امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۴۳ PM
فیلترشکن / ۲۲
بیست و دومین بسته ویژه خبری عبارت؛

یک زن برای اولین بار رئیس هیات ورزشی در استان شد / ماجرای شکایت قوانلو از رییس نمایشگاه بین المللی / مازندرانی ها دوره آموزش مبارزه با پولشویی می بینند! / حمله تند یک رسانه به اصلاح طلبان مازندران و گمانه زنی حذف مدیرکل آموزش و پرورش

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 48127
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰|۱۱:۳۶
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

پایان بلاتکلیفی؛ یک زن برای اولین بار رئیس هیات ورزشی در استان شد

 

بلاتکلیفی چند هیات ورزشی به پایان رسید. در طول یک هفته سه مجمع انتخاباتی هیات‌های ورزشی برگزار شد تا اداره کل ورزش و جوانان تا حدودی به حواشی هیات‌ها پایان دهد.

هیات‌های گلف، جودو، تیراندازی با کمان با مشخص شدن روسایشان از بلاتکلیفی خارج شدند و باید با قدرت و با برنامه‌ریزی مناسب، شاهد رشد و ارتقا بیشتر این رشته‌ها در استان باشیم.

اما روز گذشته، یک بانو برای نخستین‌بار بعنوان رئیس هیات ورزشی از اعضای مجمع رای اعتماد گرفت.

در مجمع هیات تیراندازی باکمان استان مازندران سکینه قاسمپور با کسب 12 رای از 13 رای ماخوذه برای چهار سال کرسی ریاست این هیات را بدست آورد. لطیفی دیگر کاندیدای این کرسی بود که انصراف داد.

مازندران اولین استانی است که کرسی رئیس هیات تیراندازی با کمان آن را یک بانو کسب کرد.

به گزارش فارس، حسین‌زادگان و عالیشان هفته‌ای سخت را پشت سر گذاشتند و موفق شدند با درایتی که از خود به خرج دادند نیمی از حواشی هیات‌ها را پایان بخشند تا حالا خود را حضوری پررنگ در المپیک آماده کنند. / فارس

 

 

کشف دو نفتکش قاچاق سوخت در نکا

 

در این جلسه خلیل‌تبار مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه نکا نیز در تشریح اهم فعالیت‌های این مرکز در این شهرستان، اظهار کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه نکا یکی از 8 ناحیه مستقر در استان در قسمت شرق مازندران است که از وظایف اصلی شرکت، تأمین، انبارش و توزیع فرآورده‌ها به خصوص در ایام جنگ و بعد از آن سهمیه‌بندی سوخت نفتی بوده است.

وی افزود: ازجمله اقدامات مهم صورت گرفته در این شرکت کشف و ضبط دو نفتکش مملو از سوخت قاچاق با همکار نیروی انتظامی به اندازه 34 هزار و 200 لیتر بنزین و یک هزار و 700 لیتر نفت سفید بوده است.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی ناحیه نکا اعمال سهمیه‌بندی بنزین را یکی از اقدامات مهم دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: هیچ راهی غیر از سهمیه‌بندی نداشتیم چراکه اگر این وضعیت ادامه پیدا می‌کرد تنها یک سال دیگر شاهد مشکلات عدیده‌ای در این زمینه بودیم.

این مسئول اضافه کرد: از زمان سهمیه‌بندی بنزین در نکا شاهد کاهش 6 درصدی مصرف بنزین و افزایش 21 درصدی مصرف گاز طبیعی CNG بوده و در این شهرستان نزدیک به یک میلیارد تومان افزایش درآمد باوجود کاهش مصرف بنزین در این ایام را شاهد بوده‌ایم بنابراین همین نوع مدیریت با کمک مردم است که سبب می‌شود تا کشور از زیر بار فشار و تحریم نجات پیدا کند. / بلاغ

 

 

ماجرای شکایت قوانلو از رییس مجموعه نمایشگاهی بین المللی

 

روز پنجشنبه خبری در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت که موجی از خوشحالی در بین تولیدکنندگان صنف مبل ایجاد کرد. خبر از قول رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بود که از پلمب مرکز نمایشگاهی بین المللی مازندران واقع در قائم‌شهر با دستور دادستانی حکایت داشت.

حسین‌قلی قوانلو به «خبرشمال» گفت: برگزاری این نمایشگاه، در کارگروه توسعه صادرات استان ممنوع شد  اما  مدیر نمایشگاه بین‌المللی قائم‌شهر، شخصاً اقدام برگزاری این نمایشگاه بدون هماهنگی و مجوز کرد و ما نیز طی نامه‌ای به شهرستان ابلاغ کردیم و با همکاری دادستانی، نمایشگاه پلمپ شد اما ساعاتی بعد و در یک کار خلاف قانون، فک پلمپ کردند و با توجه به این‌که به نیمه روز پنجشنبه رسیدیم در عمل تا شنبه کاری نمی‌توان کرد.   
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران همچنین در ادامه گفت: صمت مازندران از دست رییس مجموعه نمایشگاهی بین المللی قائم‌شهر  شکایت خواهد کرد و پیگیر حقوق ضایع شده تولیدکنندگان مرکز استان هستیم . حرف ما همان است که در نامه‌ای رسماً اعلام کردیم این کار خلاف قانون است. / خبرشمال

 

 

مازندرانی ها دوره آموزش مبارزه با پولشویی می بینند!

 

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از برگزاری دوره آموزشی با عنوان روش های مبارزه با پولشویی با حضور کارکنان و کارشناسان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران در سالن جلسات این مدیریت برگزار شد.

مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود:

دراین دوره آموزشی مدرس دوره موضوعات مرتبط با پولشویی و روش های مبارزه با آن را به تفصیل و با مثالهای کاربردی برای حاضرین در دوره آموزشی تشریح نمودند و بعد از پاسخ به سوالات ، آزمون دوره آموزشی برگزار شد / روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران

 

 

حمله تند یک رسانه به اصلاح طلبان مازندران و گمانه زنی حذف مدیرکل آموزش و پرورش استان

 

در متن این گزارش که با عنوان «چنگال پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب مازندران بر صندلی اداره کل آموزش و پرورش / آزمونی سخت برای استاندار!» در سایت مازنی نیوز منتر شده آمده:

علی‌رغم اهمیت و جایگاه آموزش و آموزش ، شاهد آن هستیم که این دستگاه مهم در دولت تدبیر و امید بیش از هر زمان ممکنی سیاست‌زده شده و از مسیر واقعی خود خارج گردیده است.

این اتفاق تا آنجا پیش رفته است که در استان مازندران شاهد دخالت پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب در عزل و نصب ها بوده و اگر به عقب برگردیم اثر چنگال های آنها را بر روی صندلی مدیریت آموزش و پرورش استان مازندران مشاهده خواهیم کرد. چنگال هایی که در عزل علی قاسمی و انتصاب عسکری نیکزاد به خوبی نمایان شد.

اکنون نیز خبر رسیده است در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ، پیرمردان سیاسی اصلاح‌طلب مازندران بار دیگر به دنبال تغییرات و جا به جائی در بعضی دستگاه‌ها به خصوص تغییر مدیرکل آموزش و پرورش استان هستند. افرادی که در آمدن مدیرکل فعلی نقش اصلی را ایفا کردند و حالا که انتقادات از دستگاه آموزش و پرورش افزایش یافته، به دنبال عزل منصوب خود و آوردن گزینه دیگری هستند تا همچنان بر مهمترین دستگاه تعلیم و تربیت استان ، پدرخواندگی کنند.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که با افزایش انتقاد از مدیرکل فعلی آموزش و پرورش مازندران که با سخنرانی آیت الله معلمی در خطبه های نماز جمعه به اوج خود رسید ، یکی از معاونین فعلی اداره کل آموزش و پرورش گزینه جدید و مورد حمایت پدرخواندگان اصلاح‌طلب ساری می باشد. فردی که بی شک قرار است بیاید تا خواسته‌های دیکته شده را اجرائی کند.

در برابر اما دغدغه فرهنگیان و معلمان با شنیدن این خبر بیش از همیشه شده و از استاندار مازندران خواهان مقاومت در برابر این خواسته هستند.

حالا که تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیش از همیشه محتمل شده است ، از استاندار مازندران که نشان داده کاهش مشکلات معلمان و فرهنگیان یکی از دغدغه های اصلی او محسوب می شود ، انتظار می رود یک فرد شایسته ،  امتحان پس داده و البته مورد قبول جامعه بزرگ فرهنگیان استان را برای مدیرکلی آموزش و پرورش مازندران مورد حمایت قرار دهد و در برابر خواسته قلدران اصلاح طلب ساری مقاومت نماید./مازنی نیوز

 

 

علت خاموشی نیمی از شهر نکا مشخص شد

 

حسن قاری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در نکا با اشاره به قطعی برق در فاصله چهار ساعت از نیمه شب گذشته به بعد در نکا، اظهار کرد: پست مستقر در عبور روستای جامخانه و شهرک مسکونی نیروگاه در ابتدای ورودی شهر نکا از ساعت سه بامداد گذشته دو مرتبه دچار مشکل شده است.

وی افزود: ابتدا در ساعت سه بامداد شاهد قطعی برق در سطح شهر نکا بوده‌ایم که با بررسی به عمل آمده مشخص شد مشکل از همین پست در ورودی غربی نکا بوده که البته به سرعت پس از دقایقی با رفع مشکل، برق شهر در آن ساعت وصل شد.

مدیر شبکه برق شهرستان نکا مشکل احتمالی را ناشی از اتصالی در این پست برشمرد و خاطرنشان کرد: حود چهار ساعت بعد نیز مجدا بروز مشکل در همین پست سبب قطعی مجدد برق در وسعتی به اندازه 40 درصد از شهر نکا در ضلع غربی تا مرکز شهر شد که با تلاش نیروهای برق منطقه‌ای استان مشکل رفع و برق نیز وصل شد.

این مسئول اضافه کرد: با پیگیری و تلاش نیروهای برق منطقه‌ای و ارتباط با اپراتورهای مستقر در محل پست به ترتیب برق بخش‌های مختلفی که قطع شده درحال بازگشت به مدار هستند و منتظر هستیم تا کاملاً برق به مدار برگردد.

وی گفت: طبق اعلام اولیه مشکل از تنظیمات مربوط به رله در همین پست بوده که با رفع کامل مشکل به زودی برق تمام نقاط به مدار بازخواهد گشت و مشکل اساسی در این زمینه وجود ندارد.

به نظر می‌رسد رطوبت ناشی از بارندگی‌های شب گذشته یکی از عوامل اصلی بروز مشکل در بخش‌هایی از پست برق ورودی غربی شهر نکا بوده و سبب خاموشی حدود نیمی از شهر در بخش غربی نکا شده است.

 

 

استاندار بر روی صنایع آلاینده مازندران دست گذاشت

 

احمد حسین زادگان استاندار مازندران در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران گفت: مشکل شهرک‌های صنفی یک بحث چندین ساله است که با توجه به کار‌های تحقیقی که انجام شده عملا کاری برای آن انجام نشده است.   او با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه واحد‌های صنفی آلاینده را در جلسه شورای توسعه برنامه ریزی مطرح کرد، افزود: مقرر شد کمیته ۴ نفره در مدت دو هفته با اولویت شهرک‌های صنفی آلاینده که برای مردم در حوزه آلودگی و ترافیک مشکل ایجاد کرده است، بررسی و راه حلی برای آن به تصویب برسد.   حسین زادگان رعایت مسائل آلایندگی و بومگردی مناطق در ایجاد شهرک‌های صنفی تاکید کرد. گفت: حداقل در هر شهرستان یک تا ۲ مورد صنوف آلاینده داریم که باید برای آن هر چه سریع‌تر برنامه ریزی شود.   استاندار مازندران افزود: شهرک‌های صنفی به دلایل به علت عدم تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و عدم حمایت مالی و تسهیلات بانکی تشکیل نشده است.   او گفت: در شهرستان باید مشخص شود چه صنوفی وجود دارد تا مشکلات پیش روی آن‌ها بررسی شود.   حسین زادگان افزود: برای مشکل تغییر کاربری و تسهیلات هم باید چاره‌ای اندیشیده شود و اگر تصویب شد شهرداری ها، اصناف، فرمانداری ها، اتحادیه‌های مربوطه و بخش خصوصی در هر شهرستان باید حمایت کنند./باشگاه خبرنگاران

 

 

ماجرای تصنبف مازندرانی در سریال پرطرفدار گیلانی چیست؟

 

ایلیا محمدی‌نیا در سینما سینما نوشت:

همزمان با پخش نخستین قسمت های مجموعه تلویزیونی «وارش» به کارگردانی احمد کاوری از شبکه سوم سیما در یادداشتی با عنوان “وارشی که برای گیلان رحمت نشد” نوشتم که: ایران سرزمین تنوع فرهنگ ها و قومیت هاست. در طول تاریخ کمتر این تنوع فرهنگی و قومیتی باعث جدال و جنگ و نفرت شده است. با این همه در سالهای اخیر تلویزیون به عنوان رسانه ملی!!! که به نظر می رسدجایگاهی ویژه در ایجاد همبستگی میان اقوام و قومیت ها را دارد این رسالت را فراموش کرده و نه تنها هوشمندانه و ظریف به تقویت باور همدلی و همبستگی میان اقوام نپرداخته است بلکه درپاره ای اوقات با ساخت و تولید برنامه و سریال های تلویزیونی ناخواسته و از سر ناآگاهی و در بسیاری از موارد و یا از سر کم کاری و بی اطلاعی بعضی مدیران ذی ربط در سازمان صدا و سیما که صرفا به جهت تعهد بر منصبی نشستن و نه، تعهد در کنار تخصص، بر دامنه اختلافات دامن زده و آتش بیار معرکه ای شده اند که تبعات سوء آن تا سالها در جامعه باقی خواهد ماند.

قسمت پایانی این مجموعه نشان داد که نه کارگردان و نه تدوینگر مجموعه و نه ناظر پخش در تلویزیون و نه حتی یک نفر در شبکه فرهیخته و عریض و طویل سوم سیما اساسا فرق بین زبان و گویش مازندرانی و گیلانی را باهم نمی داند. قصه مجموعه وارش درباره چند خانواده گیلانی است که درگیر ماجراهایی می شوند اما مجموعه در قسمت پایانی با تصنیف معروف مازندرانی با عنوان « بانو جان» به پایان می رسد. به همین سادگی.

این امر نشان می دهد که در تلویزیون در پاره ای اوقات متاسفانه در تایید فیلمنامه هایی که به قومیت ها و گویش های متنوع در ایران پرداخته شده نظارت شایسته ای وجود ندارد. هر چند صرف داشتن فیلمنامه ای کامل هم منتج به نتیجه مورد نظر نمی شود چرا که استفاده از کارگردانانی که اشراف کافی بر فرهنگ و خرده فرهنگها و گویش و سنن این قومیت ها ندارند به رغم در اختیار داشتن فیلمنامه ای کامل باعث اثری بی نقص نمی شود.امری که پیشتر در مجموعه پر هزینه «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی اتفاق افتاد و پخش مجموعه با اعتراض گسترده اقوام بختیاری و لر برای همیشه به محاق توقیف رفت.

تا کی قرار است این آزمون و خطا سیمای ملی با این هزینه های هنگفت در این شرایط سخت ادامه داشته باشد؟/ سینماسینما

 

 

حسین زادگان: اینکه انگشت اتهام را به سمت دولت ببریم شاید سریع‌ترین کار باشد اما صحیح‌ترین کار نه!

 

احمد حسین‌زادگان در جلسه ستاد خدمات سفر نوروز ۹۹ که ظهر امروز در استانداری برگزار شد، به دو موضوع مهم اجرا و کیفیت اجرا اشاره کرد که برخی مصوبات روی کاغذ می‌ماند و برخی نیز با کیفیت اجرا نمی‌شود، گفت: «همه قبول داریم که ایام نوروز باید ایام شادی برای مردم باشد اما با چه ظرفیت و کمیتی و برنامه‌هایی، مهم است.»

او بر آگاهی‌بخشی به مسافران و گردشگران نسبت به اماکن کمتر شناخته شده‌ی استان تأکید کرد: «میراث فرهنگی و باستانی استان را معرفی کنیم تا هم مسافران لذت ببرند هم برای هم‌استانی‌ها تولید ثروت و درآمد شود.»

استاندار مازندران از مدیران شرق استان خواست که فعالیت بیشتری برای شناساندن ظرفیت‌های گردشگری به مسافران داشته باشند.

او پیشنهاد داد که از سمن‌ها و نهادهای مدنی برای پاکسازی شهرها، روستاها و بین شهری و حریم راه‌ها استفاده شود و در عین حال گردشگران دریابند که نباید زباله بریزند و خود نیز در طرح مازندران پاک شرکت کنند.

حسین‌زادگان از صداوسیما، رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب خواست که در تبلیغ و اطلاع‌رسانی با یک هدف مشخص در معرفی مازندران به مسافران و گردشگران تجمیع داشته باشند.

استاندار مازندران همچنین به طرح‌های خلاقانه همچون جشن ساحلی و برپایی نمایشگاه‌های خاص اشاره کرد که می‌تواند در جذب گردشگر به سواحل استان موثر باشد.

حسین‌زادگان با اشاره به اتفاقات اخیر کشور و تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی موجود، گفت: «در این اوضاع اینکه انگشت اتهام را به سمت دولت ببریم شاید سریع‌ترین کار باشد اما صحیح‌ترین کار نیست.» / پانا

اخبار مرتبط
احتمال بالای تعطیلی بازار تا ۲۲ فروردین/ تورم مازندران در اسفند منفی بود/ تابحال ۱۱۰۰ واحد صنفی پلمپ شدند/اصناف و گردشگری قربانیان اصلی کرونا/بازرسی‌های روزانه در دو شیفت، تا ۱۱ شب ادامه دارد بازگشت رحمانی به وزارتخانه / وزیر از آی سی یو پیگیر وضعیت ما بود / مردم بدون نگرانی به استقبال نوروز بروند، انبار ها تکمیل است توضیحات آقای شهردار درخصوص جذب فرزند و داماد برادر خود در شهرداری / استاندار از فشارهای سیاسی برای تغییر مدیران گفت؛ زیربار آن ها نمی روم / دفاع تمام قد نماینده ردصلاحیت شده از مجلس دهم / آموزش و پرورش زیر بار مسئولیت کیک آلوده نرفت از چالش های آموزش و پرورش از زبان نیکزاد تا برنامه های مدیرکل جدید در مراسم معارفه / تکلیف شخص اول ساختمان قدیمی خیابان فرهنگ مشخص شد ایستاده در غبار علیرضا سعدی پور رسماً مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد منظور آیت الله لائینی از جوجه شیطان ها چه کسانی بود؟ / پیشنهاد عجیب نماینده چالوس: مجلس سنا تشکیل دهید! / عجیب اما واقعی پلاژ های ساحلی تعطیل خواهد شد؟ / درخواست نماینده مجلس ورامین از وزیر ورزش؛ از یک مدیر بعید است لگدپراکنی کند! توصیه رسانه ای مدیرکل ارشاد به مدیران مازندران / نیروگاه برق نکا باید پلمپ باشد! / وقتی نماینده سابق نور و محمودآباد از رانت های استان می گوید / فرماندار نوشهر:حتی برای تامین نان مسافران هم مشکل داریم! انتقاد تند یک نماینده سابق از نمایندگان فعلی مازندران! / حمله سرپرست تیم فوتسال ستارگان ورامین به فرماندار و شهردار ساری / انتقاد شدید یک رسانه از نماینده قائمشهر: از مردم عذر خواهی کنید! / گلایه های شهردار آمل: شهرهای مازندران را دسته بندی نکنید جبهه انقلاب اسلامی برای انتخابات درمازندران لیست واحد می دهد / قوت گرفتن احتمال تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران / شهردار قائمشهر قول داد ۶ ماهه معضل پسماند را حل کند! / ماجرای حضور ریاضی دان بهشهری در شبکه اسپانیایی زبان

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال