امروز : یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۳۶ PM
عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

هر جا به بخش خصوصی توجه شد در صادرات موفق بودیم / سهم یک درصدی ایران از بازار هزار میلیارد دلاری

ثروت آفرینی+عبارت
    -     کد خبر: 47217
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۹|۰۹:۱۲
سرویس :
همایش آشنایی با فرصت ها و الزامات توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با حضور بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در ساری برگزار شد.

عبارت: عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران صبح شنبه در همایش آشنایی با فرصت‌ها و الزامات توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا با بیان اینکه هرکجا دولت به بخش خصوصی توجه کرد در صادرات موفق بودیم گفت: باید برای نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی برنامه ریزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بخش خصوصی در تلاش است تا صادرات داشته باشد زیرا ظرفیت مازندران فرا استانی است و اگر شرایط مهیا شود با همت بخش خصوصی و حمایت دولت روند صادرات افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی برای صادرات آمادگی دارد و باید همه شرایط را برای این طرح مهیا کنیم و باید از تجریه دیگران بهره گیریم.

مهاجر یادآور شد: اوراسیا ظرفیت بالایی برای توسعه صادرات دارد و ۲۰ میلیون نفر جمعیت و هزار میلیارد دلار بازار اقتصادی دارد و اکنون ایران در این بازار زیر یک درصد نقش دارد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران یادآور شد: می‌توانیم با بهره گیری از فرصت‌ها صادرات خوبی را به کشورهای حوزه اوراسیا داشته باشیم و برای رسیدن به این هدف باید موانع فراروی را حل کنیم.

وی خواستار حمایت دستگاه‌های دولتی از بخش خصوصی برای توسعه صادرات به کشورهای عضو اوراسیا شد و گفت: چندسالی برای عضویت کشور به اتحادیه اوراسیا منتظر بودیم و اکنون به این هدف رسیدیم.

مهاجر یادآور شد: با الحاق به اوراسیا برای تعدادی از اقلام تعرفه‌ها کاهش یافته است و می‌توان از این فرصت برای توسعه صاردات بهره گرفت./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو