امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۵۵ PM
دربست بهارستان/٧۶
نتیجه تایید صلاحیت فردا به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود ‌؛

به جز نجفی چه کسانی رفتنی هستند / لابی‌های پایتخت؛ تنها امید باقی مانده

رد صلاحیت+عبارت
    -     کد خبر: 47772
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۰|۱۷:۱۲
سرویس : سیاست >> مجلس
عبارت حدود یک ماه پیش در گزارشی اعلام کرد که سه نماینده فعلی استان به طور قطع رد صلاحیت شده‌اند. از آنجا که یک تن از آنها انصراف داده‌است حالا می‌توان نامش را ذکر کرد.

عبارت. گروه سیاسی: تنها دو روز به اعلام رسمی نامزدهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان مانده است.
البته نتیجه ۲۱ دی‌ماه به فرمانداری ها اعلام می‌شود و خود نامزدها از طریق کانالهای ارتباطی خود به احتمال قوی تا ظهر فردا نتیجه بازخوانی نامه اعمال خود توسط شورای نگهبان را دریافت می‌کنند.

▪عبارت حدود یک ماه پیش در گزارشی اعلام کرد که سه نماینده فعلی استان به طور قطع رد صلاحیت شده‌اند. از آنجا که یک تن از آنها انصراف داده‌است حالا می‌توان نامش را ذکر کرد.

▪یکی از آن سه تن علی نجفی نماینده بابل بود که به گفته منبع عبارت دلیل رد صلاحیت وی صدور بیانیه علیه امام جمعه بابل و به طور کلی سیاسی بوده است.
نجفی و اطرافیانش مدت هاست که آبشان با حجت الاسلام روحانی و همفکرانش در یک جوب نمی‌رود و از همان آغاز هم حکم دو خط موازی را داشتند.
اگرچه نجفی یکی از پاکدست ترین و متعهد ترین نمایندگان مازندران به آرمان های اصلاح طلبی بود اما به نظر می‌رسد زبان سرخش سر سبز را بر باد داد و وی را که یکی از شگفتیهای انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی بود.

▪اما هنوز دو نام دیگر ردصلاحیت شده در جریان انتخابات حضور دارند اگرچه از نظر تبلیغاتی بسیار ضعیف هستند و تقریبا هیچ صدایی از آنها شنیده نمی‌شود.
به احتمال زیاد این سکوت و گوشه گیری بیانگر این است که آنها به طریقی از نظر شورای نگهبان مطلع هستند و برخلاف توصیه هایی که از آنها میخواست کناره گیری آبرومندانه کنند هنوز در میدان باقی مانده و به دوستان پایتخت نشین و لابی‌های کم جان خود امید بسته‌اند.

▪اخبار رسیده به عبارت حاکی از آن است که این ردصلاحیت ها تنها شامل این دو نماینده مستقر نیست و چند کاندیدای نام آشنای دیگر به ویژه از بدنه اصلاحات را نیز شامل می‌شود.
اصلاح طلبان در دور اول نیز یکی از مشهورترین چهره‌های خود یعنی احد جاودانی را در نوشهر از دست دادند و به احتمال زیاد در این دور هم با ریزش معناداری همراه خواهند بود.

عبارت به زودی اخبار تازه‌ای از تایید صلاحیت ها را منتشر خواهد کرد...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال