امروز : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۳۳ AM
فیلترشکن/۲
دومین بسته ی ویژه خبری عبارت؛

از وعده ساخت فرودگاه در یکی از شهرهای مازندران در بازار داغ انتخابات تا انتقال ۱۵ داوطلب کرسی مجلس از تهران به مازندران!

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 46568
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۹|۱۳:۵۷
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

۱– وعده ساخت فرودگاه در آمل در بازار داغ انتخابات!

مجوز فرودگاه در آمل صادر شده و در لیست ردیف بودجه قرار گرفته است؛ این سخنان اخیر عزت الله یوسفیان ملاء نماینده مردم آمل در آستانه انتخابات است. در حالی بازار وعده‌های انتخاباتی همچنان داغ است که این بار نماینده مردم آمل بدون توجه به ظرفیت و زیرساخت‌های موجود در استان مازندران و بدون در نظر گرفتن این مسئله که مازندران دارای سه فرودگاه دیگر است وعده ساخت فرودگاه جدید را می‌دهد.

این نماینده راه‌اندازی و اجرا شدن این پروژه را حتمی اعلام می‌کند و می‌افزاید: مجوز ساخت این فرودگاه صادرشده و در لیست ردیف بودجه قرارگرفته است و پروژه‌ای که در این کتابچه بودجه قرار بگیرد مطمئناً اجرایی می‌شود اگرچه ممکن است به طول انجامد.

استان مازندران با داشتن سه فرودگاه دشت ناز ساری، رامسر و نوشهر همواره جزو فرودگاه‌های کم ترافیک بوده‌اند حال اینکه چه استدلال و برنامه‌ریزی ساخت فرودگاه چهارم در استان مازندران توجیه‌پذیر کرده است نماینده مردم آمل به آن اشاره‌ای نداشته است.

 

۲ - تصادف_زنجیره ای 3 خوردرو در جاده مرگ بندپی غربی .

ساعت 11 امروز صبح در برخورد زنجیره ای 3 خودروی پیکان ، پژو206 و ال90 در جاده مرگ بندپی غربی ، نرسیده به روستای سادات محله (ساختمان ) خسارتهای جدی مالی به خودروها و صدمات شدید به سرنشینان خودروها وارد شده که توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند .

خوشبختانه فعلا در این حادثه مرگ و فوتی گزارش نشده است .

 

۳ - واژگونی کامیون حمل چوب در کمربندی ساری

سرهنگ قدمی رئیس پلیس راه مازندران گفت: یک دستگاه کامیون حمل چوب صبح امروز سه شنبه ۱۹ آذرماه در در کمربندی سمسکنده ساری واژگون شد و موجب ایجاد ترافیک سنگین در این مسیر شد.
او افزود:با همکاری پلیس و عوامل امدادی این رفت و آمد هم اکنون در این مسیر به صورت عادی و روان در جریان است.
رئیس پلیس راه مازندران گفت:این حادثه تلفات جانی نداشت.

 

 

۴ – افزایش 4 برابری کودک همسری بعد از افزایش وام ازدواج

 

محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، نسبت به افزایش 4 برابری کودک همسری در برخی نقاط کشور به دنبال افزایش وام ازدواج هشدار داد و پیشنهاد کرد که در صورت افزایش رقم این وام، "قیود سنی"و "تسهیل در نحوه بازپرداخت" آن برای جوانان لحاظ شود.

معاون امور جوانان توضیح داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در برخی از نقاط کشور که با فقر فرهنگی و اقتصادی رو به رو هستیم، از وام ازدواج برای معامله کودکان زیر 15 سال استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد که اگر قصد داریم برای وام ازدواج تمهیداتی بیندیشیم که جوانان بتوانند از پس بازپرداخت آن بریایند باید قواعدی هم در مورد سنینی که می‌توانند این وام را دریافت کنند نیز وضع شود تا چنین آسیب‌هایی نیز به وجود نیاید.

 

۵ – سرانه تخت بیمارستانی در مازندران 1.5 است / زمان رسیدن آمبولانس ها در استان چند دقیقه است؟

موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:  حدود ۴۱۴۳ تخت درمانی در ۴۰ بیمارستان فعالیت می کنند که سرانه تخت بیمارستانی در استان ۱.۵ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فعالیت ۱۰۱ مرکز جامع سلامت شهری، افزود: در این مراکز ۴۰۲ نفر فعالیت می کنند و پزشکان تک شیفت حدود ۱۵۰۰ نفر و در دو شیفت حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می دهند.

وی به فعالیت اورژانس شهری، جاده ای و هوایی اشاره کرد و گفت: زمان رسیدن آمبولانس بر سر بیمار در شهر ۷.۲۵ ثانیه و در بین جاده ها ۱۲:۳۰ می باشد.

 

۶ - دستگیری یک مسئول به اتهام فساد مالی در مازندران

سرهنگ دوم پاسدار عابدین داغمه‌چی فیروزجایی، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج چالوس:

از ابتدای سال جاری و با رصد صورت گرفته توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه شهرستان چالوس و با دستور مقام محترم قضایی، رئیس سابق سازمان نظام فنی روستایی شهرستان چالوس، به اتهام فساد مالی بازداشت و به همراه سه نفر دیگر از مرتبطین، پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

سپاه همواره مدافع حقوق مردم بوده و با هرگونه فساد خصوصاً مفاسد مالی از سوی هر شخص و نهادی با جدیت برخورد خواهد کرد.

مردم هرگونه اخبار در حوزه های امنیتی، فساد مالی و سایر موضوعات را در اسرع وقت به سامانه ۱۱۴ ستاد خبری سازمان اطلاعات سپاه اطلاع‌رسانی نمایند.

 

۷- با فروشندگان کارت سوخت چه برخوردی می شود؟

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: فروش کارت های سوخت به دیگران جرم محسوب بوده و با چنین افرادی برخورد قانونی می شود.

وی ادامه داد: پس از شناسایی این افراد و محرز شدن تخلف آنها، اعمال قوانینی مانند توقیف و مسدود شدن کارت‌های سوخت و نیز تعیین غرامت به میزان لیتراژ تخلف انجام شده یک برابر نرخ بین المللی (فوب خلیج فارس)، اعمال می‌شود.

رجب پور بیان داشت :شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری و اداره تعزیرات حکومتی با قاطعیت و حساسیت کامل با پدیده شوم کارت فروشی مقابله و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

 

۸ – انهدام 7 باند قاچاق کالا و ارز در مازندران / دستگیری هزار و 197 نفر !

فرمانده انتظامی مازندران به افزایش ۶۶ درصدی کشف کالای قاچاق در استان اشاره کرد و گفت: ۴۸۶ میلیارد و ۹۷۵ میلیون ریال کالای قاچاق از آغاز امسال تاکنون از هفت باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در استان کشف و ضبط شد.
سردار سید محمود میرفیضی گفت:انواع قرص و داروی غیر مجاز، چوب آلات جنگلی، البسه خارجی، فراورده‌های سوختی، انواع سموم کشاورزی و  کود شیمیایی از عمده‌ترین کالا‌های قاچاق کشف شده در استان بوده است.
او از کشف ۱۲۰۰ دستگاه تجهیزات رایانه‌ای در استان خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های انتظامی در سطح استان، ماموران در این مدت موفق به کشف ۱۳۷ هزار نخ سیگار، ۱۹ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۵۰ تن برنج خارجی و ۱۹ تن گندم، قاچاق شدند.
سردار میرفیضی افزود: در این مدت هزار و ۱۹۷ نفر در استان دستگیر شدند.

 

۹ - محدودیت در تراکنش از درگاه‌های غیرحضوری برای هر فرد در ٢۴ ساعت

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:

در ادامه اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و مدیریت جریان وجوه در کشور، از بیستم آذر ماه، تراکنش‌های کلیه سامانه‌های بین بانکی به ازای هر شخص در ۲۴ ساعت از درگاه های غیر حضوری به ۱ میلیارد ریال محدود می‌شود

کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز موظفند این محدودیت را برای تراکنش‌های درون بانکی در درگاه‌های غیرحضوری خود اعمال کنند

مشتریان بانک‌ها می‌توانند برای انجام تراکنش‌های بالاتر از این مبلغ کماکان به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.

 

۱۰ – چند درصد از مطالبات سویا کاران مازندرانی پرداخت شد؟

سید محمد جعفری اظهار داشت: در فصل زراعی جاری تاکنون بیش از  ۵ هزار و ۲۰  تن دانه روغنی سویا به ارزش ۱۴۱ میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی تحویل گرفتند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون بیش از  ۳۶ درصد از مطالبات سویاکاران مازندران به ارزش ۵۰ میلیارد و ۴۸۴ میلیون ریال به حساب آنها واریز شد.

وی گفت: هر کیلو دانه روغنی سویا با دو درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۲۹ هزار و ۶۳۳ ریال خریداری می‌شود.

 

۱۱ - انتقال ۱۵ داوطلب کرسی مجلس از حوزه انتخابیه تهران به مازندران

دبیر ستاد انتخابات مازندران گفت: ۱۵ داوطلب یازدهمین دوره انتخابات که در تهران ثبت نام کرده بودند حوزه های انتخابیه خود را به مازندران تغییر دادند و انتقالی گرفتند.

مهدی محمدی با بیان اینکه تا پایان مهلت قانونی ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی شمار داوطلبان استان ۴۰۱ نفر بود که با انتقال حوزه انتخابیه ۱۵ نفر که در تهران ثبت نام کرده بودند به حوزه های انتخابیه مازندران، طی دو روز گذشته شمار نامزدهای استان به ۴۱۶ نفر رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
انتقاد تند یک نماینده سابق از نمایندگان فعلی مازندران! / حمله سرپرست تیم فوتسال ستارگان ورامین به فرماندار و شهردار ساری / انتقاد شدید یک رسانه از نماینده قائمشهر: از مردم عذر خواهی کنید! / گلایه های شهردار آمل: شهرهای مازندران را دسته بندی نکنید جبهه انقلاب اسلامی برای انتخابات درمازندران لیست واحد می دهد / قوت گرفتن احتمال تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران / شهردار قائمشهر قول داد ۶ ماهه معضل پسماند را حل کند! / ماجرای حضور ریاضی دان بهشهری در شبکه اسپانیایی زبان سویا کاران مازنی با دولت بی حساب شدند شائبه مهندسی انتخابات در هیئت جودو مازندران / درخواست اهالی یک روستا از استاندار / طلاب ضعیف ترین قشر جامعه از نظر اقتصادی / فسخ یکطرفه قرارداد ۴ بازیکن نساجی؛ اولین بحران مالک جدید باشگاه نساجی بالاخره واگذار شد؛ مرد آرام مالک صد در صدی تیم / سلطان ورزش بانوان باز هم طلا گرفت / حمله رسانه اصولگرا به استاندار مازندران / بعضی نامزدهای انتخابات تذکرات جدی دریافت کردند بهم خوردن جلسه انتخاباتی کاندیدای مازندرانی به خاطر شاسی بلند / دستگیری مقام مسئول مازندرانی به اتهام فساد / جزئیات جدید مصادره زمین های پهلوی در مازندران / آغاز برکناری آقای شهردار تحلیل عبارت از حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت+اسامی داوطلبان نهایی ثبت نامی از اطلاعیه مهم دفتر ناطق نوری تا شهری در مازندران که گرانفروشی در آن ۱۰۰ درصد افزایش یافت سخنرانی دختر سلطان حقوق های نجومی در مجلس/ ۶٠ درصد اقتصاد ایران در دست این ۴نهاد است / شکایت مجری شبکه سه از علی لاریجانی درخواست۱۷۰ نفر از نمایندگان مجلس از سران قوا برای جایگزینی پیام رسان داخلی با پیام رسان های خارجی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو