امروز : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۳:۰۸ AM

اخراج ۲ عضو هیأت علمی به دلیل روابط غیراخلاقی

وزارت علوم +عبارت
    -     کد خبر: 47910
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳|۱۳:۲۴
یک مقام مسئول در وزارت علوم گفت: حکم اخراج و انفصال از خدمت در مورد اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها که تخلفات اخلاقی آنها اثبات شده است، اجرا می‌شود.

عبارت: حجت‌الاسلام ابراهیم ابراهیمی مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر یک عضو هیأت علمی ارتباط نامشروع یا غیراخلاقی با فردی داشته باشد به طور قطع اخراج می‌شود که تاکنون حکم اخراج برای ۲ عضو هیأت علمی صادر و اجرا شده است.

 
به گفته مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم، همچنین انفصال از خدمت از یک ماه تا یک سال در صورت لزوم برای متخلفان صادر می‌شود.
 
ابراهیمی در توضیح بیشتر، تاکید کرد: اگر در گزارش‌ها، ‌ تخلف عضو هیأت علمی یا کارمند دانشگاه محرز و اثبات شده باشد، حکم اخراج صادر می‌شود؛ با این حال شاید همین تخلف در وزارتخانه دیگری منجر به صدور حکم اخراج نشود.
 
وی در این باره افزود: دانشگاه محیطی آموزشی، فرهنگی و پژوهشی است و فرزندان خانواده‌ها باید در امنیت روانی تحصیل کنند؛ بنابراین وزارت علوم در این زمینه سختگیرانه رفتار می‌کند.
 
این مقام مسوول وزارت علوم اظهار داشت: در صورتی که تخلفی صورت گرفته اما اثبات نشده ولی مدارک، نشان‌دهنده بروز این تخلف باشد، ‌تنزل و تعلیق رتبه در مورد اعضای هیأت علمی، صورت می‌گیرد.
 
ابراهیمی درباره آمار تخلفات رخ داده از سوی اعضای هیأت علمی و کارکنان، گفت: در دفتر مرکزی رسیدگی به تخلفات وزارت علوم، ‌ سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ پرونده از کارکنان و اعضای هیأت علمی مشاهده می‌شود اما دانشگاه‌ها این پرونده‌ها را جداگانه بررسی می‌کنند.
 
به گفته وی، دانشگاه‌ها هر ۶ ماه یک بار موظف هستند گزارشی از پرونده‌های تخلفات اعضای هیأت علمی و کارکنان را که بررسی کرده‌اند در اختیار وزارت علوم قرار دهند.
 
مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم درباره بیشترین آمار بروز تخلفات در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی، بیشترین تخلفات از سوی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های غیردولتی به وزارت علوم ارسال می‌شود.
 
ابراهیمی درباره تبعیت تمام دانشگاه‌ها از قانون ۵۰ ماده‌ای وزارت علوم، تاکید کرد: دانشگاه‌های آزاد اسلامی و موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی حتی دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی باید بر اساس قانون ۵۰ ماده‌ای رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی عمل کنند.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر بر اساس قوانین خود به تخلفات رسیدگی می‌کند، افزود: بعد از تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی، همه دانشگاه‌ها از جمله غیردولتی‌ها، ‌ آزاد و دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای این قانون هستند./روزنو

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو