امروز : پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۲۱ AM
اختصاصی
گزارش عبارت از مراسم معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران؛

از چالش های آموزش و پرورش از زبان نیکزاد تا برنامه های مدیرکل جدید در مراسم معارفه / تکلیف شخص اول ساختمان قدیمی خیابان فرهنگ مشخص شد

سعدی پور+عبارت
    -     کد خبر: 48432
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۸|۱۵:۳۱
جلسه معارفه علیرضا سعدی پور امروز سه شنبه ۸ بهمن ماه در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد. همانطور که میشد حدس زد افراد زیادی برای معرفی شخص اول یکی از مهمترین سازمان های استان گرد هم آمده بودند. علاوه بر مسئولان استانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، دکتر سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این مراسم حضور داشت.

عبارت - گروه جامعه: بالاخره پس از کش و قوس فراوان و تائید و تکذیب هایی که در این مدت از سوی رسانه ها و آموزش و پرورش انجام شد در دقایق ابتدایی بامداد روز سه شنبه 8 بهمن خبر تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از طرف این سازمان اعلام شد.

علیرضا سعدی پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان تنکابن بعنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران انتخاب شد. وی از کارمندان قدیمی آموزش و پرورش است و در دوران طولانی ریاستش در تنکابن توانست نظر مساعد جامعه فرهنگی را جلب کند و از او بعنوان چهره ای معتدل نام برده می‌شود.

عبارت هفته ی گذشته و در تاریخ اول بهمن خبر از این تغییر داده بود و حتی نام گزینه های دیگر را که برای تصدی این پست مطرح بودند منتشر کرد اما آموزش و پرورش در واکنش به این خبر تکذیبیه ای منتشر و تغییر مدیرکل را از بیخ و بن رد کرد تا همه را انگشت به دهان بگذارد.

اما سعدی پور بالاخره جایگزین نیکزاد شد که یکی از کوتاه ترین دوره های مدیرکلی را تجربه کرد. این باراستاندار مازندران بر خلاف روند رایج تصمیم گرفت با انتخاب از درون بدنه با اسعدی پور موافقت کند تا سکانداری بزرگترین نهاد دولتی مازندران از مرکز استان به غرب برسد

.

جلسه معارفه علیرضا سعدی پور امروز سه شنبه 8 بهمن ماه در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد. همانطور که میشد حدس زد افراد زیادی برای معرفی شخص اول یکی از مهمترین سازمان های استان گرد هم آمده بودند. علاوه بر مسئولان استانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، دکتر سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این مراسم حضور داشت. هرچه ساعت به 13 نزدیکتر می شد جمعیت حاضرین در سالن هم افزایش می یافت. اما طبق روال اکثر جلسات در کشورمان این مراسم نیز با تاخیر کار خود را آغاز کرد.

در ابتدا سید رضا میرشفیعی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران پشت تریبون رفت و با گرامیداشت ایام دهه فجر که در شرف آن هستیم از لزوم توجه ویژه به استان مازندران به دلیل موقعیت خاص مازندران گفت.

وی افزود: مازندران رتبه اول از نظر سواد نیروی انسانی را در کشور دارد و این ظرفیت بزرگی است که اگر از آن استفاده نشود کشورمتضرر می شود. در شرایط تحریم ها و وضعیت کشور کسی که مسئولیتی را می پذیرد نشان دهنده عشق او به کار و خدمت برای مردم است و ما باید از کسی که در این 2 سال با عشق این کار را انجام داد تکریم و تشکر کنیم.

سپس میرشفیعی به معرفی علیرضا سعدی پور مدیرکل جدید این سازمان پرداخت و گفت: آقای سعدی پور سال ها است که در سازمان فعالیت دارد و از معلمی ابتدایی و مدیری مدرسه به اینجا رسیده است و ما نیز تا حد توانمان در ادامه ی راه به او کمک می کنیم تا در زمان ترک پست بتوانیم با خیال راحت برویم و بگوییم چه کارهایی انجام دادیم.

پس از آن عسگری نیکزاد به جایگاه رفت تا برای آخرین بار در این مقام به سخنرانی بپردازد. او در ابتدای صحبت هایش گفت: دوستان با هر نیتی که آمدند من از دیدنشان خوشحالم چون نشان می دهد آموزش و پرورش هنوز در اولویت است و اهمیت بالایی دارد.

سپس وی طبق رسوم متداول از کسانی که در این مدت با آن ها همکاری کرد تشکر کرد و افزود: هرکسی که بیاید اگر شرایط اولیه محیا نشود آموزش و پرورش به جایی نخواهد رسید.

نیکزاد به چالش های پیش روی آموزش و پرورش هم اشاره کرد و گفت: چالش بزرگ آموزش و پرورش در درجه اول پرورش نیروهای نخبه انسانی و دانا محور شدن آموزش است و باید مدارس ما نخبه محور شوند. 65 درصد دانش هایی که به خورد بچه ها می دهیم بعد از فارغ التحصیلی به کارشان نمی آید.

او ادامه داد: مورد بعدی حکم رانی داده ها است. در همه ی امور باید بر اساس داده ها و آمار تصمیم گیری صورت بگیرد. دیگر مشکل موجود نفوذ سایر دستگاه ها و قدرت های رسمی و غیر رسمی برای دخالت در کار های آموزش و پرورش است. ما باید همه دست به دست هم دهیم تا یک حصار امن برای آموزش و پرورش ایجاد کنیم تا نیروهای سیاسی برای اهداف غیر آموزشی وارد این بخش نشوند.

در این لحظه مثل این که قرار بود عملکرد دوره ی مدیریت نیکزاد در آموزش و پرورش به صورت تصویری با پروجکشن برای حضار پخش شود که با آماده نبودن این دستگاه این برنامه منحل شد. نیکزاد هم این اتفاق را دست مایه صحبت هایش کرد و گفت: ما همیشه در زمینه ی صوتی و تصویری مشکل داشتیم. اما به صورت تیتر وار به چند نکته که برایمان اهمیت بیشتری دارد اشاره میکنم.

وی ادامه داد: مازندران رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی را آورد و این برای ما بسیار پر اهمیت بود. همچنین ما توانستیم 82 درصد رشد در جمع آوری مساعدت های خیرین را داشته باشیم. 280 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به 30 هزار کارمند آموزش و پرورش پرداخت شد و 40 درصد رشد در جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل را هم در این دوره شاهد بودیم.

نیکزاد در انتهای صحبت هایش مانند اکثر مدیران دیگر قول داد تا پس از کنار رفتن از مسئولیت نیز هر کمکی که از دستش بر بیاید برای رشد این سازمان انجام خواهد داد.

بعد از آن نوبت به حسن نژاد رسید تا از اهمیت آموزش و پرورش در جامعه سخن بگوید. مهمترین نکته صحبت های او اشاره ی غیرمستقیم به انتقادهایی بود که از آموزش و پرورش می شد. در این راستا او گفت بعضی انتقادات بجای بهبود وضعیت موجود باعث ایجاد اختلال در کار ادارات می شود.

وی افزود: در روزهای گذشته فضای مجازی و برخی رسانه ها به موضوعاتی پرداختند که ممکن است ظلمی به آقای سعدی پور باشد. چند نفر به استانداری معرفی شدند و اولویت با توان مدیریتی اشخاص بود و به هیچ عنوان ملاحظات جغرافیایی در این بین مطرح نبود و انتخاب ایشان بر اساس توانایی او برای مدیریت بزرگترین سازمان استان بود نه تعلق وی به منطقه ای خاص.

دکتر جواد حسینی که مهمان ویژه ی این مراسم بود با ابراز تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به بحث های کلانی مانند لزوم توجه بیشتر به معلمان و رابطه مستقیم آموزش و پرورش و پیشرفت کشور پرداخت. وی همچنین به الزام در اجرای نظام رتبه بندی معلمان اشاره کرد که با استقبال حاضرین روبرو شد.

حسینی در انتها افزود: نیکزاد هرچه در توان داشت گذاشت و در ادامه مسیر برایش آرزوی موفقیت دارم. من وقتی برنامه ها و رزومه ی سعدی پور را دیدم متوجه شدم که او شاخصه های لازم را برای قبول این پست دارد و برای او هم آرزوی موفقیت می کنم.

وی همچنین از ایجاد یک مدرسه مخصوص دانش آموزان اوتیسم با کمک استانداری و 5 مدرسه استثنایی با همت خیرین در مازندران خبر داد.

سپس مراسم اهدای لوح و تودیع عسگری نیکزاد و معارفه ی علیرضا سعدی پور برگزار شد و پیام حاجی میرزایی وزیر آموزش برای این دو مدیر قرائت شد.

سعدی پور برای نخستین بار به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش مازندران پشت تریبون رفت و بعد از خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه گفت: ابتدا از آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و استاندار محترم آقای حسین زادگان برای اعتمادشان به من تشکر و قدردانی می کنم و همین جا اعلام می کنم تمام تلاشم را برای پیشرفت سازمان و اعتلای دانش آموزان و والدینشان انجام می دهم و از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهم کرد.