امروز : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۰ AM
اختصاصی
گزارش اختصاصي عبارت از حواشی معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران؛

از کنایه های پیدا و پنهان مدیرکل سابق به منتقدین تا دفاع حسن نژاد از مدیر جدید / شرایط نباشد هرکس که مدیر شود سازمان به جایی نمی رسد / به سعدی پور ظلم نکنید / آمار الکی و پروژه های نمایشی در این دوره تعطیل

معارفه سعدی پور+عبارت
    -     کد خبر: 48433
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۸|۱۷:۱۴
در ساعت ۱ بعدازظهر تقریبا جایی برای نشستن باقی نمانده بود و بسیاری از افراد در انتهای سالن کوچک باشگاه فرهنگیان سرپا ایساتده بودند تا از نزدیک شاهد این مراسم که از قبل حواشی زیادی نیز به همراه داشت باشند. اما طبق روال اکثر جلسات در کشورمان این مراسم نیز با تاخیر کار خود را آغاز کرد.

عبارت - گروه جامعه:  جلسه معارفه علیرضا سعدی پور امروز سه شنبه 8 بهمن ماه در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد. همانطور که میشد حدس زد افراد زیادی برای معرفی شخص اول یکی از مهمترین سازمان های استان گرد هم آمده بودند. از معاونین آموزش و پرورش تا مدیران شهرستان ها و بخش ها و معلمین برتر. علاوه بر اینها مسئولان استانی و حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران به همراه دکتر سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این مراسم حضور داشتند. هرچه ساعت به 13 نزدیکتر می شد جمعیت حاضرین در سالن هم افزایش می یافت. در ساعت 1 بعدازظهر تقریبا جایی برای نشستن باقی نمانده بود و بسیاری از افراد در انتهای سالن کوچک باشگاه فرهنگیان سرپا ایساتده بودند تا از نزدیک شاهد این مراسم که از قبل حواشی زیادی نیز به همراه داشت باشند. اما طبق روال اکثر جلسات در کشورمان این مراسم نیز با تاخیر کار خود را آغاز کرد.

در ابتدای جلسه صدای همهمه ی جمعیت آنقدر زیاد بود که به سختی صدا به صدا می رسید و طالبی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش که مجری این مراسم نیز بود برای این که سکوت حکم فرما شود از جمعیت خواست تا صلواتی بفرستند اما پس از آن هم همچنان سروصدا ها ادامه داشت. اما بعد از قرائت قرآن دیگر جمعیت آرام گرفته بود و منتظر بود تا مراسم شکل ذرسمی به خود بگیرد.

ابتدا معاون ابتدایی سازمان پشت تریبون رفت و در بین صحبت هایش چند بار اشاره کرد که نیکزاد از او خواسته زیاد از دستاورد های سازمان در این 2 سال نگوید اما او این کار را کرد و به صورت تیتروار چند دستاورد مهم آموزش در دوره ی نیکزاد را برشمرد.

عسگری نیکزاد هم که مشخص شد فردا بازنشسته خواهد شد و دیگر قید کار سازمانی را زده است نفر بعدی بود که باید سخنرانی می کرد. او پشت جایگاه رفت و همان ابتدا کنایه ای به منتقدانش که احتمالا در جمع مهمانان جلسه نیز بودند زد.

او گفت: دوستان با هر نیتی که آمدند من از دیدنشان خوشحالم چون نشان می دهد آموزش و پرورش هنوز در اولویت است و اهمیت بالایی دارد که این جمعیت برای مراسم به اینجا آمدند.

البته نیکزاد در ادامه به نوعی پاسخ منتقدین را نیز داد و گفت: شرایط اولیه برای کار به صورت جدی محیا نیست وبرای اینکار نیازمند همیاری همه ی دستگاه ها هستیم. اگر شرایط محیا نشود هرکسی که بیاید و مدیر شود آموزش و پرورش به جایی نخواهد رسید.

وی تلویحا گفت تا وقتی شرایط بدین صورت است همین آش است و همین کاسه!

نیکزاد در بین چالش هایی که برمی شمرد به یک نکته ی حاشیه ای دیگر نیز اشاره کرد. او بیان کرد: دیگر مشکل موجود سازمان نفوذ سایر دستگاه ها و قدرت های رسمی و غیر رسمی برای دخالت در کار های آموزش و پرورش است. ما باید همه دست به دست هم دهیم تا یک حصار امن برای آموزش و پرورش ایجاد کنیم تا نیروهای سیاسی برای اهداف غیر آموزشی وارد این بخش نشوند.

اما نه می خواست و نه می توانست به افراد مد نظرش به طور مشخص اشاره کند و کسی هم نمی داند میزان این دخالت ها تا چه حد بوده و اصولا برای چه اهدافی صورت می پذیرفته است.

در این لحظه مثل این که قرار بود عملکرد دوره ی مدیریت نیکزاد در آموزش و پرورش به صورت تصویری با پروجکشن برای حضار پخش شود که با آماده نبودن این دستگاه این برنامه منحل شد. نیکزاد هم این اتفاق را دست مایه صحبت هایش کرد و گفت: ما همیشه در زمینه ی صوتی و تصویری مشکل داشتیم!

این بخش هم به نظر کنایه به عدم بازتاب عملکرد سازمان تحت مدیریتش در دوره ی وی از نظر خودش بود. نیکزاد در انتهای صحبت هایش مانند اکثر مدیران دیگر قول داد تا پس از کنار رفتن از مسئولیت نیز هر کمکی که از دستش بر بیاید برای رشد این سازمان انجام خواهد داد.

حسن نژاد معاون سیاسی اجتماعی استانداری نیز که در میان صحبت های نیکزاد به مراسم رسیده بود و با استقبال گرم او نیز مواجه شده بود بعد از مدیرکل سابق پشت تریبون رفت.

او از حواشی ایجاد شده حول این انتصاب گلایه کرد و گفت: در روزهای گذشته فضای مجازی و برخی رسانه ها به موضوعاتی پرداختند که ممکن است ظلمی به آقای سعدی پور باشد. چند نفر به استانداری معرفی شدند و اولویت با توان مدیریتی اشخاص بود و به هیچ عنوان ملاحظات جغرافیایی در این بین مطرح نبود و انتخاب ایشان بر اساس توانایی او برای مدیریت بزرگترین سازمان استان بود نه تعلق وی به منطقه ای خاص.

گفتنی است بدون شک اگر یک نهاد باشد که برایش مازندران از رامسر تا گلوگاه فرقی نداشته باشد در حال حاضر این نهاد استانداری مازندران است. این را می شود از نوع انتصاب ها و تقسیم پروژه های کلیدی در سطح استان به خوبی دریافت.

سپس مراسم اهدای لوح و تودیع عسگری نیکزاد و معارفه ی علیرضا سعدی پور برگزار شد و پیام حاجی میرزایی وزیر آموزش برای این دو مدیر قرائت شد. در این لحظه همه حضار از جایشان برخاستند و خبرنگاران پرتعداد حاضر هم جلوی جایگاه برای گرفتن آخرین عکس ها از نیکزاد و اولین ها از سعدی پور صف کشیدند.

مدیرکل جدید برای اولین بار با این سمت پشت تریبون رفت و حتی یک جا هم به اشتباه آموزش و پرورش مازندران را آموزش و پرورش تنکابن خطاب کرد که البته بلافاصله خودش اصلاح نمود. هرچند این از دید حضار پنهان نماند و ثانیه هایی صدای پچ پچ بر سالن حکم فرما شد.

سعدی پور که دانشجوی ترم آخر دکتری است از برنامه هایش گفت اما جالب ترین نکته این قسمت از حرف هایش بود. او گفت: از نکات مهم دیگر پرهیز از ارائه آمار های غیر واقعی است. بعضی وقت ها آمار های غیر واقعی ما را از خیلی نکات دور می کند. این آمار ها و همچنین طرح های عجولانه ای که بیشتر برای نمایش است در دوره ی من جایی نخواهد داشت و خواهش می کنم دیگر طرح های عجولانه را در مازندران کلید نزنید زیرا رسالت آموزش و پرورش چیز دیگری است.

اگر او به این گفته پایبند بماند می توان او را جزو معدود مدیرانی دانست که کار مدیریت را غیر از ارائه عدد و رقم های بعضا بی فایده و کذایی می دانند.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران همچنین بر پرهیز از حواشی تاکید ویژه داشت و ایجاد سلامت سازمانی در همه ی بخش ها از جمله مالی و اخلاقی را از جمله دیگر اهداف مهم خود اعلام کرد و بر شفافیت درون و برون سازمانی تاکید ویژه داشت.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم در دوره ی مدیریت او که سومین مدیرکل آموزش و پرورش دولت روحانی تا به اینجای کار است چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و کشتی این سازمان مهم با او به ساحل امن خواهد رسید یا خیر.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو