امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۳۹ PM
اختصاصی عبارت
آخرین خبرها از روند اصلاح قیمت بنزین در مجلس؛

یوسفیان ملا: اگر رئیس جمهور نصف شب پاتک و شبیخون نزند افزایش قیمت نخواهیم داشت

بنزین + عبارت
    -     کد خبر: 46929
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۳۰|۱۳:۱۸
سرویس : سیاست >> مجلس
پیش از این، دولت ۳ مرتبه پیشنهاد افزایش قیمت بنزین را به مجلس ارائه داد بود که در جلسات غیر علنی بررسی شده و رای نیاورده بود. به اذعان نمایندگان یکی از دلایل این امر، تحریم‌ها بود

عبارت- گروه سیاسی: اگرچه هنوز نمایندگان مجلس همچون مردم در شوک افزایش قیمت بنزین هستند و بابت آن همچنان به دولت گله‌ مندند، اما حواشی و اخبار پیرامون تک نرخی شدن یا افزایش سهمیه بنزین همچنان ادامه دارد.

پیش از این، دولت 3 مرتبه پیشنهاد افزایش قیمت بنزین را به مجلس ارائه داد بود که در جلسات غیر علنی بررسی شده و رای نیاورده بود. به اذعان نمایندگان یکی از دلایل این امر، تحریم‌ها بود، ولی تصمیم دولت برای افزایش بنزین جدی بود و این طرح مهم را به جای وزارت نفت به وزارت کشور واگذار کرد و نتیجه آن شد که دیدیم.

اخیرا هم پیشنهاد مجلس به دولت، افزایش سهمیه بنزین خودروهای سواری از 60 به 120 لیتر در ماه در رسانه ها منتشر شد. پیشنهاد افزایش سهمیه ماهانه بنزین از سوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در بودجه سال ۹۹ داده شده و پس از رای بالا ، اکنون منتظر رای آوری آن در کمیسیون تلفیق باید بود.

یوسفیان ملأ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با مهر، افزایش احتمالی قیمت بنزین در سال 99 را رد کرد و گفت: «قیمت بنزین در بودجه سال آینده از 1500 تومان سهمیه‌ای و 3000 تومان نرخ آزاد به طور حتم افزایش نخواهد داشت و بیش ازاین نیز جایی برای افزایش قیمت وجود ندارد. نفت گاز، نفت کوره و دیگر فرآورده‌های نفتی با نرخ فعلی در بودجه سال آینده بسته شده وقطعا مجلس نیز موافق وضعیت فعلی هست».

یوسفیان ملأ همچنین دراین زمینه با شوخی بیان کرد: «قیمت فعلی حامل‌های انرژی بر همین منوال است، البته اگر رئیس جمهور نصف شب پاتک و شبیخون نزند، افزایش قیمت اتفاق نخواهد افتاد.

امیدواریم نمایندگان که در مجلس به‌دنبال راهکاری برای اصلاح طرح افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین هستند، هرچه زودتر به این مهم دست یابند و مشکل کم بودن سهمیه تخصیص‌یافته به هر خودرو مرتفع شود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو