امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۴۹ PM
اختصاصی
به بهانه دعوت از ۳ بازیکن تیم شهریار ساری به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی؛

امید را در ساق هایشان نخشکانیم / استان ساحلی بدون زمین فوتبال ساحلی

فوتبال ساحلی+عبارت
    -     کد خبر: 47948
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴|۱۱:۰۹
شهریار ساری حالا با ۳ ملی پوش تیمی است که در شهرش شاید توجهی هم به آن نشود. بی سر و صدا در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور در زمین های غیر استاندارد بازی می کند و مگر اینکه دعوا یا زد و خوردی در بازی هایش شود تا نامش را در رسانه ها بشنویم.

عبارت - گروه ورزش: امیرحسین اکبری، علی درویش و هادی فرهمند بازیکنانی که از شهریار ساری به اردوی ۷ روزه تیم ملی فوتبال ساحلی فراخوانده شدند. سیدپیمان حسینی دروازه بان شاخص آلانیا ترکیه دیگر مازندرانی دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی است که فصول گذشته در تیم شهریار ساری بازی می کرد.

بدون شک تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از پر افتخار ترین و بهترین تیم های آسیا و حالا دیگر جهان است. کشور های دیگر با میلیون ها دلار هزینه و برنامه ریزی های مدون وقتی در جام ها روبروی شیر بچه های ایرانی بازی می کنند اغلب قافیه را به آن ها میب بازند اما نه به دلار ها و برنامه های تمرینی ما بلکه صرفا در برابر استعداد و غیرت ایرانی است که شکست می خورند.

شهریار ساری حالا با 3 ملی پوش تیمی است که در شهرش شاید توجهی هم به آن نشود. بی سر و صدا در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور در زمین های غیر استاندارد بازی می کند و مگر اینکه دعوا یا زد و خوردی در بازی هایش شود تا نامش را در رسانه ها بشنویم.

این تیم هم مانند تمام تیم های ورزشی استان پیرو قانونی نانوشته مشکلات مالی فراوانی دارد که حتی چند باری شهریار را تا مرز انحلال پیش برد. مرداد ماه همین امسال بود که صالحی مدیرعامل باشگاه پس از شکست تیم در بندر عباس در مصاحبه ای جنجالی گفت: با توجه به پایان نیافتن کینه ورزی داوران و سکوت معنادار فدراسیون مبنی بر قضاوت بازی های شهریار و سکوت اداره ورزش وهیئت فوتبال ساری و استان نسبت به حق کشی برای تیم شهریار، این مجموعه تصمیم خودرا بر آن داشته تا از ادامه حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی خودداری کرده وخیال دوستان به اصطلاح دلسوز فوتبال را راحت کند.
وی درعین حال ازبازیکنان وکادر فنی تیمش قدردانی کرد ویادآورشد، بی تفاوتی مسئولان استان مازندران و فدراسیون فوتبال، شهریار ساری از لیگ برتر کناره گیری خواهد نمود تا در این اوضاع نامناسب اقتصادی متحمل هزینه های سنگین نشوند و عطای تیم داری را به لقای آن خواهند بخشید.

این همه مشکلات در کنار نبود امکانات سخت افزاری می تواند هر تیمی را از پا در بیاورد اما موضوع فقط از هم پاشیدن یک تیم ورزشی نیست. مسئله امید و استعدادی است که در صورت این اتفاق در اق های جوانان مازندران می خشکد. اگر این اتفاق بیافتد دیگر خبری از مازنی های پر شمار تیم ملی نخواهیم شنید یا حتی اگر بد بینانه نگاه کنیم شاید سطح کیفی تیم ملی نیز تحت الشعاع قرار بگیرد.

این اتفاق اما خوشبختانه تا امروزنیفتاده است و دیروز هم خبر دعوت از 3 بازیکن این تیم به تیم ملی فوتبال دوستان مازندرانی را خوشنود نمود. اما مسئولین باید بیش از پیش به این دل خوشی های کوچک و کم هزینه ی مردم توجه کنند. اگر خواستار جامعه ای سالم و دور از اعتیاد و ناهنجاری های اجتماعی هستیم قبل از جمع آوری و دستگیری و شاید اصلا قبل از هر اقدامی باید به فضاهایی که می تواند مانع از بروز و رشد این مسائل باشد توجه بیشتری داشته باشیم.

ایجاد یک زمین استاندارد می تواند اولین گام برای حمایت از این ورزش و انگیزه دادن به کسانی است که تازه قدم در این راه می گذارند. به راستی مازندران با حدود ۳۵۰ کیلومتر ساحل شایسته ی یک زمین خوب فوتبال ساحلی نیست؟ .فتی زمین تیم های اروپایی را در وسط جنگل می بینیم که چه ماسه های نرم و چه سکو های زیبایی دارد حس شرم به ما دست می دهد که بچه های با استعدادمان را در زمین هایی به بازی می گیریم که شاید اگر به کسی نگوییم هیچ گاه خودش نفهمد که یک استادیوم لیگ برتری فوتبال ساحلی است. آن هم لیگ برتر کشوری که جزو ۵ قدرت برتر جهان در این رشته ی ورزشی است.

گفتنی است بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران پس از کسب مقام سوم بازی‌های جهانی ورزش‌های ساحلی ۲۰۱۹ و مقام قهرمانی جام بین‌قاره‌ای ۲۰۱۹ با صلاحدید کادرفنی به دلیل عدم در پیش بودن مسابقات، به استراحتی ۲ ماهه و نیمه پرداختند و دور جدید تمرینات آماده سازی تیم ملی فوتبال ساحلی با حضور نمایندگان مازندران از دوم تا هشتم بهمن ماه به میزبانی شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

با توجه به پایان نیافتن کینه ورزی داوران و سکوت معنادار فدراسیون مبنی بر قضاوت بازی های شهریار و سکوت اداره ورزش وهیئت فوتبال ساری و استان نسبت به حق کشی برای تیم شهریار، این مجموعه تصمیم خودرا بر آن داشته تا از ادامه حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی خودداری کرده وخیال دوستان به اصطلاح دلسوز فوتبال را راحت کند.
وی درعین حال ازبازیکنان وکادر فنی تیمش قدردانی کرد ویادآورشد، بی تفاوتی مسئولان استان مازندران و فدراسیون فوتبال، شهریار ساری از لیگ برتر کناره گیری خواهد نمود تا در این اوضاع نامناسب اقتصادی متحمل هزینه های سنگین نشوند و عطای تیم داری را به لقای آن خواهند بخشید.
نامه کتبی انصراف شهریار ساری از لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور، آماده شده و تحویل هیات فوتبال ، اداره ورزش و جوانان شهرستان و اداره کل ورزش وجوانان استان و همچنین فرمانداری ساری و استانداری مازندران خواهد شد. - See more at: http://www.mazan-online.ir/fa/news/93514/%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%84%db%8c%da%af-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%ad%d9%84%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81-%d9%85%db%8c-%d8%af%d9%87%d8%af#sthash.aKSX6xMi.dpuf

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو