امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۱۹ PM

جمع آوری بیش از ۱۵ میلیارد تومان زکات در مازندران

عکس+ عبارت
    -     کد خبر: 46286
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۱|۱۵:۲۸
مدیر کل کمیته امداد مازندران در جلسه شورای زکات که در دفتر نماینده ولی فقیه و با حضور اعضای شورای زکات استان برگزار شد، گفت: ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات در استان طی هشت ماهه سالجاری جمع‌آوری شد.

عبارت : رضا نوروزی جعفری، مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در طی هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: زکات جمع‌آوری‌شده در بخش‌های حمایتی و معیشتی نیازمندان و همچنین تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه برای مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر وجوهات و اجناس جمع‌آوری‌ شده، با عنوان زکات حمایتی برای مسکن، جهیزیه، درمان و معیشت نیازمندان، هزینه شد، تصریح کرد: همه باید در حیطه مسئولیت خود برای ترویج این فرهنگ تلاش کنند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: ارتباط چهره به چهره مسئولان زکات با خیران و کشاورزان، تشکیل جلسات شورای زکات شهرستان‌ها با حضور امام‌جمعه و فرماندار ازجمله برنامه‌های جمع‌آوری زکات بوده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۴۰۰ شورای زکات روستا در استان تشکیل شد، گفت: زکات جمع آوری شده در روستاها برای همان روستا در بخش های مختلف هزینه می شود.

نوروزی با تقدیر از همراهی دستگاه های عضو شورای زکات افزود: دستگاه های عضو با همکاری بیش از پیش خود در ترویج فرهنگ زکات کمک حال کمیته امداد هستند.

نماینده ولی فقیه مازندران  هم در این جلسه با اشاره به اینکه زکات یک فریضه الهی است، گفت:همه باید به فکر محرومان جامعه باشیم و در راستای رفع مشکلات آنها برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.

آیت الله لایینی گفت: اعضای شورای زکات باید به این فریضه توجه ویژه داشته باشند تا شاهد فقر در جامعه نباشیم.

وی با تقدیر از همراهی دستگاه ها گفت: کمیته امداد همه تلاش خود را برای رفع مشکلات نیازمندان به کار می بندد.

گفتنی است در این جلسه هریک از اعضای شورای زکات نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند./ سایت خبری کمیته امداد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو