امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۲۸ AM
دربست بهارستان/ ۱۱۰
احمدی عضو شورای مرکزی اصولگرایان مازندران در گفتگو با عبارت تشریح کرد؛

سازوکار اصولگرایان مازندران برای انتخاب گزینه نهایی هر حوزه

اصولگرایان + عبارت
    -     کد خبر: 47949
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴|۱۱:۳۵
سرویس : سیاست >> مجلس
عضو شورای مرکزی اصولگرایان مازندران،کرد: شورای شهرستان ها، پس از شناسایی نامزدهای اصولگرا و برگزاری جلسات مختلف و نشست صمیمی با آن ها، نظرات و برنامه های انتخاباتی شان را جویا و بررسی می کنند و در نهایت، پس از رای گیری و لحاظ کردن موارد ذکر شده، دو برابر ظرفیت نماینده آن حوزه (۱+ ۲نامزد) را انتخاب و به استان معرفی می کنند.

عبارت- گروه سیاسی: بهرام احمدی در گفتگو با عبارت، درباره سازوکار اصولگرایان مازندران برای انتخاب گزینه نهایی هر حوزه اظهار کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری متشکل از 20 الی 21 حزب رسمی و غیر رسمی است که این احزاب، نماینده های خود را در شهرستان های مختلف استان، معرفی می کنند تا شورای اصولگرایان شهرستان ها تشکیل شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای هر شهرستان، با انتخاب دبیر و هیات رئیسه از بین خودشان، فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز می کنند، افزود: دلیل تشکیل شورای شهرستان ها که در انتخابات دوره قبل رسما کار خود را آغاز کرده، این بوده که اعضای آن شناخت بهتر و تحلیل دقیق تری از نامزدهای مختلف حوزه انتخابیه خود دارند و این کمک بزرگی به شورای اصولگرایان استان برای انتخاب گزینه های اصلح است.

احمدی با اظهار اینکه داشتن شاخص‌های اصولگرایی، احتمال رای‌آوری بالا و مقبولیت عمومی از مهمترین دلایل انتخاب گزینه هاست، تصریح کرد: شورای شهرستان ها، پس از شناسایی نامزدهای اصولگرا و برگزاری جلسات مختلف و نشست صمیمی با آن ها، نظرات و برنامه های انتخاباتی شان را جویا و بررسی می کنند و در نهایت، پس از رای گیری و لحاظ کردن موارد ذکر شده، دو برابر ظرفیت نماینده آن حوزه (1+ 2نامزد) را انتخاب و به استان معرفی می کنند. مثلا بابلسر که یک نماینده در مجلس دارد دو گزینه از شورای شهرستان به شورای استان معرفی می شود و ساری که دو نماینده در مجلس دارد، 4 گزینه به استان معرفی می شود تا در نهایت گزینه نهایی از بین آن ها انتخاب شود.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان، ادامه داد: هدف دوم از تشکیل شورای شهرستان ها این بود که از حواشی و اختلافات بین نامزدها، پرهیز شود و شورای شهرستان‌ها همانطور که عرض کردم با بررسی نظر مردم، علما و نظرسنجی‌ها، 2 برابر ظرفیت شهرستان‌ها، نامزدهای مدنظر را اعلام کنند.

وی، با اظهار اینکه مجموعا به خردجمعی مراجعه کردیم و به وحدت تن دادیم، درباره مهمترین شاخص‌های اصولگرایی، گفت: نظر گزینه ها درباره موضوعاتی چون برجام، فتنه، اف ای تی اف، همچنین سوابق کاری و اجرایی آن ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد و کسانی انتخاب  می شوند که با آرمان‌های اصولگرایی همراه باشند.

احمدی در پایان، بیان کرد: شورای اصولگرایان استان، با سازوکارها و کارگروه های مشخصی که دارند در نهایت گزینه یا گزینه های نهایی هر حوزه را انتخاب و به مردم و رسانه ها معرفی می کنند.

گفتگو: مجید ساجدی فر

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال