امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۱۹ AM
فیلترشکن / ۲۰
بیستمین بسته ویژه خبری عبارت؛

انتقاد نماینده نوشهر و چالوس از بالا شهر نشینان تهرانی و مسکن مهر چالوس / اگر سالانه ۱۰۰ میلیارد هم به میراث فرهنگی بدهند باز هم کم است! / انتقاد شدید یک رسانه از کاندیداهای بابلسر و تبلیغات غیر قانونی و خارج از عرف آن ها

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 47954
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴|۱۲:۰۴
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

انتقاد تند نماینده نوشهر و چالوس از بالا شهر نشینان تهرانی و مسکن مهر چالوس

 

قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 23 دی ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تلخ سقوط هواپیما، گفت: انتظار داریم متولیان این بخش به طور قطع جان باختگان این حادثه را به نام شهید مورد خطاب قرار دهند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آنچه که به عنوان ضعف از فعالیت وزیر اسبق این وزارتخانه از آن یاد می کردید نادیده گرفتن مسکن مهر بود که قرار بود با جدیت در دستورکار قرار دهید چقدر به این موضوع نظارت دارید.

وی با اشاره به اینکه اسامی در دست دارد که نشان می دهد مسکن مهر چالوس با ارائه تسهیلات وام با سود 4 درصد به برخی افراد متمکن در تهران تخصیص داده شده است، یادآور شد: قرار بود مسکن مهر به اقشار کم درآمد جامعه تعلق گیرد و این در حالی است که در شرایط کنونی اسامی افراد ساکن در تهران در محله هایی همچون ولنجک، کارگر شمالی، لویزان و بلوار ارتش در این لیست قرار دارد / خانه ملت

 

 

اقدامات انتخاباتی دادگستری چالوس آغاز شد

 

رئیس دادگستری چالوس از تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد. علی ادبی فیروزجایی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از وظایف دادگستری حل مشکلات مردم در چارچوب قانون است و نباید اشخاص بلاتکلیف بمانند، اظهار کرد: اولویت نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به مردم است و ما خدمت به مردم را در همین راستا تعریف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه رفع اطاله دادرسی از اولویت‌های ما است، افزود: ما ناهنجاری‌های زیادی در جامعه داریم و همین امر سبب تشکیل پرونده‌های دادگستری و طولانی شدن آن می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان چالوس عنوان کرد: حل و فصل مشکلات مردم و تسریع در رسیدگی یکی از اوصاف است که این خود موجب اجرای عدالت در جامعه است و مردم طعم شیرین عدالت را می‌چشند.

وی تکریم ارباب رجوع را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: کراممت را خداوند به انسان داد و ما باید کرامت انسان‌ها را در طرز برخورد، نگاه، کلام و... حفظ کنیم.

این مسؤول ابراز کرد: حقوق شهروندان، حقوق حاکمیت و بیت المال برای ما بسیار مهم است و خودمان را حافظ اینها می‌دانیم و باید به شدت مورد حفاظت قرار بگیرد و هر کسی که مسئولیتی دارد باید این موارد را حفظ کند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق شهروندان و مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گرانی‌ها و امثالهم مد نظر ما قرار دارد، افزود: برای موضوعات چالش‌های فرهنگی برنامه داریم و باید کارهای فرهنگی صورت بگیرد و از آنجایی که چالوس یک شهر گردشگری است بنابراین باید حقوق شهروندان بومی مورد حفاظت قرار گرفته و هنجارشکنی صورت نگیرد./باشگاه خبرنگاران

 

 

رییس دفتر نظارت شورای نگهبان شورای نگهبان در آمل: کاندیداهای آملی حواسشان باشد هر لحظه احتمال ردصلاحیت وجود دارد

 

حجت الاسلام محمد علی ابراهیم زاده رییس دفتر نظارت شورای نگهبان در شهرستان آمل شامگاه دوشنبه در جمع اعضای حلقه مودت امام و شهدا شهرستان آمل در مسجد امام محمد باقر بلوار آزادگان گفت : اکثر نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شدند براساس مسایل اقتصادی ، زد وبند و جرایم اقتصادی بوده است که از ۲۴۴ نفر نماینده ۹۰ نفر رد صلاحیت شدند .

ابراهیم زاده گفت : در مازندران از ۱۲ نماینده فعلی ۶ نفر رد صلاحیت شده اند .

وی در پاسخ به سوالی درخصوص منابع اطلاعاتی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها گفت : دفاتر نظارت در شهرستان ها بخش اطلاع رسان و محقق دارد افراد شاخص که احتمال بدهیم میخواهند کاندیدا شوند ۴ سال در رصد ما بودند حتی برای برخی از اینها افرادی را در کنارش در دستگاه شان قرار دادیم تا اطلاعات کاملی از او داشته باشیم .

ابراهیم زاده درباره چرایی عدم پاسخگویی فرمانداری برای معرفی تایید صلاحیت شده ها در آمل گفت : وظیفه این کار با فرمانداری است که می تواند بنا به تشخیص خودش معرفی کند و یا نکند ولی من می توانم اسامی را برای شما بیان کنم در آمل آقایان بهشتی ، توکلایی ، غلامرضا زاده ، خاکزاد ، زارع ، حسن نژاد ، روح الله زاده ، حاجی پور ، جوادی و صایمی تایید شدند .

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه افرادی که در آمل رد صلاحیت شده اند چقدر شانس تایید شدن دارند و چه فرآیندی برای تایید وجود دارد مطرح کرد : در این دوره شورای نظارت مرکزی که آقای جنتی و برخی حقوقدان ها هستند این افراد را رد صلاحیت کرده است نه دفتر آمل و استان مازندران ، احتمال اینکه مجددا این افراد توسط اعضای شورای نگهبان تایید شوند به این شکل است که پرونده در جلسه مطرح می شود و این ۱۲ نفر هرکدام یک رای دارند و درپایان تصمیم گیری می شود .

وی درپاسخ به سوالی درباره مصداق ماده ۲۸ بند یک عدم التزام به اسلام چیست مطرح کرد :  برخی به ما می گویند آقای ابراهیم زاده من نماز نمی خوانم یا روزه نمی گیرم که مصداق عدم التزام به اسلام خوردم باید گفت اسلام فقط نماز خواندن نیست برای مثال اگر برنج فروشی برنج مرغوب و نامرغوب را مخلوط کند و به مردم به قیمت مرغوب بفروشد این به اسلام التزام ندارد شاید صف اول نماز جماعت باشد ، در مسجد و بسیج فعالیت هم بکند اما وقتی ما براساس منابع موثق متوجه این موضوع شویم او عدم التزام به اسلام دارد.

ابراهیم زاده در مورد اینکه کسانیکه در آمل تایید شده اند به این معنا نیست که کارشان تمام شده است تصریح کرد : ممکن است اطلاعات جدیدی از این افراد به دست بیاوریم مثلا امروز مستندات جدیدی به دست ما آمده است که در تایید آنها اثر داشته باشد ، بنابر این افراد مراقب باشند تخلف انتخاباتی ازجمله تبلیغات زود هنگام داشته باشند‌./آریا

 

 

حضور استاندار در مراسم درگذشتگان سانحه هوایی در ساری

 

شرکت کنندگان در این آیین که در مسجد امام سجاد (ع) ساری برگزار شد ، یاد و خاطره درگذشتگان سانحه هواپیمایی بویژه ۲ تن از مسافران ساروی آن مرحوم " پریسا اقبالیان " و دخترش " ری را " اسماعیلون را گرامی داشتند.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران به نمایندگی از دولت در این مراسم شرکت کرد و مراتب اندوه خود و دولت را به خانواده این درگذشتگان ابلاغ کرد.

حامد اسماعیلیون نویسنده و دندانپزشک جوان ایرانی در پی جان‌باختن خانواده‌اش در حادثه سقوط هواپیما در صفحه شخصی خود نوشته بود : از چند و چون پرواز اوکراین نمی‌دانم و می‌روم آن چشم‌های درخشان را به خاک بسپارم. برای به خاک سپردنِ آرزوهای پریسایم و چشم‌های ری‌رایم عازم تهرانم. در میان ما سه نفر عاشقانه‌های زیادی هست که تا مرگم پیش من می‌ماند و آن را عریان نخواهم کرد. امیدوارم آن روز زودتر برسد. هیچ از چند و چونِ پروازِ اوکراین نمی‌دانم و می‌روم که آن چشم‌های درخشان را به خاک بسپارم. توانِ پاسخ‌گویی به هیچ پیغامی را ندارم و راهیِ هیچستانم. مرا ببخشید.

اسماعیلیون چند سال پیش به کانادا مهاجرت کرد. او نویسنده کتاب های «آویشن قشنگ نیست»، «توکای آبی»، «دکتر داتیس» و «گاماسیاب ماهی ندارد» است . این نویسنده جوان همچنین جایزه گلشیری را نیز برای یکی از کتاب‌هایش به‌دست آورد.

اسماعیلیون اصالتا کرمانشاهی است ولی چند سالی در مازندران مشغول کار بود.همسرش مرحوم اقبالیان هم بابلی بود./ایرنا

 

 

انتساب نادرست شهید مدافع حرم آملی به سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه

 

همزمان با بالا گرفتن حواشی پیرامون سردار امیر علی حاجی زاده که در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۸ مسئولیت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی را بر عهده گرفت و آن را ناشی از خطای انسانی در سامانه‌های پدافند دفاعی تهران عنوان کرد، مطلبی پیرامون ایشان در فضای مجازی دست به دست می‌شود که صحت ندارد.

به گزارش «تابناک» برخی در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام نوشته اند که سردار امیر علی حاجی زاده پدر شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده است که در سال ۱۳۹۵ در منطقه خان طومان سوریه به شهادت رسید. این موضوع در حالی است که نام پدر شهید رضا حاجی زاده رجبعلی و اهل آمل بوده در حالی که سردار حاجی زاده متولد تهران است.

هر چند شهید رضا حاجی زاده فرزند سردار حاجی زاده نیست، اما به گفته خود سردار  یکی از پسرانش در ۱۷ سالگی برای اینکه مدافع حرم شود آنقدر اصرار می‌کند که ایشان صرفا برای ۱۵ روز اجازه حضور پسرش را در سوریه می‌دهد. / تابناک

 

 

اگر سالانه 100 میلیارد هم به میراث فرهنگی بدهند باز هم کم است

 

مهدی ایزدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران و قرار گیری بناهای میراثی استان در معرض این شرایط مرمت بناهای میراثی مازندران امری مستمر و پر هزینه است.

وی با بیان اینکه برای مرمت بناهای تاریخی و میراثی استان مازندران در سال ۹۸ حدود ۵۰ میلیارد ریال بودجه استانی و ملی تعیین شده است ، افزود: تاکنون حدود ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات سال ۹۸ جذب و در حدود ۲۰ طرح مرمتی جذب و هزینه شد.

معاون میراث فرهنگی مازندران گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پیش از پایان سال جاری باقی اعتبارت به اداره کل میراث فرهنگی ابلاغ و تحویل شود.

به گفته ایزدی در حال حاضر حدود ۶۰ پروژه مرمتی در استان مازندران تعریف شده است که همگی مربوط به بناهای تاریخی هستند.

وی با بیان اینکه نیاز اعتبار مازندران برای مرمت بناهای تاریخی و میراثی بیش از اعتبارات تعیین شده است ، افزود: سالانه اگر بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت به میراث فرهنگی مازندران بدهند کم است.

معاون میراث فرهنگی بار دیگر به علت هزینه بالای مرمت در مازندران اشاره کرد و گفت: اغلب بناهای تاریخی مازندران از مصالح ضعیف ساخته شدند که با قرارگیری در معرض بارش و سرما به صورت مستمر باید مرمت شوند. / ایرنا

 

 

انتقاد تند یک رسانه مازندران از کاندیداهای بابلسر و تبلیغات غیر قانونی و خارج از عرف آن ها

 

سایت بلاغ یک رسانه اصولگرا در مازندران است و در یک گزارش به سو استفاده کاندیدا های حوزه بابلسر از احساسات مردم و شکار پرندگان انتقاد کرد. در متن این گزارش آمده:

در روزهای گذشته برگزاری اینگونه جلسات و نشست‌ها توسط کاندیدای حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار به دور از چشم نهادهای نظارتی در این دو شهرستان زیاد شده و آن‌چیزی که در پشت پرده این جلسات وجود دارد، وعده‌هایی است که برخی از این کاندیدا مطرح می‌کنند که البته بسیاری از آن‌ها هیچگاه نتوانستند به دعده‌های خود جامه عمل بپوشانند و به نوعی می‌توان گفت که حرکت آنها فقط فریب افکارعمومی است.

شنیده شده که یکی از کاندیداهای انتخاباتی از حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار با حضور در یکی از روستاها و برگزاری نشست با جمعی از اهالی آن روستا سخنانی را به میان آورده که در شان داوطلب نمایندگی مجلس نبوده است.

این کاندیدا که به اذعان بسیاری از کارشناسان و شاید در نظر خود شانس زیادی برای رای آوری ندارد، به گفته حاضران در جلسه برنامه‌ای برای ارائه نداشت و در اقدامی عجیب او و همراهانش دست به دامان پرندگان شدند و باتوجه به اینکه بخشی از مردم آن روستا به شغل صیادی پرنده مشغول هستند با استفاده از احساسات آن‌ها، صید پرندگان را حق اصلی مردم عنوان کرده و آن را موجب اشتغالزایی دانستند.

درحالی این فرد صید پرندگان را به راحتی حق مردم و امری قانونی تلقی می‌کند که نشان می‌دهد همچنان باید مسائل قانونی را مرور کند و بیاموزد، چراکه در سال‌های گذشته مسئولان محیط‌زیستی و قضایی، تعاریف زیادی از نحوه صید قانونی پرندگان داشتند و هرگونه شیوه صیادی را قانونی نمی‌دانند.

نامزدهای انتخابات باید به این نکته توجه داشته باشند که صداقت با مردم از کلیدی‌ترین ویژگی‌های یک فرد برای مسئولیت است و مردم به خوبی فردی را که با آن‌ها صادق نیست را می‌شناسند و مطرح کردن موضوعاتی که مصرف تبلیغاتی دارد نه تنها نمی‌تواند موجب جلب نظر مردم شود بلکه آن‌ها را از رای دادن به آن فرد منصرف می‌کند.

نکته قابل تامل و تاسف‌بار اینجاست که چرا افراد حاضر می‌شوند برای رسیدن به پست و مقام به هر چیزی حتی پرندگان آسمان هم متوسل شوند تا بتوانند اندک زمانی به عنوان مسئول در مسئولیت باشند./بلاغ

 

 

زیرابی ها از پل سفید گاز مایع تهیه می کنند!

 

رجب پور مدیر عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی مازندران منطقه - ساری با اشاره به مشکل کمبود گاز مایع در برخی از روستاهای  شهرستان سوادکوه، گفت:در آن روستاها خانوارهای کمی ساکن هستند، و ما در آنجا نمایندگی توزیع گاز مایع نداریم.

او افزود:تا کنون هم خانوار‌های ساکن از زیرآب یا از پل سفید گاز مایع خود را تامین می‌کردند.

رجب پور گفت:تاکنون ۱۷۵ تن گاز مایع در سوادکوه توزیع کردیم که در این هفته هم تقریبا هر روز در آنجا گاز داریم.

رجب پور مدیر عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی مازندران منطقه - ساری افزود:در صورت وجود هر مشکلی مردم به اداره شهرستانی ما در آزادمهر مراجعه نمایند تا مشکلات آنها رسیدگی و حل شود./باشگاه خبرنگارن

 

اخبار مرتبط
ایستاده در غبار لاکچری ها همیشه راهی برای فرار دارند / خوشحالی دلالان از تصویب یک طرح مسکن مهر چالوس تنها دغدغه منطقه ای احمدی لاشکی/ نماینده ای پرکار در مسائل ملی منظور آیت الله لائینی از جوجه شیطان ها چه کسانی بود؟ / پیشنهاد عجیب نماینده چالوس: مجلس سنا تشکیل دهید! / عجیب اما واقعی پلاژ های ساحلی تعطیل خواهد شد؟ / درخواست نماینده مجلس ورامین از وزیر ورزش؛ از یک مدیر بعید است لگدپراکنی کند! توصیه رسانه ای مدیرکل ارشاد به مدیران مازندران / نیروگاه برق نکا باید پلمپ باشد! / وقتی نماینده سابق نور و محمودآباد از رانت های استان می گوید / فرماندار نوشهر:حتی برای تامین نان مسافران هم مشکل داریم! انتقاد تند یک نماینده سابق از نمایندگان فعلی مازندران! / حمله سرپرست تیم فوتسال ستارگان ورامین به فرماندار و شهردار ساری / انتقاد شدید یک رسانه از نماینده قائمشهر: از مردم عذر خواهی کنید! / گلایه های شهردار آمل: شهرهای مازندران را دسته بندی نکنید جبهه انقلاب اسلامی برای انتخابات درمازندران لیست واحد می دهد / قوت گرفتن احتمال تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران / شهردار قائمشهر قول داد ۶ ماهه معضل پسماند را حل کند! / ماجرای حضور ریاضی دان بهشهری در شبکه اسپانیایی زبان یک زن برای اولین بار رئیس هیات ورزشی در استان شد / ماجرای شکایت قوانلو از رییس نمایشگاه بین المللی / مازندرانی ها دوره آموزش مبارزه با پولشویی می بینند! / حمله تند یک رسانه به اصلاح طلبان مازندران و گمانه زنی حذف مدیرکل آموزش و پرورش انتقاد شورای شهر ساری از شهردار؛ شهرداری باید پاسخگوی شورا باشد / وقتی قائم مقام نساجی سنگ شاهین بوشهر را به سینه می زند / گلایه های فرماندار نور از مدیران دستور بگیر / عجیب اما واقعی؛ انتقال آب خزر در سکوت خبری در حال پیگیری است! تخم‌مرغ دزدها را هم ردصلاحیت کرديم/ با رسانه‌هایی که به اختلاف شهرها دامن بزنند برخورد می‌کنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو