امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۶ PM
دربست_بهارستان /۱۵
اخبار اختصاصی عبارت از حواشی ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس در مازندران؛

۵ دلیل برای تصمیم صحیح یوسف نژاد مبنی بر ثبت‌نام در تهران / از وعده‌های استانی تا عملکرد ملی

یوسف نژاد+عبارت
    -     کد خبر: 46448
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۵|۱۳:۴۰
سرویس : سیاست >> مجلس
کسانی که یوسف نژاد را می شناسند و با او دمخور هستند به خوبی می دانند که او هیچگاه تصمیمی عجولانه و ناپخته نمی گیرد و بی گدار به آب نمی زند. بی شک او در دوسال اخیر، به این می اندیشیده که در حوزه ساری ثبت نام کند یا تهران؟ و با بررسی همه جوانب و البته گران شدن بنزین و احتمال بالای کاهش مشارکت طبقه متوسط شهری دست به چنین انتخابی زده است.

گروه سیاسی- مجید ساجدی فر:  اولین چیزی که با به میان آمدن نام ''یوسف نژاد'' به ذهن خطور می کند ''زیرکی'' او است. او علیرغم ظاهر آرام و با وقارش، باطنی پر جنب و جوش و ذهنی بی قرار دارد. آینده نگر است و عموما اهل منافع شخصی نزدیکانش نیست. کسی او را در خانه و خودرو لاکچری ندیده و از این نظر دامنش پاک است.

کسانی که یوسف نژاد را می شناسند و با او دمخور هستند به خوبی می دانند که او هیچگاه تصمیمی عجولانه و ناپخته نمی گیرد و بی گدار به آب نمی زند. بی شک او در دوسال اخیر، به این می اندیشیده که در حوزه ساری ثبت نام کند یا تهران؟ و با بررسی همه جوانب و البته گران شدن بنزین و احتمال بالای کاهش مشارکت طبقه متوسط شهری دست به چنین انتخابی زده است.

ما در این یادداشت، 5 دلیل مهم برای درستی تصمیم یوسف نژاد را مورد اشاره قرار می دهیم.

1: یوسف نژاد 6 دوره نامزد انتخابات حوزه ساری و میاندورود بوده و 3 دوره آن را توانست راهی خانه ملت شود. اما این سه دوره حضور، هیچگاه متوالی نبوده و معمولا یک دوره در میان بوده است. بر این اساس روی کاغذ می توان گفت، این دوره، زمان استراحت وی بود.
 
2: حضور همه نامزدهای مطرح بخش های مختلف حوزه مرکز استان و سنگینی رقابت در فضای قومی و قبیله ای -با توجه به نارضایتی عمومی مردم از مجلس دهم (به ویژه لیست امید)که به اذعان کارشناسان، از ضعیف ترین مجالس کشور بود، - کار را برای اکثر نمایندگان فعلی، به‌خصوص در شهرستان ها سخت و پیچیده کرده است.

3: جدایی زودهنگام حلقه های اول یوسف نژاد از وی را باید از جمله دلایل این تصمیم دانست به خوبی می دانیم که آقای نماینده بخش مهمی از رای 116 هزارتایی خود را مدیون حمایت همه‌جانبه برخی چهره هایی چون عبوری، شجاعی، نقیبی، آقامیری، کیادهی، محمد جعفری و پیوندی بود که برخی از آن ها یکی پس از دیگری در همان سال نخست مجلس دهم از وی جدا شدند و امروز تعدادی از آن اسامی هنوز به او وفادار هستند.

4: وعده های شهرستانی، عملکرد ملی: یوسف نژاد از آن دست کاندیداهاست که در ایام انتخابات روی مسائل شهرستانی و حوزه ای تمرکز می کند و با شیوه هایی که مخصوص خود وی هست، افراد را به سوی خود جذب می کند. اما پس از انتخابات، ملی کار می کند و تمرکز خود را بر دو وظیفه اصلی نمایندگان -قانونگذاری و نظارت- معطوف می کند و نتیجه این شد که اقبال عمومی از وی در انتخابات بعد از نمایندگی او، کاهش یابد و آقای نماینده همواره از حضور مجدد در مجلس باز ماند. که این البته به توقع نادرست مردم از نمایندگان در شهرستان‌ها بی‌ارتباط نیست.

5: در دوره های اخیر، آرای کلانشهرها همواره جریانی و لیستی بوده و نام نویسی وی در تهران و قرار گرفتن در لیست اصلاحات -اگر با اقبال عمومی مواجه شود و رای احزاب و تشکل‌های تخصصی را نیز جلب کند - می تواند حضور نامزدهای جریان مربوطه را در مجلس تسهیل نماید .

مجموع موارد ذکر شده نشان می دهد که تصمیم یوسف نژاد برای نام نویسی در تهران درست و عاقلانه بوده است و ما همچون همه مازندرانی ها برای وی آرزوی پیروزی و سربلندی داریم.
البته او گوشه چشمی به احتمال رد صلاحیت رقبای اصلی اش در ساری دارد و اگر این اتفاق بیافتد بعید نیست او به ساری برگردد و از همین حوزه مجددا در انتخابات مجلس شرکت کند.
حرف آخر اینکه یوسف نژاد اگرچه مثل همه انسانها نقاط ضعف و قوتی دارد، اما نقاط قوت او به مراتب بیشتر است. به جرات می توان گفت وی از معدود نمایندگان کشور است که در مسائل مختلف کشور صاحبنظر است و دستی بر آتش دارد. در امور مجلس خبره است و از هر طرح و قانونی سخن به میان آید، نظراتی کارشناسانه ارائه می کند. ارتباطاتی قوی با قوای سه گانه و بزرگان کشور دارد اما اینکه چرا در حوزه انتخابیه، شیوه های عملکردی و انتخاباتی خود را تغییر نمی دهد و هر دوره بر آن ها اصرار می ورزد را باید از خودش پرسید. #مجیدساجدی فر

 داغ ترین و به‌روز ترین اخبار انتخابات مجلس مازندران را در عبارت دنبال کنید..

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو