امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۲۴ AM

برخی را فقط ملک الموت می تواند از صندلی قدرت جدا کند

محمدرضا باهنر+عبارت
    -     کد خبر: 48313
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۵|۲۰:۲۵
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اشتباهات در احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس گفت: ساختار ثبت نام در انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها نیازمند اصلاح است و دلسوزان نظام باید برای تجدید نظر در رد صلاحیت‌ها تلاش کنند.

عبارت: محمد رضا باهنر روز شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواست جامعه اسلامی مهندسین است.

وی با اشاره به رد صلاحیت تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات مجلس اضافه کرد: وقتی شورای نگهبان باید صلاحیت بیش از ۱۶ هزار نفر را بررسی کند کار سخت می شود و شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها تقصیر ندارد اما این ساختار بررسی باید متحول شود چرا که ممکن است در آینده ۱۰۰ هزار نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کنند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور افرادی با سابقه های ضعیف اجرایی در مجلس گفت: کسانی باید وارد مجلس شوند که سلسله مراتب رشد را در طول زمان طی کرده باشند و یک دفعه از ستوانی به سرداری نرسیده باشند.

باهنر با بیان این موضوع که برای انقلاب باید کادرسازی می کردیم، افزود: برخی را فقط ملک الموت می تواند از صندلی قدرت جدا کند.

وی بر تلاش برای احراز صلاحیت تعداد بیشتری از نامزدهای انتخابات تاکید و خاطرنشان کرد: برخی نامزدهای انتخابات، امام جمعه هستند ولی به خاطر عدم التزام به اسلام احراز صلاحیت نشده اند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه بسیاری از افراد رد صلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند، از همه دلسوزان نظام خواست برای تجدید نظر در تایید صلاحیت ها تلاش کنند.

باهنر به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا اشاره کرد و افزود: شهادت سردار سلیمانی با اینکه غم بزرگی برای ملت های دنیا ایجاد کرد اما این موضوع، تحقق یک آرزوی دیرینه سردار بود.

وی با بیان این موضوع که رییس جمهوری آمریکا بر خلاف عرف دیپلماتیک مسوولیت شهادت سردار سلیمانی را برعهده گرفت، افزود: حداقل قصاص آمریکا این است که نیروهای آمریکایی از منطقه بیرون روند وگرنه مردم به صورت خون آلود، آنها را بیرون خواهند کرد.

نماینده ادوار مجلس، تشییع سردار سلیمانی را با تشییع امام خمینی (ره) مقایسه کرد و اضافه کرد: بر اساس گزارش ناجا، تنها ۱۰۰ هزار سواری در ۲۴ ساعت قبل از تشییع از استان های دیگر وارد کرمان شده بودند.

باهنر با بیان این موضوع که کرمان ظرفیت این میزان جمعیت را نداشت، خاطرنشان کرد: اگر تشییع سردار سلیمانی در کرمان بهتر مدیریت می‌شد شاید با اتفاقات ناگوار همراه نمی‌شد.

وی، سردار سلیمانی را شیر میدان نبرد عنوان کرد و گفت: وقتی سردار سلیمانی کنار فرزندان شهیدان می نشست، قلبش می تپید اما دیپلماتی قدرتمند بود که در یک دیدار، همه چیز را تغییر می داد و شرایط را متحول می کرد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین، عزت سردار سلیمانی را ناشی از اخلاص وی ارزیابی کرد و افزود: سردار سلیمانی، یک مکتب و فرهنگ بود و لازم است بنیادی برای بازخوانی اندیشه های وی تأسیس شود و دانشگاه ها روی بازخوانی افکار وی کار کنند تا برای نسل های آینده تبیین شود.

باهنر با اشاره به حادثه هواپیمای اوکراینی تاکید کرد: لازم است این حادثه مورد توجه قرار گیرد تا اگر قصور و تقصیری بوده است، رسیدگی شود.

وی، فرمایشات رهبری در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی را عاملی برای حل مشکلات به وجود آمده بعد از این حادثه عنوان کرد و افزود: کلام رهبری، جو روانی جامعه را به سمت مطلوب تغییر داد./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو