امروز : پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۲۶ AM

نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در مازندران برپا می‌شود

نشست خبری عباس زارع+عبارت
    -     کد خبر: 46963
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱|۰۹:۴۱
سرویس :
مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران از برپایی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در استان خبر داد.

عبارت: عباس زارع در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران اظهار کرد: با وجود زیرساخت‌های مناسب در فضای مجازی تاکنون برنامه‌ریزی خاصی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای انجام نشده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 30 میلیون نفر در کشور از ظرفیت بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند، گفت: با توجه به علاقه‌مندی زیاد در کشور در تولید محتوا در این بخش ورود مناسبی نداشتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: 65 درصد مردان، 35 درصد بانوان، 6 درصد نوجوانان و 6 درصد از میانسالان از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند که تنها از 30 هزار بازی رایانه‌‌ای موجود چهار بازی تولید شده مربوط به کشور ما است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه تقریبا 86 درصد بازی‌های ما بازی‌های خارجی هستند، اظهار کرد: ترویج خشونت، ترویج زندگی و سبک غربی، ترویج شعائر دینی و بی‌هویتی از آسیب‌های بازی رایانه‌ای است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه بسیاری از بازی‌های که به راحتی در کشور ما در دسترس قرار دارد، در کشورها تولید کننده و یا دیگر کشورها ممنوعیت استفاده دارد، ادامه داد: این بازی‌ها سبک زندگی ما را هدف گرفته است.

وی اضافه کرد: در بحث دسترسی به بازی‌ها و اثرات مخرب آن نیاز به بازنگری جدی داریم، در راستای آسیب‌شناسی بازی‌های رایانه‌ای برنامه‌ داریم که برای نخستین بار در دو نقطه از استان مازندران نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را برگزار کنیم و واقعیت‌ها و مشکلات این بازی‌‌ها را به خوبی تبیین و به اطلاع مردم برسانیم.

در ادامه سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این جلسه با اعلام اینکه 10 هزار نفر عضو جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور هستند، اظهار کرد: ترکیب خوبی در این شورا پیش‌بینی شده است.

وی با اعلام اینکه ریزش‌های هم در این بخش به خوبی لمس می‌شود، ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند منشاء تحولات مثبت در سطح استان‌های کشور باشد.

موالی‌زاده گفت: این شورا به صورت مویرگی در اقصی نقاط کشور امتداد پیدا کرده و ترکیب خوبی هم در این شورا پیش‌بینی شده است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال