امروز : پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۴۴ AM
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مطرح کرد:

نگرانی از رواج بازی های خارجی و غیرمجاز رایانه ای

عباس زارع + عبارت
    -     کد خبر: 46940
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۳۰|۲۲:۰۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: بسیاری از بازی های خارجی و غیرمجاز که هدفشان تغییر سبک زندگی، خشونت و بی بندباری بوده در گیم نت ها در حال ترویج است.

عبارت: عباس زارع در دیدار اعضای شورای فرهنگی عمومی با نماینده ولی فقیه در استان گفت: در استان مازندران ۷۳ جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌های استان برگزار شد و ۱۱۷ موضوع را دستور کار جلسه قرار دادیم.

 

وی مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی، تجلیل از مفاخر استان، طرح‌های سالمسازی دریا، عفاف و حجاب، اقامه و نماز و مناسبت‌های ملی و فرهنگی از جمله رئوس برنامه‌ها اعلام کرد.

زارع گفت: در راستای تجلیل از مفاخر استان قرار شد همایش ملی حضرت آیت الله کوهستانی در سال ۹۹ در استان برگزار شود و تاکنون محورهای همایش مشخص و فراخوان رونمایی شده است.

وی زهد، پارسایی و ساده زیستی در سیره و عمل، نقش آیت الله کوهستانی در ترویج فرهنگ عمومی، توحید، خداوری و ولایتمداری، زمان شناسی و آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی، آیت الله کوهستانی از منظر بزرگان، کرامات و جلوه‌های رضا و تسلیم در سیره عملی آیت الله کوهستانی ازجمله محورهای همایش است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: علاقمند هستیم برنامه‌ای در شأن آیت الله العظمی کوهستانی برگزار و جایگاه ایشان را بین نسل جوان تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه آیتمی به عنوان بازارهای اریانه‌ای نداشتیم تصریح کرد: زیرساخت‌های خوبی با توجه به فضای مجازی وجود دارد و اکنون بیش از ۳۰ میلیون نفر در کشور در این بخش فعالیت دارند.

زارع افزود: بیش از ۳۰ هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز در کشور در حال دانلود است این درحالی که چهار هزار بازی مجاز در کشور تولید شده است و ۸۶ درصد بازی‌ها، خارجی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، ترویج خشونت، بی حجابی، بی هویتی را از جمله اهداف بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز دانست و گفت: ترویج سبک زندگی غربی از دیگر اهداف است و بسیاری از بازی موجود در کشور در بسیاری از کشورها حتی آمریکا و اسرائیل نیز ممنوع ولی در برخی گیم نت‌ها در حال رایج شدن است.

وی گفت: برای اولین بار قرار شد در دو نقطه شرق و غرب استان نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برگزار شود تا خانواده‌ها با واقعیت‌های موجود در ورای این بازی‌ها آشنا شوند./ مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال