امروز : پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۱۸ PM

اخراج مخفیانه چینی ها از آمریکا

چین + آمریکا+عبارت
    -     کد خبر: 46736
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲۵|۱۶:۰۴
سرویس : سیاست >> دولت
یک روزنامه مشهور آمریکایی از اخراج مخفیانه دو مقام سفارت چین به اتهام ورود به یک پایگاه نظامی حساس در ویرجینیا خبر داده است.

عبارت: روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه اعلام کرد: دو مقام سفارت چین به طور مخفیانه توسط ایالات متحده اخراج شده اند آن هم به دلیل اینکه این افراد وارد یک پایگاه نظامی حساس در ویرجینیا شده بودند.

این روزنامه آمریکایی افزود: مقام های آمریکایی بر این باورند که حداقل یکی از مقام های چینی که وارد این پایگاه نظامی حساس شده است، از ماموران اطلاعاتی چینی بوده که تحت پوشش دیپلماتیک فعالیت می کرده است.

مقام های سفارت چین نسبت به اخراج این دو دیپلمات خود به وزارت خارجه آمریکا اعتراض کرده اند.

این اقدام آمریکا موجب تشدید تنش در روابط دو اقتصاد بزرگ جهان شده است. نیویورک تایمز افزود: این حادثه در ماه سپتامبر در یک پایگاه نظامی در نزدیکی نورفولک ویرجینیا رخ داده است.

برخی مقام های آمریکایی اعلام کرده اند که این اقدام چین آزمایشی برای ارزیابی سطح امنیت پایگاه ها و تاسیسات نظامی آمریکا بوده است. در اواسط اکتبر وزارت خارجه آمریکا محدودیت های جدیدی را برای دیپلمات های چینی اعمال کرده است.

دیپلمات های چینی ملزم شده اند تا قبل از دیدار با مقام های محلی یا ایالتی، به مقام های وزارت خارجه آمریکا اطلاع دهند./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال