امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۰۱ PM
فیلترشکن / ۳۲
سی و دومین بسته ویژه خبری عبارت؛

ادعاهای عجیب یک رسانه در خصوص آموزش و پرورش؛ از راندن منصوبین نیکزاد تا حضور مدیرکل سابق حتی بعد از ساعات اداری / شهردار بابل سومین چهره ی منتخب سال ۹۸ / استاندار راه آهن را به بابل می برد؟ / مسئولی که بعد از کنار رفتن به یاد انتقاد افتاد

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 48541
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴|۱۱:۵۸
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

علت کاهش 100 میلیون دلاری صادرات لبنیات از مازندران

 

حسینقلی قوانلو عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر در محل این سازمان برگزار شد؛ اظهار کرد: بخش صنعت، 15 درصد تولید ناخالص استان را شامل می‌شود و برای اینکه به رشد شاخص 8 درصدی در این بخش برسیم باید در سال نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این بخش اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته حجم سرمایه‌گذاری در استان نزدیک به 600 میلیارد تومان بود؛ افزود: طی سال‌جاری تاکنون، 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و 1000 میلیارد دیگر نیز شامل پروانه‌های آماده صدور است که در مجموع با رسیدن به سرمایه‌گذاری نزدیک به دو هزار میلیاردی تقریبا به یک رشد 5 درصدی دست خواهیم یافت که حدود 3 برابر میزان سرمایه‌گذاری سال گذشته است.

وی با بیان اینکه 18 درصد از مجموع واحدهای صنعتی استان جزو واحدهای تعطیل ما بودند که امکان راه‌اندازی آن‌ها وجود داشت؛ اعلام کرد: از جمله واحدهای بزرگ و شاخص راه‌اندازی شده می‌توان واحدهایی نظیر جویبار لوله، فولاد امیرآباد، پارس کروم میاندرود، نکا چوب، نساجی مازندران و چوب و کاغذ ساری را نام برد که تعدادی از آن‌ها در این ایام به بهره‌برداری خواهند رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص وضعیت استان در بخش صادرات اظهار کرد: امسال کاهش 42 درصدی صادرات را داشتیم که ناشی از پایین آمدن اظهار گمرکات بود.

قوانلو گفت: برای نمونه در بخش لبنیات، حدود 100 میلیون دلار کاهش داشتیم که ناشی از کاهش ارزش ریالی کالاها در کنار افزایش حجمی صادرات نسبت به سال گذشته بوده است./بلاغ

 

 

مسئولی که بعد از کنار رفتن به یاد انتقاد افتاد

 

دکتر جمال باقری نسامی روز یکشنبه در آیین تودیعش که با حضور معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی در ساری برگزار شد، گفت: در حال حاضر میانگین اعتبار طرح های پیشگیرانه آسیب های اجتماعی اختصاصی به ادارات کل بهزیستی در استان ها کمتر از ۴ درصد مجموع اعتبار بخش درمان است.

وی اضافه کرد: این درحالیست که باید اعتبار طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی به استان ها نسبت به درمان از وضعیت بهتری برخوردار باشد، تا بتوان بیماران ناشی از آسیب های اجتماعی را در جامعه کاهش داد.

وی ابراز امیدواری کرد تا حداقل از این پس سازمان بهزیستی در تخصیص اعتبار پیشگیری به استان ها نسبت به درمان نگاه مهربانانه تری داشته باشد.

سرپرست مستعفی بهزیستی مازندران که تمام انتقاداتش از سازمان متبوعش را پس از حدود پنج ماه سرپرستی این اداره کل به ظاهر برای روز تودیع موکول کرده بود  از نگاه به نوع معلولیت ها نیز در بهزیستی انتقاد کرد و گفت: در اکثر کشورهای توسعه یافته بحث معلولیت فراگیرتر از آنچه که از سوی سازمان بهزیستی ایران دنبال می شود، مطرح است به گونه ای که حتی بیماران مزمن قلبی و کلیوی که پس از مدتی با معلولیت شدید جسمی مواجه می شوند همانند یک معلول تحت پوشش سازمان های حمایت گر قرار می گیرند.

دکتر باقری افزود: این درحالیست که در ایران ، فردی با نداشتن یک انگشت به عنوان معلول تحت پوشش قرار می گیرد و از بسیاری از حمایتی های مادی و. معنوی برخوردار می شود و بیماران مزمن بخش قلب و کلیوی ( دیالیزی) که براثر این بیماری از پا در می آیند از هیچ یک از حمایت های بهزیستی برخوردار نمی شوند.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد سازمان بهزیستی کشور باید در نوع نگاه خود به معلولیت ها تجدید نظر کند و بسیاری از بیمارانی که دچار بیماری مزمن شدند و از این بیماری ها رنج می برند را همانند سایر معلولین تحت پوشش حمایت های خود قرار دهد.سرپرست مستعفی بهزیستی مازندران آخرین موضوع انتقادی به سازمان متبوعش را به پایین بودن دستمزد کارکنانش به خصوص کارکنان قراردادی خرید خدمت در مراکز اورژانس اجتماعی اختصاص داد و گفت : در حالی کارکنان بهزیستی از کمترین پایه حقوقی نسبت به سایر کارکنان دستگاههای دولتی برخوردارند که به دلیل نوع فعالیت در بهزیستی تمام کارکنان در معرض آسیب های روحی و روانی قرار دارند.

دکتر باقری اظهارداشت: به نظر می رسد سازمان بهزیستی برای افزایش حقوق کارکنانش با مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدام اساسی انجام دهد که علاوه بر افزایش حقوق و تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی ، باید شغل در این سازمان نیز در زمره کارهای سخت و زیان آور شناخته شود. / ایرنا

 

 

استاندار راه آهن را به بابل می برد؟

 

احمد حسین زادگان روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات شرکت ایران خودروی مازندران در منطقه رجه بابل بیان کرد: در حال حاضر احداث خطوط ریلی برای شرکت ایران خودروی مازندران یک ضرورت است که در سفر پیش روی رییس جمهور به مازندران به عنوان مصوبات و برنامه های سفر گنجانده خواهد شد.

وی افزود: این طرح را می توان در قالب سرمایه گذاری شرکت ها و حمایت بانک ها به مرحله اجرا درآورد که به طور جدی در سفری که رییس جمهور به استان خواهد داشت آن را دنبال خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: شرکت ایران خودروی مازندران باید از حداکثر ظرفیت تولید خود بهره گیرد و در روزهای اخیر شرایط به گونه ای است که می توان این امر را به خوبی انجام داد.

وی گفت: در یک مقطعی در سالجاری شرکت ایران خودرو با چالش هایی روبرو بوده است که خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده مشکلات پیش رو مرتفع شده است.

استاندار مازندران همچنین بیان کرد: صنعت خودروسازی نقش زیادی در ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مازندران دارد که ما نباید به راحتی از این ظرفیت غافل شویم.

وی گفت: مشکل سند دار شدن شرکت ایران خودروی مازندران هم قابل پیگیری و حل است که به معاونان مربوطه دستور پیگیری این مشکل داده شد./ایرنا

 

 

انتظارات معاون سیاسی استاندار از فرمانداران

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: مسئولین باید پاسدار شعارهای محوری و اساسی انقلاب اسلامی باشند.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر حسین حسن‌نژاد در جلسه آموزشی انتخاباتی فرمانداران و بخشداران شهرستان های آمل، بابل، ساری، میاندورود، قائم‌شهر ، سوادکوه، جویبار، سیمرغ، سوادکوه‌شمالی، نکا، بهشهر و گلوگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر برگزار شد ، ضمن تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ، اظهار داشت: شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» یک شعار به هم پیوسته است که نشان دهنده مکمل هم بودن شعارهای انقلاب اسلامی می‌باشد.

وی با بیان اینکه نفی ظلم و ستم از ویژگی های انقلاب اسلامی است ، به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: انتخابات فرصتی جدی برای اعمال اراده‌ی مردم است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران تصریح کرد: مهم ترین مسئولیت فرمانداران و بخشداران ایجاد زمینه مشارکت حداکثری است تا مردم برای اعمال اراده‌ی خود حضور پررنگی داشته باشند.

حسن نژاد با تاکید بر اینکه انتخابات فرصتی برای افزایش همبستگی ملی و افزایش قدرت چانه‌زنی کشورمان در عرصه بین المللی می باشد، اظهار داشت: افزایش مشارکت در هر حالتی به مجموعه رفتارهای مدنی در کشور کمک می کند و باعث افزایش ضریب امنیت کشور می شود.

به گزارش مازنی خبر ، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: فرمانداران به موازات برگزاری انتخابات ، مسئول برقراری امنیت حوزه ماموریت خود نیز هستند لذا همزمان با اجرای انتخابات سالم و قانونی ، از فرمانداران برقراری کامل امنیت را نیز در شهرستان‌ها انتظار داریم.

رئیس ستاد انتخابات مازندران اظهار داشت: ما باید برای شعبه‌های اخذ رای حُرمت قائل شویم تا به واسه آن حُرمت مردم ، انتخاب کننده و انتخاب شونده حفظ شود./مازنی خبر

 

 

شهردار بابل سومین چهره ی منتخب سال 98

 

هفتمین دوره جشنواره انتخاب چهره سال 98 با آرای مردمی به مدیران و مسئولان حوزه‌های (مدیریت شهری،عمرانی و ساختمانی) در حالی با ثبت مجموع یک میلیون و 26 هزار و 316 رأی به کار خود پایان داد که شهردار کاشان با اختلاف 332 رأی نسبت به شهردار گرگان در جایگاه دوم شهرداران شهرهای زیر 500 هزار نفر قرار گرفت.

همچنین در این جشنواره مردمی، سیدمجتبی حکیم شهردار بابل با 9 هزار و 224 رأی رتبه سوم را از آن خود کرد تا شهرداران دو شهر شمالی و یک شهر مرکزی کشور، چهره‌های منتخب سال 98 این حوزه را تشکیل دهند.

لازم به ذکر است هفتمین دوره انتخاب چهره سال 98(مدیریت شهری،عمرانی و ساختمانی) برای گزینش مدیران و سازمان‌های مرتبط در هشت گروه شامل شهرداران کشور، شهرداران ۲۲ گانه تهران، مدیران وزارت راه و شهرسازی، سازمان‌های نظام‌مهندسی استان، ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شهرهای جدید کشور، مناطق آزاد و اعضای کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی برگزار شده است. /پورتال خبری کاشان

 

 

ادعاهای عجیب یک خبرگزاری معتبر در خصوص آموزش و پرورش / از رانده شدن منصوبین نیکزاد تا حضور پررنگ مدیرکل سابق حتی بعد از ساعات اداری

 

حاشیه‌های تغییرات بحث برانگیز آموزش و پرورش به نظر می‌رسد که با معرفی مدیرکل هم قرار نیست دست از دامان این مجموعه‌ای که متولیان امر ادعا دارند از جریانات سیاسی باید دور باشند بردارد.

مدیران ارشد ملی و استانی اصرار بر دور نگه داشتن این مجموعه از فعالیت‌ها و جریانات سیاسی دارند اما کمتر در این انتصاب‌ها  به شعارهای خویش پایبند بوده و همیشه آموزش و پرورش لنگ نیروی تخصصی و برخواسته از مجموعه بوده است.

حاشیه‌های آموزش و پرورش مازندران با انتصاب دو مدیرکل سابق در دولت تدبیر و امید شروع شده و ظاهراً دامنه این حاشیه‌ها حتی به انتصاب مدیرکل جدید آموزش و پرروش هم کشیده شده است.

تلاش‌های همه جانبه برای کنار گذاشتن نیکزاد به خوبی پاسخ داد و با وجود دفاعیه مسؤولان آموزش و پرورش از ادامه فعالیتش ممانعت به عمل آمد.

کنار گذاشتن نیکزاد باعث تقویت حضور قاسمی در اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران شده و با وجود تردد پرشمار قاسمی در این مجموعه به نظر می‌رسد که سایه سنگین این مدیر همچنان در این مجموعه وجود دارد.

جریانات سیاسی در دوره‌ای که زمزمه‌های تغییر نیکزاد مطرح بوده دست به کار شدند و گزینه‌هایی را برای مدیریت این مجموعه معرفی کردند.

اما اگر روند انتصاب سعدی‌پور هم به‌صورت جدی مورد واکاوی قرار گیرد به نظر می‌رسد که این انتصاب هم چندان بدون نقش فعالان سیاسی اجرایی نشده است.

سعدی‌پور در دوران مدیریت قاسمی به‌عنوان رئیس آموزش و پرورش تنکابن منصوب شد و از طرفی در کنار معاون سیاسی امنیتی استاندار در تنکابن مشغول خدمت بوده است، می‌توان این طور برداشت که کرد که نقش حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار که یکی از سیاسی‌ترین مدیران ارشد استانی است در این مجموعه بی‌تأثیر نبوده است.

اصل موضوع اینکه تردد مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران در این مجموعه آموزشی این روزها با انتصاب سعدی‌پور که روزی مدیر زیرمجموعه قاسمی در تنکابن بوده به اوج رسیده است.

علاقمندی قاسمی به حدی افزایش پیدا کرده که حتی تا پایان ساعت اداری هم در این مجموعه حضور فعال دارد.

بر اساس اطلاعات کامل و موثق خبرنگار فارس، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران منصوبین نیکزاد را از طبقه سوم رانده است.

ارتباط بسیار تنگاتنگ معاون سواد آموزی با قاسمی در دوران مدیریتی نیکزاد ادامه داشته و این روزها این معاونت به‌صورت کلی بساط خویش را در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش پهن کرده است.

با توجه به فعالیت پررنگ قاسمی در اداره‌کل آموزش و پرورش که مستندات کافی برای آن وجود دارد به نظر می‌رسد که استاندار با این انتصاب هم نتوانست جریان‌های سیاسی را از حوزه آموزش و پرورش مازندران دور کند یا اینکه در جریان این امور قرار دارد و این تغییرات هم با درخواست خود مجموعه استانداری انجام می‌شود موضوعی است که انتظار است متولیان امر در استان به آن پاسخ کافی و مناسب بدهند./فارس

 

 

مدیرکل بهزیستی مازندران از نقش سلایق سیاسی در این مجموعه گفت

 

دکتر فرزاد گوهردهی در آیین معارفه به کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: بحث عدالت و کرامت انسانی در دین مبین اسلام توجه ویژه شده و مقام معظم رهبری هم تاکید ویژه ای دارند. این الگو زمانی می تواند در جامعه جاری و ساری شود که بتوانیم همکاری همه سازمان ها و نهادها را داشته باشیم و به آنها توجه کنیم. اهمیت موضوع به گروه مخاطب تبیین کرده باشیم.

وی افزود: همه ی سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها باید توجه به بحث مردم محور بودن بهزیستی، برای امتداد افزایی و توانمندسازی به مددجویان باشد گروه های هدف باید نسبت به همه تکان ها تاب آوری افزایش پیدا کند و با تغییر نگرش انسانی فرایندهای بهزیستی نیزبه روز رسانی شود.

دکتر گوهردهی اظهار داشت: حس مطالبه گری در بین مردم و جامعه هدف افزایش یابد که این باعث ارتقاء و افزایش برنامه های آینده می شود همچنین همه نیروهای انسانی بهزیستی نیز باید تحت لوای چتر حمایتی و سازمانی قرار بگیرند.

مدیرکل بهزیستی استان ملاک فعالیت بهزیستی را در بحث شفاف سازی در عملکرد خواند و گفت: شفاف سازی ، پاکدستی ، صداقت،عدالت محوری در بهزیستی رونق بیشتری می یابد.

وی در پایان افزود: بهزیستی یک سازمان اجتماعی است همه ی ما سلایق سیاسی مختلفی داریم اما با هر سلقه که داریم سلایق سیاسی هیچ نقشی در اداره امور بهزیستی نخواهد داشت/وارش نیوز

 

اخبار مرتبط
حسین حسن نژاد و قاتل بروس لی ارائه بیش از ۵۰۰۰ مشاوره تلفنی رایگان در زمینه اضطراب کرونا/ حمایت۲/۵ میلیارد ریالی از ۱۸۰۰ معتاد متجاهر و بی‌خانمان/آموزش و تب سنجی ۵۲۵ کودک کار در استان/تست مثبت کرونا در ۹ زن سرپرست خانوار احتمال بالای تعطیلی بازار تا ۲۲ فروردین/ تورم مازندران در اسفند منفی بود/ تابحال ۱۱۰۰ واحد صنفی پلمپ شدند/اصناف و گردشگری قربانیان اصلی کرونا/بازرسی‌های روزانه در دو شیفت، تا ۱۱ شب ادامه دارد بازگشت رحمانی به وزارتخانه / وزیر از آی سی یو پیگیر وضعیت ما بود / مردم بدون نگرانی به استقبال نوروز بروند، انبار ها تکمیل است تمدید تعطیلی مراکز روزانه و مهد های کودک تا ۱۵ اسفند / ۲ مرکز مشاوره تلفنی کاهش اضطراب ناشی از کرونا در اختیار تمام مازندرانی ها / توصیه های ویژه برای خانواده های دارای فرزند خردسال / پخش بسته های بهداشتی در جامعه هدف همچنان ادامه دارد هشدار رئیس کل دادگستری مازندران به دانه درشت های اقتصادی / سهم بی سابقه زنان مازندرانی در مدیریت استان / ماجرای حضور نماینده سابق قائمشهر در لیست اصولگرایان تهران / چرا حسین نیازآذری لیست داریی های خود را اعلام نکرد؟ ناگفته های انتخاب رضا حاجی پور و حسین جوادی از زبان اصولگرایان آملی / حمایت عضو شورای شهر قائمشهر از ۲ کاندیدای این شهر / عوارض آزادراه تهران-شمال صرف چه چیزی می شود؟ / کنایه امام جمعه به عکس گرفتن با نماینده اروپا در مجلس خسارت ۴ میلیاردی برف به رامسر و تنکابن / اظهارات جالب کنکوری از نماینده چالوس و نوشهر / برای اولین بار یک بابلی به عنوان چهره سال انتخاب شد / کاندیدای مطرح ساروی داغدار شد / کاهش استقبال مازندرانی‌ها از جشنواره فیلم فجر هشت سال نمایندگی نیازآذری و مشکل آب شرب بابل / اقدام غیر حرفه ای نساجی مشکل ساز می شود / بابایی کارنامی ، آقامیری و جمشیدی تایید صلاحیت شدند؟ / ماجرای شکایت رایکا از محمود فکری و داستان جادوگری / یک سیمرغ سهم مازندرانی ها ماجرای تشکیل یک پرونده جرائم انتخاباتی در آمل / احتمال عمدی بودن آتش‌سوزیِ جنگل‌های شمال / با تائید صلاحیت یک نامزد دیگر معادلات انتخاباتی بابل بازهم تغییر کرد / از سفرهای ضروری هم بپرهیزید !

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال