خانم حکیم‌زاده  معاون آموزش ابتدایی وزارت‌خانه در این همایش ملی خاطرنشان کرد: در حاشیه این همایش، کارگاه‌های تخصصی و آموزشی نیز با موضوع راهکارهای عملی «هویت‌بخشی» به کودکان برگزار شد.   

وی همچنین تأکید کرد: هویت کودکان، در معرض خطر است و ما باید عشق و تعصب نسبت به پرچم، میهن و همچنین باورهای مذهبی آنان را تقویت کنیم و  این همایش نیز به دنبال چنین اهدافی است و دور نخست این همایش در یزد برگزار شده بود.

معاون آموزش و پرورش مازندران به حساسیت این دوران اشاره کرد و گفت: این گونه همایش‌ها با هدف کیفیت‌بخشی به دوره پیش‌دبستانی انجام شد ضمن اینکه کارگاه آموزش والدین نیز از محورهای کیفیت‌بخشی در دوره آموزش پیش‌دبستانی است و در این راستا نیز سه شنبه -فردا- به قم خواهیم رفت تا جلسه  قطبی کمیته با حضور  استان‌های عضو، تصمیمات تخصصی را اتخاذ کند.

وی افزود: با توجه به تجربه ما در آموزش والدین  و برگزاری  کارگاه آموزش والدین پایه اول را در استان،  آموزش و پرورش مازندران  دبیری طرح «خانواده آگاه همگام با اوان کودکی» را عهده‌دار شد  تا با کمک و بهره‌مندی از توان سایر استان‌ها بتوانیم مدلی را تعریف و برای اجرا در سراسر کشور آماده کنیم.

وی همچنین گفت: دوره پیش‌دبستانی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و برابر سند تحول بنیادین  نیز دوسال آن کاملاً رسمی است و هم 5 ساله‌ها و هم 6 ساله‌ها می‌توانند در این دوره شرکت کنند هرچند اجباری و الزامی نیست اما همه باور دارند درصورتی‌که فرزندان ما این دوره را بگذرانند موفقیت‌های تحصیلی‌شان تضمین خواهد شد و تجربه نشان داد کسانی‌که این دوره را نگذراندند در عملکرد تحصیلی خود نیز مشکلاتی را تجربه کردند.

   میرشفیعی در پایان به برنامه‌های استانی اجرا شده برای هویت‌بخشی اشاره کرد و گفت: همایش استانی در یکی از شهرستان‌ها و همایش‌های شهرستانی،  بخشی از برنامه‌های ما بود ضمن اینکه استفاده از ظرفیت‌های بومی به موازات ظرفیت‌های ملی و دینی رویکرد ما در اجرای این همایش‌ها است.  /  روابط عمومی آموزش و پرورش

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو