امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۰۲ AM

سدهای مازندران در یک قدمی سرریز شدن/ ذخیره‌سازی ۲۶۰ میلیون مترمکعب آب در سدها

سد + عبارت
    -     کد خبر: 47618
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۶|۱۲:۱۴
وضعیت منابع آبی استان مازندران توانسته امید را در دل کشاورزان این دیار پرورش دهد و نوید سال زراعی خوب را به آنان می‌دهد.

عبارت: از ابتدای امسال شاهد بارش‌های خوبی در استان مازندران بودیم به‌طوری‌که کشاورزی سال زراعی را بدون مشکل کم‌آبی پشت سر گذاشتند و باتوجه به وضعیت بارش‌ها امیدوار هستند سال زراعی پیش رو را نیز بدون تنش آبی پشت سر بگذارند.

مازندران استان کشاورزی است و مردم ما چشم امیدشان به آسمان است و هرمیزان که باران بیشتر باشند نگرانی مردم این دیار کمتر خواهد بود.

 

درحال حاضر شرایط به گونه‌‌ای است که وضعیت منابع آبی استان مازندران توانسته امید را در دل کشاورزان این دیار پرورش دهد و نوید سال زراعی خوب را به آنان می‌دهد.

سد شهیدرجایی ساری بعد از حسرت 6 ساله بهار امسال سرریز شد که تاییدی بر شرایط خوب آبی است و باتوجه به شرایط خوب آبی احتمال سرریز شدن آن در سال آبی جاری نیز وجود دارد که این موضوع کشاورزان این دیار را دلگرم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: تاکنون بیش از 260 میلیون مترمکعب آب در سدهای استان مازندران ذخیره شده است.

محمدابراهیم یخکشی افزود: تاکنون سدهای کوچک استان از جمله شیاده بابل، میجران رامسر، سنبل‌رود شیرگاه، الیمالات نور و صلاح‌الدین‌کلای نوشهر به‌صورت کامل آب‌گیری شد.

وی اضافه کرد: همچنین حجم ذخیره آب در سد شهید رجایی ساری 117 میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 37 درصد رشد داشته است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران ادامه داد: همچنین حجم ذخیره آب در سد البرز به 121 میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 75 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این مسؤول با بیان اینکه تاکنون حدود 80 درصد از حجم مخازن سدهای استان آبگیری شد، افزود: این درحالی است مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۵ درصد کمتر از این میزان است.

 

یخکشی با اشاره به وجود 800 قطعه آب‌بندان در مازندران، اظهار کرد: حدود 45درصد از حجم آب‌بندان‌های استان نیز آبگیری شده است.

وی در پایان به نقش مهم سدهای مازندران در کنترل سیلاب اشاره کرد و گفت: امیدواریم با ادامه بارش‌ها شاهد سرریز شدن سدهای مازندران قبل از آغاز فصل زراعی باشیم./ فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو