امروز : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۳۵ AM

ماجرای عجیب کلاهبرداری میلیاردی چند ایرانی از زن چینی

کلاهبرداری+عبارت
    -     کد خبر: 48257
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۳|۱۰:۱۲
تبهکاران حرفه‌ای با تأسیس صرافی غیرمجاز از یک تبعه چینی ۲.۵ میلیارد تومان کلاهبرداری کردند.

عبارت: زنی ۲۵ ساله، تبعه کشور چین، هجدهم دی‌ماه به کلانتری ۱۳۷ نصر مراجعه و اعلام کرد برای انتقال ۲.۵ میلیارد تومان وجه به حساب پدرش در کشور چین به صرافی‌ای واقع در محدوده گیشا مراجعه کرده و عملیات بانکی توسط دو مرد حدودا ۴۰ ساله انجام شده، ولی او پس از گذشت چند روز متوجه شده هیچ وجهی به حساب پدرش منتقل نشده است. این پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

به گزارش شرق، شاکی در این مرحله به کارآگاهان گفت: من به‌عنوان بازرگان در ایران فعالیت دارم و برای انتقال ۲.۵ میلیارد تومان وجه نقد به حساب پدرم در کشور چین با فردی به نام سامان ۳۹ ساله در فضای مجازی آشنا شدم. او خودش را صراف معرفی کرد و گفت: می‌تواند این کار را برایم انجام دهد. شاکی در ادامه گفت: به دفتر صرافی اعلامی از سوی سامان که در محدوده گیشا بود مراجعه کردم که دو مرد به نام‌های حامد ۳۸ ساله و سهراب ۴۵ ساله که به نظرم کارمندان سامان بودند، وجوه را انتقال دادند و گفتند پول تا دو روز دیگر به حساب موردنظر واریز می‌شود. پس از گذشت چند روز متوجه شدم هیچ پولی به حساب پدرم واریز نشده است و این افراد کلاهبردار بوده‌اند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی، راهی دفتر صرافی شدند. با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد این دفتر فاقد مجوز از بانک مرکزی است. به‌این‌ترتیب بازپرس پرونده دستور دستگیری کلاهبرداران را صادر کرد و حامد و سهراب بازداشت شدند. متهمان در تحقیقات پلیسی اظهار کردند: حامد کلاهبرداری را طراحی و دفتر صرافی را در محدوده گیشا اجاره کرد و خود او سوژه‌ها را در فضای مجازی شناسایی می‌کرد. ما نیز نقش کارمندان وی را بازی و وجوه مال‌باختگان را به حساب‌های موردنظرمان واریز می‌کردیم. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با توجه به دستگیری دو نفر از اعضای این باند کلاهبرداری و مسدودشدن حساب‌های آنها، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند./شرق

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

آرشیو