امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۳۲ PM

وقتی یک سایت علی مطهری را به سازش با قاتلان پدرش متهم می‌کند

علی مطهری
    -     کد خبر: 47235
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۹|۱۲:۱۴
علی مطهری، فعال اصلاح‌طلب و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک یادداشت که سایت جماران آنرا بازنشر داد، نوشته است: بدون شک در اثر حوادث اخیر، این اعتماد دچار آسیب شده و باید بازسازی شود. لازم بود مسئولان نظام به خاطر تصمیم گیری بد و اجرای بدتر آن از مردم عذرخواهی می کردند اما می دانیم که فرهنگ عذرخواهی و احترام به مردم در جمهوری اسلامی وجود ندارد.

عبارت: سایت مشرق نیوز در بخش وبلاگ خود به شدت به مطهری حمله کرد و نوشت : علی مطهری، فعال اصلاح‌طلب و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک یادداشت که سایت جماران آنرا بازنشر داد، نوشته است: بدون شک در اثر حوادث اخیر، این اعتماد دچار آسیب شده و باید بازسازی شود. لازم بود مسئولان نظام به خاطر تصمیم گیری بد و اجرای بدتر آن از مردم عذرخواهی می کردند اما می دانیم که فرهنگ عذرخواهی و احترام به مردم در جمهوری اسلامی وجود ندارد.
او می‌افزاید: نکته مهمتر این است که گران شدن بنزین بیشتر یک بهانه برای اعتراضات بود، علت اصلی اعتراضات وضع بد زندگی مردم از یک طرف و ناامیدی از بهبود این وضع از طرف دیگر بود. وظیفه اصلی کارگزاران نظام ایجاد امید به آینده بهتر در مردم است. مردم تاکنون در مقابل رذالت‌های آمریکا و اروپا خوب مقاومت کرده‌اند ولی می گویند چشم اندازی به ما نشان بدهید که مثلا دو سال دیگر به شرایط اقتصادی بهتری می رسیم و در مسیر پیشرفت قرار می گیریم و عقب ماندگی های خود از کشورهای همسایه را که روزگاری عقب تر از ما بودند جبران می کنیم.
مطهری تصریح می‌کند: چرا ما نباید با استفاده از توان خود و ایرانیان خارج از کشور لابی قوی با کنگره آمریکا داشته باشیم و تلاشهای اسرائیل و عربستان را خنثی کنیم؟ ما نباید ریاضت‌های غیر ضروری اقتصادی بر مردم تحمیل کنیم. زمانی دشمن خاک ما را اشغال کرده است، در این صورت هر مقدار خسارت و تلفات برای آزادی سرزمین خود بدهیم جا دارد، ولی در شرایط فعلی وقتی راههایی برای عبور از بحران فعلی وجود دارد چرا استفاده نکنیم و ریاضتهای اقتصادی غیرضروری بر مردم تحمیل نماییم؟  
او این جملات را هم بیان کرده است که: " امروز باید با چشم باز و با چراغ عقل و به دور از احساسات حرکت کنیم، ضمن این که به توان داخلی خود تکیه می کنیم باید راههای بهبود روابط با دنیا را باز کنیم. در جهان امروز هیچ کشوری حتی آمریکا نمی تواند با دشمنی با بخش اعظم دنیا و دیوار کشیدن دور خود، خود را اداره کند. باید از این طریق امید برای مردم ایجاد کنیم، آنگاه اعتماد مردم به حکومت به درجه قبل باز می گردد."[۴]
*متأسفانه آقای مطهری علیرغم حریّت سیاسی اما دچار محاسبه غلط و تحلیل اشتباه هم هستند.
چه اینکه ایشان بهتر از هرکسی می‌داند راه مذاکره و تعامل با دنیا در نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه باز بوده و حتی در مقطعی شاهد عبور مذاکره‌کنندگان از خطوط قرمز نظام هم بودیم اما این دشمنی آمریکا و اروپا بوده که باعث تیرگی روابط شده است.
 نشان دادن واقعیت وضع موجود و چشم انداز آینده هم وظیفه مسئولانی مثل آقای مطهری است و ایشان اساسا حقوق می‌گیرد بر اینکه همین واقعیت‌ها و چشم‌اندازها را به مردم نشان دهد اما مشخص نیست چرا از این کار اِبا می‌کند و چرا به مردم ایران نمی‌گوید که ایران اسلامی در سال چهل و یکم از عمر خود اگرچه با مشکلاتی عدیده‌ای مثل "گرانی" مواجه است اما در عین حال در شاخص‌هایی مثل فقر مطلق، ضریب جینی، بیکاری، بدهی خارجی و قطع وابستگی حیاتی به نفت یک کارنامه قابل دفاع دارد.
بله! آقای مطهری حاضر به بیان این حرف‌ها نیست و همین "سکوت خواص" است که بستر پژواک شبهات را پهن می‌کند!
بحث "عذرخواهی از مردم" نیز بر خلاف ادعای مطهری در ایران اسلامی و در عالی‌ترین سطوح وجود دارد و همه شاهد این مشی و مرام حتی از جانب مقام معظم رهبری نیز بوده‌اند.
مع‌الوصف این گناه مردم نیست که دولت برآمده از حمایت‌های امثال علی مطهری، رفتارهای عجیبی مثل عدم اجرای پیوست‌های طرح بنزین دارد و به این واسطه از هیچکس هم عذرخواهی نمی‌کند! و دوستان اصلاح‌طلب آقای مطهری نیز به جای عذرخواهی از روی کار آوردن یک دولت ناکارآمد مدام مشغول "مقصّرتراشی" هستند...
در واقع رخدادهای اخیر سبب ناامیدی مردم شد. اما از گزینه‌های اصلاح‌طلبان نه از نظام اسلامی!
ما همچنین در بحث "لابی قوی با کنگره آمریکا برای خنثی کردن تلاش‌های اسرائیل و عربستان" نیز قضاوت را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم و این هشدار را می‌دهیم که از رحم این محاسبه غلط، صبح فردا شاهد التماس لابی قوی با کنست اسرائیل و دربار سعودی نیز خواهیم بود...
متن اشاره شده که گفته می‌شود در کانال تلگرامی علی مطهری منتشر شده به حدی مشکوک و حتی غیر قابل انطباق با برخی مواضع آقای مطهری است که بایستی به انتشار آن با دیده سوء ظن نگریست.
قابل انکار نیست که برخی از آنچه که در این یادداشت خواندیم همان مانیفستی است که شهادت شهید مطهری را رقم زد و قاتلان آن استاد شهید در گروهک فرقان نیز تمنّایی غیر از لابی با انگلیس و آمریکا، بیان ناراست از ولایت فقیه و کتمان کارنامه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نداشتند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو