امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۳۴ PM
تحلیل عبارت
شوک بنزینی انتخابات؛

فعالیت جریان های سیاسی مازندران هنوز به شهرستان ها نرسید!

بنزین + عبارت
    -     کد خبر: 46368
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۳|۱۲:۰۲
سرویس : سیاست >> مجلس
در انتخابات دوره قبل، احزاب سیاسی از تیرماه از نامزدهای جریانی خود طرح و برنامه خواسته بودند و تا شهریورماه نامزدهای جریان های سیاسی در اکثر حوزه ها مشخص شده بود. اما در انتخابات این دوره تا به امروز که در آخرین ماه پاییز قرار داریم هنوز از جلسات سیاسی شهرستان ها خبری نیست.

عبارت- گروه سیاسی: عملکرد دولت روحانی که نتوانست تقریبا هیچ یک از وعده ها و برنامه های انتخاباتی خود را جامه عمل بپوشاند، به اندازه کافی برای فضای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دلسرد کننده بود اما افزایش قیمت بنزین در ماههای منتهی به انتخابات، در حقیقت ضربه ای کاری بود بر پیکر نشاط اجتماعی و سیاسی کشور تا همان اندک تحرکات انتخاباتی را از بین ببرد.

به جرات می توان گفت شور انتخاباتی مردم و جریان های سیاسی در این دوره با دوره قبل اصلا قابل مقایسه نیست. در انتخابات مجلس دهم که هفتم اسفند برگزار می شد، از همان آغاز سال و در ایام نوروز فعالیت خاموش نامزدها، جنبه جدی تری به خود گرفته بود و هر نامزدی سعی می کرد خود را به یک جریان سیاسی وصل کند تا شانس رای آوری خود را افزایش دهد. اما در این دوره تقریبا برعکس است؛ نه از آن شدت فعالیت ها خبری است نه حتی نامزدهای مطرح جریان های سیاسی سعی دارند جریانی ورود کنند.

در انتخابات دوره قبل، احزاب سیاسی از تیرماه از نامزدهای جریانی خود طرح و برنامه خواسته بودند و تا شهریورماه نامزدهای جریان های سیاسی در اکثر حوزه ها مشخص شده بود. اما در انتخابات این دوره تا به امروز که در آخرین ماه پاییز قرار داریم هنوز از جلسات سیاسی شهرستان ها خبری نیست و جریان های سیاسی تنها توانستند در استان ها دو یا چند جلسه ساده آن هم در سکوت برگزار کنند.

در انتخابات قبل در اثر شور انتخاباتی صحبت از مشارکت بالای مردم بود اما در این دوره صاحبنظران از مشارکت حداقلی یا معمولی می گویند. مگر اینکه در آستانه انتخابات اتفاق خاصی رخ دهد.

حقیقت این است که تازه داشت تحرکات انتخاباتی در دسته های کوچک و مراسمات مختلف شکل می گرفت که گرانی قیمت بنزین، مردم و فعالان سیاسی را به شوک عمیق فرو برد.

باید منتظر ماند و دید در ادامه چه اتفاقاتی روی می دهد و و آیا از شور انتخاباتی دوره قبل خبری خواهد شد یا شرایط انتخاباتی متفاوت تری را تجربه خواهیم کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال