امروز : چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۴۷ AM

خرید ۴۰ هزار تن پرتقال مازندران برای شب عید آغاز شد

مرکبات پرتقال + عبارت
    -     کد خبر: 46586
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۱۹|۱۵:۴۶
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از آغاز خرید و ذخیره سازی ۴۰ هزار تن پرتقال باغداران استان برای تنظیم بازار میوه شب عید خبر داد.

عبارت : خرید تضمینی میوه شب عید یکی از سیاست های دولت است که در چند سال اخیر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اجرایی می شود. امسال بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید کشور، استان مازندران مسئول خرید و تامین ۴۰ هزار تن پرتقال به قیمت ۴۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم شده است.

مسئولان مازندران  قیمت ۴۵ هزار ریال در هر کیلوگرم برای ذخیره پرتقال شب عید را مناسب برای باغداران می دانند که البته میوه باید سالم و بر اساس مقررات توسط اتحادیه باغداران و سورتینگ داران خریداری و عرضه شود.

معاونت هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران به دستور شخص استاندار نیز موظف شده است تا از طریق دستگاه های نظارتی بر نحوه خرید و ذخیره سازی پرتقال شب عید مراقبت و پیگیری لازم را داشته باشند.

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران روز سه شنبه به نقل از حسین قوانلو رییس این سازمان اعلام کرد که کار خرید پرتقال برای شب عید آغاز شده و متولی آن هم اتحادیه باغداران است.

وی توضیح داد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته تامین و ذخیره سازی پرتقال تامسون کشور از سوی کمیته راهبردی میوه و ذخیره سازی ستاد تنظیم بازار کشور به استان مازندران محول شده است و بلافاصله نیز پس از ابلاغ این موضوع چندین جلسه با فعالان حوزه مرکبات استان برگزار و اتحادیه باغداران متولی خرید معرفی شد.

قوانلو تاکید کرد: البته به این اتحادیه اعلام کردیم از تمام  ظرفیت های استانی از جمله تعاون روستایی، سورتینگ داران و سردخانه داران باید استفاده کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اتحادیه باغداران  به عنوان متولی اجرای این طرح باید  محصول پرتقال را به صورت مستقیم از باغداران تهیه کرده و از افراد دلال در این حوزه به هیچ عنوان خرید نداشته باشد.

مجموع باغ های مرکبات استان مازندران ۱۱۲ هزار هکتار است که از این میزان ۱۱۰ هزار هکتار ارقام بارده هستند. همچنین از مجموع باغات مرکبات مازندران ۸۰ هزار هکتار زیر کشت ارقام مختلف پرتقال ، ۳۰ هزار هکتار ارقام مختلف نارنگی و بقیه زیر کشت محصولاتی از جمله نارنج و لیمو قرار دارند./ ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو