امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۴۰ AM
رئیس اتاق مازندران:

رسیدن به اهداف صادراتی نیاز به زمان دارد؛ بخش خصوصی به‌تنهایی عهده‌دار صادرات نیست

عکس +عبارت
    -     کد خبر: 46288
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۱|۱۵:۳۷
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه بخش خصوصی به تنهایی عهده دار صادرات نیست و ظرفیت این بخش مشخص است، گفت: رسیدن به اهداف صادراتی و آنچه با افتتاح سرای تجاری در ولگاگراد به دنبال آن هستیم، نیاز به زمان دارد.

عبارت : عبداله مهاجر دارابی در جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران با بیان اینکه صادرکننده به دنبال سود است و اگر سود نباشد، فعالیت اقتصادی اشتباه است، گفت: اینکه گفته می شود چرا اکنون که فصل صادرات مرکبات است اما صادرات به کشورهای حاشیه خزر به خوبی صورت نمی گیرد، پاسخ واضحی دارد و آن اینکه یک صادرکننده خوب اگر ببیند که مثلا 10 هزار تن مرکبات را به عراق صادر کند سود بیشتری دارد، حتما انتخاب او کشورهای حاشیه خزر نخواهد بود.

وی تصریح کرد: از طرفی دیگر، به ظرفیت صادرات در اشل بالا نرسیدیم. در حوزه مرکبات اگر شرکتی مانند روماک راه اندازی شود میتواند این ظرفیت را داشته باشد که در تناژ بالا صادرات صورت بگیرد.

رئیس اتاق با تأکید بر اینکه حوزه صادرات تنها برعهده بخش خصوصی نیست، افزود: آنچه را که براساس منافع و قانون است، در همان چارچوب انجام می دهیم. اتاق یک جایگاه و ظرفیتی دارد و حتی در بسیاری از جلسات، ناظر هستیم نه تصمیم گیرنده. اما در جایی که مسئولیت داشتیم از حقوق بخش خصوصی دفاع کردیم و جزیره ای عمل نشد.

مهاجر همچنین در پاسخ به اینکه چرا از سفرهای اخیر هیأت های تجاری  اتفاقی در حوزه صادرات نیفتاد، اظهار داشت: در ولگاگراد به فراتر از صادراتی که اکنون داریم می اندیشیم. مسیری را که انتخاب کردیم برای حصول نتیجه نیاز به زمان دارد و ممکن است در این بین اتفاقاتی هم برای ما و هم برای کشورهای مقصد بیفتد. اما مسیر ما مشخص است و هر اطلاعاتی که لازم باشد، در اختیار کارگروه توسعه صادرات قرار می دهیم./روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو