امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۴ PM

آخرین آمار مرگ در حوادث کار مازندران/مرگ کسب و کار من است

کارگر+ عبارت
    -     کد خبر: 46672
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲۳|۱۲:۰۶

عبارت: علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۷۰ نفر ۸ ماه امسال بر اثر حوادث کار در مازندران جان خود را از دست دادند که در مقایسه با پارسال ۸ درصد افزایش داشت.

او افزود: بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان در ۸ ماه امسال به ترتیب شهرستان ساری  با  ۱۳، آمل و نور هر کدام با ۹ و چالوس با ۷ مورد بیشترین  و شهرستان محمود آباد با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

عباسی گفت: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۵ نفر، برق گرفتگی با ۱۷، اصابت جسم سخت با ۱۴ و سوختگی و سایر موارد هر کدام  با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

او افزود: بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۳، اردیبهشت با ۱۲  بیشترین   و فروردین با ۴ مورد کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

به گزارش عبارت به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندارن مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۰ مورد بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با یک فوتی کمترین آمار را داشتند.

عباسی با بیان اینکه ۵۵ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند، افزود: از کل فوت شدگان حوادث کار در ۸ ماه امسال ۵ نفر دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

او گفت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۶۴۹ زخمی (۶۱۱ مرد و بقیه زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش داشت.

 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، افزود: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

انتهای پیام/ م

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو