امروز : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۲۱ PM
گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در ساری چه گذشت؛

هدفگذاری ۲ میلیاردی صادرات به کشورهای اتحادیه اوراسیا

کالا+عبارت
    -     کد خبر: 47144
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۷|۲۰:۰۸
مدیر روابط چندگانه اتاق بازرگانی ایران الحاق به اوراسیا را فرصتی برای توسعه اقتصادی دانست و گفت: ایران در ۵۰۰ سال گذشته با هیچ کشوری تجارت آزاد نداشته است.

عبارت: اسفندیار امیدبخش عصر شنبه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در ساری با بیان اینکه باید به سمت بازارهای اقتصادی اوراسیا سوق پیدا کنیم گفت: این اتحادیه آزمون همکاری دولت و بخش خصوصی است و تجربه نشان می‌دهد در توافقنامه‌های دیگر منطقه‌ای و تجاری توفیق نداشته است.

وی افزود: در ۵۰۰ سال گذشته با هیچ کشوری تجارت آزاد نداشتیم و اتحادیه اوراسیا می‌تواند افقی در الحاق به تجارت آزاد باشد.

هدفگذاری ۲ میلیاردی صادرات به کشورهای اتحادیه اوراسیا

بهروز الفت مدیرکل اروپایی و آمریکایی سازمان توسعه تجارت ایرن نیز گفت: میزان صادرات هدف گذاری شده برای اوراسیا دو میلیارد دلار است و برنامه‌های زیادی در مرکز برای رسیدن به این هدف طراحی و پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در مازندران با توجه به پتاسیل هایی که برای صادرات به اوراسیا وجود دارد لازم است تا دفتر و مرکز برای توسعه تجارت با اوراسیا در استان راه اندازی شود.

الفت یادآور شد: می‌توان پیشنهاد داد که محصولات کشاورزی را از بازگشت ارز معاف کنند و تعرفه‌های بخش کشاورزی تقریباً صفر شده است و روسیه به عنوان بزرگترین و قوی‌ترین کشور اقتصادی در اوراسیا است و مازندران می‌تواند به این دو بازار توجه و تمرکز کند.

وی گفت: سازمان توسعه و تجارت مسئولیت کارگروه مشترک با اوراسیا را دارد و موضوعات فی مابین را طرح و بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه مذاکرات تجارت آزاد از سال آینده آغاز می‌شود گفت: برای انجام مذاکرات و میدان عمل نیاز داریم که اطلاعات قوی از بازار تجاری با اوراسیا داشته باشیم./ مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو