امروز : دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۰۰ PM
اختصاصی عبارت
به بهانه آغاز طرح ملی مسکن در مازندران با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

٢٣٠٠ مازندرانی ثبت‌نام کردند / از دمل چرکین بافت تاریخی تا شبکه قدرتمند واسطه‌گری

اسلامی وزیر راه، مسکن ملی+عبارت
    -     کد خبر: 47056
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۴|۱۵:۵۰
این طرح درحالی در مازندران آغاز می‌شود که همچنان پروژه های نیمه کاره مسکن مهر چهره شهرهای استان را مخدوش کرده است و مردم چندان خاطره خوشی از طرحهای مسکن دولتی ندارند.

عبارت - گروه اقتصاد: مازندران بیستمین استان کشور بود که سامانه مربوط به طرح اقدام ملی مسکن در آن برای ثبت نام از ساعت 10 روز شنبه 23 آذر تا ساعت 24 دوشنبه 25 آذر به جریان افتاد تا متقاضیانی که فاقد مسکن بودند و از سال ۸۴ تاکنون دریافتی تسهیلات دولتی نداشته اند، با مراجعه به این سامانه، ثبت نام کنند.نهایتا در فاز اول دو هزار و ۳۰۰ مازندرانی تقاضای خود را برای صاحبخانه شدن ثبت کرده‌اند.

این طرح شامل ساری، قایمشهر، بابل، آمل (با امامزاده عبدالله) ، نکاء، بهشهر، کیاسر، پل سفید، بلده، رویان، چمستان، رامسر، کلاردشت، چالوس، سرخرود، بابلسر، مرزن آباد، کوهی خیل، عباس آباد، کلارآباد، سیمرغ، شیرگاه و جویبار می شود.

اکنون و پس از گذشت 10 روز از پایان نام نویسی ها، فردا پنج شنبه (5 دی) اسلامی وزیر راه و شهرسازی به مازندران سفر می‌کند تا در جریان سفرش عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در این استان را رسما کلنگ زنی و آغاز کند.

این طرح درحالی در مازندران آغاز می‌شود که همچنان پروژه های نیمه کاره مسکن مهر چهره شهرهای استان را مخدوش کرده است و مردم چندان خاطره خوشی از طرحهای مسکن دولتی ندارند.

در ساری مرکز استان مازندران به گواه آمار در یک دهه گذشته بیش از 11 درصد به اجاره نشینها اضافه شده و هر واحد آپارتمانی صفر به طور متوسط ۵ برابر گران شده است.

حاشیه نشینی در اطراف شهرهای بزرگ استان افزایش یافته و از طرفی دیگر بافت فرسوده در شهرهای پرجمعیت و قدیمی به حال خود رها شده یا به بدترین شکل ممکن و بدون توجه به یافت تاریخی شاهد رشد آپارتمان های بد ساخت، زشت و غیر استاندارد است که از دالان ماده ١٠٠ توانسته‌اند، مانند دملی خون تاریخی این شهرها را چرکین کنند.

اگرچه طرح دیرهنگام دولت روحانی در حوزه مسکن اندکی امیدها را افزایش داده اما تجربه نشان می‌دهد تامین اعتبار و پیگیری مداوم، اصلی‌ترین چالش‌های به نتیجه رساندن چنین طرح هایی است.

با اینحال امیدواریم طرح اقدام ملی مسکن در مازندران بتواند تا حدی به انتظار خانواده‌های آرزومند صاحب خانه شدن پاسخ دهد و البته راهی باشد برای خروج بازار مسکن استان از رکود. بازاری که به جای شریان حیاتی به شبکه دلالی و واسطه گری بدل شده و افزایش باور نکردنی و بدون نظارت مشاورین املاک نیز به این سرگردانی دامن زده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو