امروز : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۰۱ AM
دربست بهارستان / ۷۴
عبارت گزارش می دهد؛

سازوکار اصلاح طلبان مازندران برای انتخاب گزینه نهایی هر حوزه

اصلاح طلبان مازندران+عبارت
    -     کد خبر: 47767
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۹|۱۲:۱۱
سرویس : سیاست >> مجلس
سازوکار انتخاب گزینه های اصلاح طلب در انتخابات این دوره، متفاوت تر از قبل خواهد بود و تلاش ها بر رفع ضعف ها و پوشش خطاهای دوره های قبل است.

عبارت- گروه سیاسی: برخلاف زمزمه ها و گمانه های متفاوت مبنی بر «عدم مشارکت» یا «مشارکت مشروط» اصلاح طلبان، در نهایت این جریان تصمیم به مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم گرفته است.

اما سازوکار انتخاب گزینه ها متفاوت تر از قبل خواهد بود و تلاش بر رفع ضعف ها و پوشش خطاهای دوره های قبل است تا مسائل و حواشی قبلی (مثل ارائه لیست تحت هر شرایطی، قرار دادن اصولگرایان و مستقلین در لیست، و توجه به کمیت به جای کیفیت نامزدها) مجددا تکرار نشود.

به گزارش عبارت، اصلاح طلبان مازندران نیز پیرو اصلاح طلبان کشور برنامه های خاص و منسجمی برای انتخابات مجلس یازدهم دارند که در ادامه سازوکار انتخاب گزینه های نهایی این جریان را می آوریم:

1. شورای عالی سیاستگذاری یا جبهه اصلاح طلبان استان مازندران، فقط بر اساس شیوه نامه و دستورالعمل ابلاغی از شورای عالی سیاستگذاری کشور، عمل خواهد کرد.

2. انتخاب و بررسی گزینه ها، پس از اعلام احراز صلاحیت ها و مشخص شدن نامزدهای نهایی انتخابات، از طرف هیات های نظارت و شورای نگهبان، خواهد بود.

3. ملاک اصلی انتخاب نامزدها برای گزینه نهایی، پذیرفتن دستورالعمل ابلاغی اصلاح طلبان و عمل بر اساس آن در طول فعالیت در مجلس است.

4. در حوزه هایی که نامزدهای اصلاح طلب، شیوه و دستورالعمل ابلاغی این جریان را نپذیرند، بر خلاف دوره قبل، گزینه ای انتخاب نخواهد شد و ارائه لیست در آن حوزه در کار نخواهد بود.

5. در این دوره، شانس رای آوری و محبوبیت نامزدها، ملاک اصلی نیست و پذیرفتن و عمل به شاخص ها و اصول اطلاح طلبی، اولویت دارد.

به گزارش عبارت، لیست نهایی شورای اصلاح طلبان مازندران از سوی شورای سیاستگذاری یا جبهه اصلاحات که دارای مجوز از ماده 10 قانون احزاب کشور هستند، ارائه خواهد شد و دیگر لیست های ارائه شده، از نظر این جریان، فاقد اعتبار است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو