امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۲:۳۲ AM
اختصاصی عبارت
شهروند ساری و ستارگان ورامین بی خیال نمی شوند؛

جنجال، حواشی، چیه این قهرمانی / فینال جام جهانی یا پلی آف لیگ فوتسال؟

شهروند ساری+عبارت
    -     کد خبر: 48254
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۳|۰۹:۴۱
طبق قوانین بعد از این که هرکدام از طرفین یک برد را کسب کردند بازی سوم برگزار می شود تا برنده ی اصلی این دیدار پلی آف مشخص شود. بازی سوم هم در ساری بود. این بار اما بدون حضور تماشاگران و در سال خالی. همه فکر کردند دیگر حساب بی حساب شده و حالا که تماشاگران هم حضور ندارند بازی برگزار می شود و این قائله ختم می شود.

عبارت - گروه ورزش : احتمالا تا حالا خبرهایی در خصوص دیدار پر حاشیه تیم شهروند ساری و ستارگان ورامین در پلی آف لیگ لرتر فوتسال کشور شنیده اید. دیداری که در بازی اول با نتیجه 3 بر 1 به سود تیم ورامینی پایان یافت و در انتهای همان دیدار از تماشاگر گرفته تا لیدر تیم ستارگان به داخل زمین آمده اند و با مشت و لگد از خجالت شهروندی ها درآمدند و فیلم این موضوع هم بلافاصله در شبکه های اجتماعی وایرال شد.

مشخص بود که با این حواشی دیدار برگشت در ساری نیز تحت الشعاع قرار می گیرد و همه نگران این موضوع بودند. در دیدار برگشت سالن سید رسول حسینی ساری مملو از تماشاگر شد و حتی رجبی شهردار و رضایی فرماندار ساری نیز از نزدیک تماشاگر این مسابقه بودند. شهروند با یک بازی حساب شده 5 بر 0 از حریف پیش افتاد و خیال تماشاگران را راحت و جو را آرام کرده بود. البته در شروع دیدار جو متشنجی در سالن حکم فرما بود و به نوعی جواب مشت و لگد در ورامین را اینجا با فریاد ها می دادند اما هرچه به انتها نزدیک شد فضا تلطیف یافت و کسی فکر نمی کرد دیگر حاشیه ای بوجود بیاید. در دقایق پایانی اما سرمربی و سرپرست تیم ستارگان تصمیم عجیبی گرفتند. آن ها تیم را از زمین بیرون کشیدند و بعدا دلیل آن را اعتراض به داوری و تحت تاثیر قرار گرفتن داور از جو سالن اعلام کردند!

مصاحبه های تند و تیز شروع شد. مربی ورامینی ها به فرماندار و شهردار ساری حمله کرد. سالن رسول حسینی را غیر استاندارد خواند و گفت از فصل بعد دیگر به ساری نمی آید! نجاریان مدیرعامل شهروند نیز از خجالت آن ها درامد و یک مصاحبه تند و تیز علیه آن ها انجام داد.

طبق قوانین بعد از این که هرکدام از طرفین یک برد را کسب کردند بازی سوم برگزار می شود تا برنده ی اصلی این دیدار پلی آف مشخص شود. بازی سوم هم در ساری بود. این بار اما بدون حضور تماشاگران و در سال خالی. همه فکر کردند دیگر حساب بی حساب شده و حالا که تماشاگران هم حضور ندارند بازی برگزار می شود و این قائله ختم می شود.

اما یک جنجال و یک خطا همه ی معادلات را بر هم زد. در ثانیه ۱۰ مسابقه خطایی روی بازیکن ستارگان اتفاق افتاد که پس از آن درگیری‌های زیادی بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد و در نهایت با ورود تعدادی از هواداران شهروند به زمین و بالا رفتن تنش‌ها، بازیکنان به رختکن بروند تا بخاطر فراهم نبودن برگزاری بازی، این دیدار نیمه تمام بماند. البته این بازی بدون تماشاگر در جایگاه وی آی پی میزبان تعدادی از طرفداران شهروند بود که هر طور شده خود را به آن جا رسانده بودند. ورامینی ها هم نشان دادند در 2 مسئله استاد هستند. اول تحریک کردن تیم حریف و تماشاگرانش و دوم بهانه گیری از در و دیوار!

حال بخاطر نیمه تمام ماندن دو بازی پیاپی بین شهروند ساری و ستارگان ورامین، کمیته انضباطی فدراسیون باید نظر نهایی را راجع به تیم راه یافته به نیمه نهایی که حریف مس سونگون ورزقان خواهد شد، بدهد.

پس از اینکه مسابقه نیمه تمام ماند، اعضای تیم ستارگان ورامین با اسکورت ویژه نیروی انتظامی ساری توانستند از محدوده سالن سید رسول حسینی بروند و این شهر را ترک کنند.

اما این بازی مگر چقدر ارزش دارد؟ این جام های فلزی که نه برنده های سابق آن حالا در قله ی افتخارات ایستاده اند و نه بازندگانش دنیا برایشان تمام شده ارزش این حجم از درگیری، تنش، توهین و بی اخلاقی را از سوی دو طرف داراست؟

گاهی یادمان می رود هدف از این مسابقات چیست. آیا ما برای خالی کردن احساسات سرخورده ی خود به آن ها پناه میبریم یا از مشکلات روزگار به آن فرار می کنیم تا ساعتی را فارغ از هیاهو های روزمره از دیدن آن حس لذت و شعف را تجربه کنیم؟

باور کنید اگر سری بشکند یا مثل جریانات فوتبال و ورزشگاه هایش چشمی کور شود هیچ کدام از این جام ها قادر به جبران حنی یک درصد از آن نیستند. مربی ورامین به چه فکر می کرد که چند دقیقه مانده به پایان بازی دوم تیمش را بیرون کشید تا این حواشی بی معنی در همان دیدار تمام نشود؟ گاهی این فکر به ذهنمان خطور می کند که نکند عده ای از این ماجرا ها و درگیری ها لذت هم می برند! دیدن ویدئو دعوا و درگیری بازیکنان و کادر فنی دو تیم ما را یاد دوئل های قرون وسطایی شوالیه ها می اندازد که با بی رحمی هرچه تمام تر به هم یورش می بردند بدون این که فکر کنند طرف مقابل هم زندگی، عاطفه، خانواده و این قبیل چیز ها را دارد که او هم دارد و برایش مهم هم هست. ما هم نوع، هم زبان و هم وطنیم. این تصاویر چه بازتابی در سطح بین المللی برای فوتسال ما به همراه خواهد داشت؟ مطمئنا آن ها نمی گویند دمشان گرم عجب بازیکنان با غیرتی!!!

محمد دامادی نماینده ساری نیز دیروز مصاحبه ای در این خصوص انجام داد. او گفت: در تماسی که با سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال داشتم هشدار دادم که یک نفر در تیم ورامین این سناریوها را می نویسد و چون می‌دانند حریف تیم ما نمی‌شوند با برنامه ریزی قبلی و رفتارهایی که حالا نخ نما شده بدنبال هوچی گری و عبور از این مرحله اند اما کور خواندند.

دامادی افزود: همه چیز از سالن ورامین شروع شد، همان سالنی که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری از حاشیه ها و جنجال‌های برنامه ریزی شده آن گفتند، به بازیکنان شهر من توهین شد، یک عده قلچماق آنها را زدند اما گوش کسی بدهکار نبود و چشم کسی ندید.

نماینده مردم ساری خاطر نشان کرد‌‌؛ فدراسیون فوتبال درخصوص بازی قبل در ساری به ناحق تماشاگران ما را از حضور در این بازی محروم نمود و حالا سناریوی دعوا با صندلی های خالی را به راه انداختند.

محمد دامادی یادآور شد: تحت هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم تیم متخلف ورامین با احیانا موج سواری رسانه ای و اطهار نظرهای خلاف واقع بخواهد فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی را تحت تاتیر خود قرار دهد.

به هر حال او نماینده ساری است و باید از حقوق مردمش دفاع کند اما بدون جهت گیری و نگاه به این که تقصیر کار مربوط به کدام یک از طرفین است با بخشی از صحبت هایش به شدت هم نظر هستم. آقایان شورش را درآوردید!

 

اخبار مرتبط
سومین بازی شهروند با تیم ورامینی بار دیگر نیمه تمام ماند! انتقاد تند یک نماینده سابق از نمایندگان فعلی مازندران! / حمله سرپرست تیم فوتسال ستارگان ورامین به فرماندار و شهردار ساری / انتقاد شدید یک رسانه از نماینده قائمشهر: از مردم عذر خواهی کنید! / گلایه های شهردار آمل: شهرهای مازندران را دسته بندی نکنید شهروند در حال بردن بود حریف ورامینی فرار کرد ! / دیداری که باز هم نیمه تمام ماند بازی برگشت دیدار پر حاشیه لیگ برتر فردا در ساری انتقاد شورای شهر ساری از شهردار؛ شهرداری باید پاسخگوی شورا باشد / وقتی قائم مقام نساجی سنگ شاهین بوشهر را به سینه می زند / گلایه های فرماندار نور از مدیران دستور بگیر / عجیب اما واقعی؛ انتقال آب خزر در سکوت خبری در حال پیگیری است! اعلام رای انضباطی دیدار تیم‌های فوتسال سن‌ایچ ساوه و شهروند ساری اولتيماتوم یک هفته ای شهردار بابل به مديران ذيربط / پشت پرده تغییرات در توسعه صنایع بهشهر / انتقاد تند رسانه اصولگرا از نماینده ی رامسر و تنکابن / صحبت های مدیرکل محیط زیست مازندران از دست های پشت پرده اعلام رای دیدار سن ایچ ساوه و شهروند ساری / ۱۳۰ میلیون و ۲ جلسه محرومیت سهم شهروند شهروند ساری با برد خانگی به رده چهارم جدول صعود کرد ماجرای هجوم تماشاگران در بازی شهروند و گیتی پسند / توافق اولیه باشگاه رایکا با مربی سرشناس کروات / ماجرای سفر خانوادگی روحانی به مازندران / اعتراض جنجالی نماینده‌ بابل به وزارت علوم در پی واگذاری زمینی در بابل به دانشگاهی در ساری

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال