امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۹ AM
دربست بهارستان/ ۱۱۲
رئیس مجمع دانشجویان آزاد اندیش مازندران در گفتگو با عبارت؛

احرازصلاحیت ها جامع تر از دوره های قبل بوده/ شورای نگهبان جریانی عمل نمی کند/ التزام به اسلام فقط به نماز خواندن نیست

رد صلاحیت+عبارت
    -     کد خبر: 47998
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵|۱۱:۴۲
سرویس : سیاست >> مجلس
دبیر مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاد اندیش مازندران، گفت: نمی توان نامزدها یا نمایندگانی را که دارای پرونده اقتصادی، سیاسی یا مشکلاتی دیگر هستند را به خاطر پایین بودن آمار نامزدهای انتخابات، تایید کرد و به عنوان کاندیدا در معرض امتحان ملت گذاشت. چنین افرادی از نظر شورای نگهبان، مجرم هستند و بعضا در حین مدیریت یا نمایندگی خود، مرتکب جرم ها و تخلفاتی شدند که منجر به تشکیل پرونده، برای آن ها شده است.

عبارت- گروه سیاسی: احمدی دبیر مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاد اندیش مازندران (مدام) و عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان، در گفتگو با عبارت درباره ادعای برخی نامزدها و فعالان سیاسی مازندران مبنی بر سختگیرانه بودن احرازصلاحیت ها و ردصلاحیت های گسترده توسط شورای نگهبان، گفت: من مخالف چنین نظری هستم و اتقافا احراز صلاحیت های این دوره با رفع نواقص قبلی، جامع تر از دوره های قبل بوده است.

وی، افزود: اگر قائل به قانون و اجرای قانون باشیم، به نظر شورای نگهبان که مرجع تشخیص احراز صلاحیت هاست، احترام می گذاریم. چرا که شورای نگهبان با توجه به تجارب و راهکارهایی که خود در دوره های مختلف کسب کرده و نتایجی که از استعلام های مراجع 4 گانه دست یافته، اقدام و عمل کرده و نمی توان بر نوع احراز صلاحیت ها خرده گرفت.

دبیر مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاد اندیش مازندران، تصریح کرد: نمی توان نامزدها یا نمایندگانی را که دارای پرونده اقتصادی، سیاسی یا مشکلاتی دیگر هستند را به خاطر پایین بودن آمار نامزدهای انتخابات، تایید کرد و به عنوان کاندیدا در معرض امتحان ملت گذاشت. چنین افرادی از نظر شورای نگهبان، مجرم هستند و بعضا در حین مدیریت یا نمایندگی خود، مرتکب جرم ها و تخلفاتی شدند که منجر به تشکیل پرونده، برای آن ها شده است.

احمدی با بیان اینکه ردصلاحیت های شورای نگهبان، بر اساس مستندات و ادله کافی است، گفت: افراد ردصلاحیت شده از هر گروه و جریانی می توانند به مراجع قانونی مراجعه کنند و اعتراض خود را به رای شورای نگهبان اعلام کنند تا اگر حقی ضایع شده یا اشتباهی رخ داده، قانونا به حق خود برسند.

وی افزود: متاسفانه برخی از نامزدهای ردصلاحیت شده، با چشم پوشی از پرونده های خود، به دنبال سیاسی کردن فضای احرازصلاحیت ها هستند و طوری وانمود می کنند که شورای نگهبان، تصمیم سیاسی گرفته یا فقط از جریانی خاص حمایت کرده است. ممکن است به صورت نادر اشتباهاتی رخ دهد و این طبیعی است، اما نباید در دام چنین جوسازی های غیرمنصفانه و سودجویانه قرار گرفت.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان مازندران، تصریح کرد: شورای نگهبان بر اساس وظایفی که در قانون دارد، عمل می کند و به دنبال منافع جریانی خاص نیست. کما اینکه بسیاری از ردصلاحیت شده ها از جریان اصولگرایان هستند. بنابراین دلیل نمی شود که بخواهیم تعمیم کلی بدهیم که شورای نگهبان حامی جریان خاصی است.

دبیر مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاد اندیش مازندران، درباره عدم التزام برخی چهره های مذهبی و انقلابی گفت: اخیرا آقای کدخدایی (سخنگوی شورای نگهبان) در گفتگویی به روشنی اعلام کرد که التزام عملی به اسلام فقط به نماز خواندن و روزه گرفتن و انجام برخی واجبات و مستحبات چون رفتن به نماز جمعه نیست، بلکه افرادی که پرونده  اقتصادی یا سیاسی دارند و حقی از مردم یا جامعه را تضییع کردند، فاقد التزام عملی به اسلام و انقلاب هستند. چنین افرادی جدای از بحث حقوقی و مجازات قانونی، از نظر شرعی نیز گناهی را مرتکب شده اند و کسی که مالی را تضییع می کند یا حقی را می خورد یا ضرری ایجاد می کند، عدم التزام عملی به اسلام دارد.

احمدی در پایان گفت: در مواردی شاهد بودیم که طرف امام جماعت مسجدی بوده یا چهره ی مشهور انقلابی بوده ولی چون پرونده اقتصادی و سیاسی داشته، با عدم احراز صلاحیت مواجه شده و این عدم التزام به اسلام را باید از این منظر نگاه کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال