امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۲۳ PM
دربست بهارستان /۷۹
پاسخ به این پرسش که کدامیک از نمایندگان مجلس دهم ردصلاحیت می‌شوند؛

تکلیف نمايندگانی که از حمایت لاریجانی برخوردار شدند یا پرونده دارند چیست؟

عباسعلی کدخدایی + عبارت
    -     کد خبر: 47775
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۰|۲۱:۴۸
سرویس : سیاست >> مجلس
امشب خواب به چشم بسیارانی حرام است. از نامزدهایی که برای نخستین بار ثبت‌نام کرده‌اند تا نمایندگان فعلی دل توی دلشان نیست و حتی کسانی که یکبار در دوره قبل تأیید شده‌اند اینبار با شایعات بسیاری روبرو هستند که تن‌شان را می‌لرزاند.

عبارت - گروه سیاسی: امشب خواب به چشم بسیارانی حرام است. از نامزدهایی که برای نخستین بار ثبت‌نام کرده‌اند تا نمایندگان فعلی دل توی دلشان نیست و حتی کسانی که یکبار در دوره قبل تأیید شده‌اند اینبار با شایعات بسیاری روبرو هستند که تن‌شان را می‌لرزاند.

یکی از سوالات اصلی در این روزها این بود که تکلیف نمايندگاني که پرونده دارند و کسانی که حکمی برایشان صادر شده چیست؟
پاسخ این سوالات در گفتگوی آبانماه سالجاری کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره رویکرد این شورا در احراز صلاحیت‌ها نهفته است:

▫سوال: مجلس دهم میزبان نمایندگانی است که هم اتهام اقتصادی و اختلاس متوجه آنهاست و هم اتهام اخلاقی؛ پرونده‌هایشان هم در دادگاه باز است، هرچند هنوز موارد در حد اتهام است و حکمی صادر نشده، اما آیا شورای نگهبان این اتهامات را در احراز صلاحیت‌ها دخیل می‌کند؟
▪ پاسخ: ‌اگر حکم دادگاه باشد، خیلی صریح و روشن است، اما اگر حکمی نباشد، ما مستندات را بررسی می‌کنیم و دیگر به آقایان شورای نگهبان بستگی دارد که چقدر علم بر آن‌ها ثابت می‌شود تا در تطبیق با مواد قانونی در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

▫ سوال: در همین مجلس دهم چند نماینده داشته‌ایم که دادستانی علیه آن‌ها اعلام جرم کرده است، آیا این دست موارد را در شورای نگهبان برای احراز صلاحیت‌ها مورد توجه قرار می‌دهید؟
▪ پاسخ:حتما بررسی می‌کنیم

▫اما به‌واسطه وساطت علی لاریجانی در صدر مجلس و براساس حق مصونیت پارلمانی نمایندگان، دادستانی اعلام جرم را منتفی دانسته و پرونده‌ای تشکیل نشده و اگر شده هم مختومه شده است. آیا بازهم تأثیری در احراز صلاحیت‌ها دارد؟
▪پاسخ: بله، ما حتما خودمان به موضوع ورود می‌کنیم.

عبارت مرجع اخبار مجلس یازدهم در مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو