امروز : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۲۵ PM
دربست بهارستان/ ۱۱۸
تحلیل عبارت از حوزه انتخابیه قائمشهر؛

جدال دو نامزد مطرح برای کسب دو کرسی مجلس/ رقابت بر سر اول و دوم شدن است

حوزه قائمشهر+عبارت
    -     کد خبر: 48297
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۵|۱۱:۵۷
سرویس : سیاست >> مجلس
بنابراین با توجه به شرایط فعلی می توان گفت دو نماینده احتمالی این حوزه، کیوان مرادیان (علیرغم انتشار برخی شاعبه ها و حواشی پیرامون صندوق رفاه دانشجویی در برخی رسانه ها) و عبدالله رضیان خواهند بود.

عبارت-گروه سیاسی: حوزه انتخابیه قائمشهر، اگرچه از پیش از احرازصلاحیت ها با توجه به وجود 5 شهرستان (قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی) و گستردگی خاص حوزه، یکی از پیچیده ترین و رقابتی ترین حوزه های مازندران بود، اما اکنون و پس از گذشت دو مرحله از احراز صلاحیت ها، از جمله حوزه هایی است که برنده یا برندگان آن از قبل مشخص است.

فعلا رقابت اصلی در این حوزه بین «کیوان مرادیان» و «عبدالله رضیان» است و نامزد مطرح دیگری وجود ندارد. بنابراین می توان آن ها از هم اکنون بر صندلی مجلس دید. مگر اینکه یک یا برخی از کاندیداهای مطرح ردصلاحیت شده چون هاشمپور، کمال علیپور، هادی حسینی، اصغر گرزین و ولی رعیت در ادامه، با موافقت نظر شورای نگهبان به کارزار انتخابات بازگردند.

با تایید یا بازگشت هر یک از 5 چهره مطرح ذکر شده، رقابت در این حوزه جذاب تر خواهد شد. چرا که همه آن ها از چهره های رای آوراین حوزه هستند و به جز اصغر گرزین که فعالیت انتخاباتی کمتری داشته، هاشم پور، حسینی و علیپور از انتخابات قبلی تاکنون، همچنان به جد مشغول هستند و امید فراوان به تایید صلاحیت دارند.  

رعیت به دو دلیل -برخورداری از نیروهای توانمند و ایجاد شور سیاسی در مردم- از اقبال رای آوری بالایی برخوردار است ولی آن چنان که پیداست عبور وی از فیلتر شورای نگهبان، همچون دوره قبل، سخت باشد.

از طرفی احتمال بازگشت علی ادیانی و اکبری تالارپیشتی دو نماینده ادوار قائمشهر که از حوزه تهران نامنویسی کرده اند، نیز وجود دارد. ولی آن چنان که پیداست، بازگشت آن ها نمی تواند تاثیر آن چنانی در پیروزی رضیان و مرادیان داشته باشد. ادیانی که در انتخابات قبلی به سختی و در در مرحله دوم به مجلس رفته بود، در این دوره حتی از شانس کمتری هم برخوردار است و اکبری تالارپشتی هم که از انتخابات مجلس سوم تا هشتم یک پای فینال این حوزه بود، رفته رفته محبوبیت خود را از دست داد. به طوری که در انتخابات مجلس قبلی، چیزی حدود 15 هزار رای در سبد وی ریخته شد و در این دوره هم به نظر می رسد، آرای کمتر کسب کند.

بنابراین با توجه به شرایط فعلی می توان گفت دو نماینده احتمالی این حوزه، کیوان مرادیان (علیرغم انتشار برخی شاعبه ها و حواشی پیرامون صندوق رفاه دانشجویی در برخی رسانه ها) و عبدالله رضیان خواهند بود.

مجید ساجدی فر/ خبرنگار ارشد و دبیر سرویس مجلس

اخبار مرتبط
آقای گل های مجلس مازندران را بشناسید/ اینبار هتریک بی هتریک نامه رئیس ستاد انتخابات کشور به پلیس فتا استاندار باید اهل کره ی مریخ باشد! / رفع مشکل ۵۰ ساله پسماند قائمشهر انتقاد تند یک نماینده سابق از نمایندگان فعلی مازندران! / حمله سرپرست تیم فوتسال ستارگان ورامین به فرماندار و شهردار ساری / انتقاد شدید یک رسانه از نماینده قائمشهر: از مردم عذر خواهی کنید! / گلایه های شهردار آمل: شهرهای مازندران را دسته بندی نکنید جبهه انقلاب اسلامی برای انتخابات درمازندران لیست واحد می دهد / قوت گرفتن احتمال تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران / شهردار قائمشهر قول داد ۶ ماهه معضل پسماند را حل کند! / ماجرای حضور ریاضی دان بهشهری در شبکه اسپانیایی زبان صدور کیفرخواست برای ۷ شرور اسلحه به دست بهشهری / جزئیات تجاوز وحشیانه به ۱۴ دختر و زن جوان در جاده چالوس / قائمشهری ها آسوده باشند، سارق حرفه ای به دام افتاد / قاچاقچی طلای سیاه چالوس در چنگال پلیس داستان سرمایه مردم که بتن شده و روی زمین مانده / مدیران روند و آیند و تو همچنان که هستی! تایید صلاحیت شدم/ برای بازگشت در حال بررسی شرایط هستم سقوط اتوبوس به ته دره سوادکوه را به خون کشید؛ تا این لحظه ۱۹ کشته / ماجرای دستگیری پلیس قلابی در بابل / ۲ کشته و ۴ مصدوم حاصل تصادف در قائم‌شهر آخرین وضعیت حوزه های انتخابیه مازندران/ اظهارنظر مهم رئیس هیأت نظارت بر انتخابات مازندران درباره احرازصلاحیت ها

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال