امروز : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۴:۴۲ AM

در مراسم تودیع و معارفه دادستان امل چه گذشت؟

حجت الاسلام اکبری+عبارت
    -     کد خبر: 46758
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲۵|۱۹:۰۲
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: هیچ واحد تولیدی در مازندران نباید تعطیل شود و از سیستم بانکی انتظار داریم تا در اجرای قانون نهایت مساعدت را داشته باشد.

عبارت: حجت الاسلام محمدصادق اکبری عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید آمل با بیان اینکه آمل با داشتن مفاخر و مشاهیر بزرگ و مطرح بر کسی پوشیده نیست اظهار داشت: این شهرستان برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی است که نامش برای همیشه در وصیت نامه بنیانگذار انقلاب اسلامی جای گرفت.

وی با اشاره به اینکه دادستان وظایف مهمی دارد که به آن مدعی‌العموم گفته می‌شود، افزود: وی از طرف مردم مسئولیت دارد تا چنانچه در جامعه مورد تضعیف قرار گرفت می‌تواند با عنوان مدعی‌العموم ورود کند.

اکبری با بیان اینکه مردم جامعه آزادی‌های مشروع بهره‌مند هستند در غیر این صورت دادستان با طرح شکایت و اعلام جرم آنها را سر جای خود می‌نشاند و مردم را به آن آزادی‌ها بهرهمند می‌کند، تصریح کرد: کسانی که نظم و قانون را به مخاطره بیاندازد دادستان بدون شکایات ورود می‌یابد زیرا این امر را ضروری می‌داند تا به ایجاد نظم  بپردازد.

وی ادامه داد: دادستان در بخش‌های دیگر چون امور ایتام و صغیران وظیفه دارد دخالت کند تا از طریق ذمامین به این امور بپردازد.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه دادستان در بخش‌های مختلف وظیفه دارد ورود یافته و عمل کند، افزود: دادستان به عنوان فرد تعقیب در دو جنبه عمومی و خصوصی جهت حفاظت از حقوق شهروندی ورود یابد تا آرامش و امنیت در شهر حاکم شود.

وی با اعلام اینکه همه کارکنان دستگاه قضایی موظف هستند تمام مراجعان و کسانی که تحت هر عنوانی به دادستان مراجعه کنند در جای حقوق شهروندی مدنظر قرار داده و موظف به رفتار کریمانه و مهربانانه هستند، گفت: تکریم مراجعان هم وظیفه دادستان و هم ریاست دادگستری و قضات تا دیوان عالی کشور است تا به امور مردم رسیدگی شود. 

اکبری ادامه داد: اکنون در کشور درصد بسیار بالایی در امر سلامت قضات وجود دارد و ممکن است تعداد کمی در این حوزه تخلف وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در این استان پنج جرم توهین، تهدید، افترا، ضرب و جرح را می‌توان با پیشگیری به کاهش جرم رساند، افزود: باید به این جرم‌ها توجه شده و به آثار آن وقوف داشته تا پیشگیری صورت گیرد.

اکبری با بیان اینکه آمل یک شهر صنعتی است که عمده صنایع ارزشمند استان در این شهرستان است، گفت: وظیفه ما در اجرای بیانات مقام معظم رهبری حمایت از این صنایع، تولیدکنندگان و صاحبان صنعت نهایت است و به جلسه نباید اکتفا کرد بلکه رسیدگی میدانی و از نزدیک صورت گیرد تا مشکلی هست برطرف شود.

وی عنوان کرد: هیچ واحد تولیدی در این استان و شهرستان نباید تعطیل شود و از سیستم بانکی انتظار داریم تا در اجرای قانون نهایت مساعدت را داشته باشد اما بانک ها حرف خود را می زند.

اکبری با تاکید براینکه در زمان تحریم هستیم که ظالمانه است باید از این موقعیت استفاده کنیم و دست تولیدکنندگان را بگیریم و به عنوان سیاست قرار دهیم اظهار داشت: قانون اساسی به صراحت بر استقلال دستگاه قضا و قاضی تسلط دارد ولی به این معنی جزیره‌ای و عدم تعاملی نباشد بلکه با تعامل و همکاری می توان به اجرای وظایف قضایی پرداخت.

امام جمعه آمل در این مراسم با بیان اینکه امنیت مهم‌ترین موضوع در این کشور است که به برکت سربازان گمنام اکنون این امنیت وجود دارد، بیان کرد: همیشه برای یک دستگاه قضا می‌توان از امیرالمومنین(ع) الگو قرار داد که اهل ایمان، تقوا و خداترسی بودند.

حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی با اشاره به اینکه دستگاه قضا ما باید از عدالت و امانتداری برخوردار باشد تا از هیچ چیز نترسد، گفت: کلید خوشبختی جامعه بر سرکار بودن افراد متدین و خداترس و دارای خوف و خشیعه الهی است.

وی افزود: برای گام برداشتن این راه داشتن قاضی مومن، خداترس و دیندار توام با محبت و سعه صدر داشتن و صابر بودن به عنوان نشانه یک قضات است.

مرتضوی با اعلام اینکه مردم آمل دارای شناسنامه بسیار خوبی هستند که در تاریخ انقلاب قرار گرفت، عنوان کرد: این شهر با حماسه اسلامی شش بهمن و با نثار 41 نفر انقلاب اسلامی را حفظ کرده است؛ همچنین دارای علمای بزرگ و شناخته شده‌ای است که در جهان تشیع از آنها الگوبرداری می‌شود.

رئیس دادگستری آمل نیز در این مراسم با بیان اینکه در سال 97 متوسط ورودی پرونده شعب دادگستری این شهرستان از 600 به 400 رسیده است، بیان کرد: امسال نیز کاهش موجودی حدود 25 درصد رسیده است که این کاهش موجودی خوب بوده است.

امرالله حضرتی با اشاره به اینکه همچنین در امر زمان رسیدگی با کاهش آن داشتیم، تصریح کرد: در بخش ابلاغ ها و ثبت ثنا 94 درصد داشتیم و جزو سه حوزه قضایی استان به لحاظ اوراق قرار گرفتیم.

در این مراسم محمد کریمی در حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان آمل معرفی و منصوب شد./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو