امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۱۴ AM
فیلترشکن / ۳۵
سی و پنجمین بسته ویژه خبری عبارت؛

آخر هفته و حضور دولتی ها در مازندران/ ماجرای عکس پرحاشیه کاندیدای قائمشهر در فضای مجازی / انتقاد تند یک رسانه از استاندار مازندران در موضوع رد صلاحیت‌ها / اظهار نظر نماینده تازه تائید شده در مورد رد صلاحیت شدگان / ۵ کاندیدا در راه قائمشهر؟

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 48642
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷|۰۸:۵۴
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

باز هم آخر هفته و حضور دولتی ها در مازندران / واعظی آمد و خبر از آمدن روحانی داد

 

رییس دفتر رییس جمهوری از سفر اعضای هیات دولت در آینده به مازندران خبر داد و گفت که یکی از اهداف سفرش به این استان هم بررسی مقدمات سفر آینده دکتر حسن روحانی است.

محمود واعظی چهارشنبه شب در بدو ورود به فرودگاه دشت‌ناز ساری در گفت و گو با خبرنگاران یکی از اقدامات مورد نیاز برای سفر دوم رییس جمهوری به مازندران را بررسی وضعیت طرح های مصوب نخستین سفر اعلام کرد.

نخستین سفر کاروان تدبیر و امید به مازندران ماه مهر سال ۹۴ و در دولت یازدهم انجام شد. در آن سفر ۴۶ مصوبه با اعتباری حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال برای این استان تصویب و اجرایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی همچنین فروردین سال ۹۶ نیز به همراه سه تن از معاون و ۱۱ وزیر کابینه یک روزه به مازندران داشت که ضمن بررسی برنامه ها و مصوبات سفر قبلی استانی و آگاهی از پیشرفت و تکمیل پروژه ها ، تعدادی از آنها را افتتاح کرد. در این سفر ۴۳ طرح عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، آموزشی، بهداشت و درمان، صنعتی و معدنی و ورزشی با اعتباری حدود ۳۳ هزار میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آن شروع شده بود.

رئیس جمهوری همچنین هشتم فروردین ماه امسال نیز پس از وقوع سیل و سیلاب در مازندران که ۱۲ شهرستان استان را تحت تاثیر قرار داد ، به این استان سفر کرد و در بازدید از مناطق سیلزده از سیل زدگان ابراز دلجویی کرد./ایرنا

 

 

بابل یک صفحه سفید در مطالعات باستان‌شناسی در کشور است

 

سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی قلعه‌بن و شهنه‌پشت شهرستان بابل گفت: متاسفانه بابل یک صفحه سفید به لحاظ عدم مطالعات باستان‌شناسی در تاریخ ایران است.

حسن فاضلی‌نشلی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بابل متاسفانه در حال حاضر به عنوان مبدا گردشگری شناخته نمی‌شود، اظهار کرد: باید موزه‌ای متناسب با جایگاه بابل داشته باشیم و این‌ موضوع به هویت‌یابی شهرستان بابل کمک کند.

وی تصریح کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی از رشد اقتصادی بسیار مهم‌تر است، کشوری که توسعه فرهنگی نداشته هرچقدر رشد اقتصاد داشته باشد، دچار شکست و انحطاط می‌شود.

سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی قلعه‌بن و شهنه‌پشت شهرستان بابل خاطرنشان کرد: امروز باید جامعه‌شناسان، مورخین، انسان‌شناسان و باستان‌شناسان ما خطوط توسعه شهری بابل را ترسیم کنند که متاسفانه خلاء فعالیت موثر نخبگان و بزرگان در بابل کاملا احساس می‌شود.

فاضلی‌نشلی گفت: دهه آینده با پیشرفت علم ژنتیک در دنیا، انقلابی در بسیاری از مطالعات تاریخی دنیا بوجود خواهد آمد و علم باستان‌شناسی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: امکان ندارد یک دانش‌آموز انگلیسی در رابطه با وایکنیگ‌ها اطلاعی نداشته باشد اما از طرف دیگر شناخت ایرانی‌ها از تاریخ سرزمین خود حداقلی است و درکی گنگ از باستان‌شناسی و تاریخ خود دارند.

سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی قلعه‌بن و شهنه‌پشت شهرستان بابل افزود: باید بدانیم که تاریخ و فرهنگ مردم در بسیاری از کشورها در طی زمان به هم گره خورده و شناخت شاکله‌های این پیوند تاریخی بسیار مهم و قابل توجه است./ایسنا

 

 

تحلیل‌هایی بر یک عکس منتشر شده پرحاشیه در فضای مجازی / کمال علیپور و حضورش در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر!؟

 

روز چهارشنبه عکسی در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از حضور مهندس کمال علیپور یکی از داوطلبان مطرح حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر داشت.

این عکس از آن جهت قابل تامل است، وقتی متوجه می‌شوید که یکی از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار اعلام کاندیداتوری کرده و تلاش می‌کند تا شاید بتواند آرای لازم مردم برای حضور در خانه ملت را به دست آورد.

اما با تمام تفاسیر ، حضور مهندس کمال علیپور در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر می تواند از چند زاویه قابل تحلیل باشد.

 

تحلیل الف:

کمال علیپور در مجلس دوره نهم حضور پررنگی در بحث توسعه آموزشی شهرستان قائم‌شهر داشت. عدم نگاه جریانی به مسائل آموزشی ، توجه ویژه به بحث آکادمیک و استفاده از نخبگان دانشگاه، تاکید بر رشد شرکت‌های دانش‌بنیان، تاکید بر نقش دانشگاه‌ها در اقتصاد مقاومتی، ارتقا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های سطح شهرستان به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی و … باعث شده بود، چهره‌های برجسته دانشگاهی ، از دوران حضور کمال علیپور در مجلس به عنوان طلایی‌ترین دوران رشد و توسعه دانشگاه ها در شهرستان قائم‌شهر یاد کنند. لذا اکنون که کمال علیپور به عنوان یکی از احتمالات اصلی حضور در مجلس شورای اسلامی محسوب می شود، این عکس می تواند نشان از آینده‌نگری مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر داشته باشد تا از این ظرفیت برجسته احتمالی در مجلس یازدهم برای بهبود و پیشرفت این واحد دانشگاهی استفاده کنند.

 

تحلیل ب:

کمال علیپور در دوران مجلس نهم ثابت کرده است، چهره‌های نخبه دانشگاهی و دانشجویی را خواص جامعه می‌داند و به نقش آنها بر برطرف کردن عقب ماندگی‌های جامعه تاکید بسیاری داشته است. او در زمان حضورش در مجلس برای اشتغال فارغ‌التحصیلان تلاش‌های بسیاری انجام داده بود. اینکه امروز بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به حضور دوباره مهندس کمال علیپور در مجلس شورای اسلامی هستند می‌تواند دلیلی بر حمایت و دیدار مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با کمال علیپور باشد. علاقه‌ای بر اساس آنچه که علیپور از خود برای دانشجویان به یادگار گذاشته است.

 

تحلیل ج:

کمال علیپور بعد از اینکه رسماً از سوی شورای نگهبان به حق مورد تائید صلاحیت قرار گرفت ، کمتر در یک مکان عمومی حضور یافت. می توان به جرات گفت اولین حضور برجسته‌ی وی بعد از اعلام رسمی شورای نگهبان ، حضورش در دانشگاه آزاد اسلامی و بر سر مزار شهدای گمنام آنجا بود. ابراز ارادت قلبی مهندس کمال علیپور به شهدا و حضورش بر سر مزار آنها، آنهم همزمان با دهه مبارک فجر نشان از آن دارد که علیپور بار دیگر برای حضور قدرتمندانه در خانه ملت ، با آرمان های شهدا و انقلاب تجدید میثاق کرده است. حال چه مکانی بهتر از یک مکان دانشگاهی. تجدید میثاق با شهدا در دانشگاه؛ اتفاقی که می‌توان به نیکی از آن یاد کرد.

 

تحلیل د:

موضوع دیگری که می‌توان بر روی آن تامل کرد این است که چرا در روزهائی که یکی از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه قائم شهر اعلام کاندیداتوری کرده ، مدیر این دانشگاه به گرمی از یک کاندیدای برجسته دیگر استقبال می‌کند!؟ در این مورد کافیست نگاهی به کارنامه مدیریتی دکتر هادیانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر بیاندازیم، ‌یک شخصیت علمی ، انقلابی ، تاثیرگذار ، دلسوز و البته توانمند که امروز ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر را بر عهده دارد. او مطمئناً به این باور رسیده است که چه کاندیدایی می‌تواند در خانه ملت ، به توسعه این دانشگاه کمک کند و همین باور باعث حضور کمال علیپور در دانشگاه تحت مدیریت او شده است./مازنی خبر

 

 

دادستان تنکابن: ۸۰ درصد از مردم نسبت به نمایندگان مجلس نگاه منفی دارند

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تنکابن نیز در این جلسه به عملکرد نمایندگان مجلس در ادوار گذشته انتقاد کرد و گفت : بنده اعتقاد دارم که حدود ۸۰ درصد از مردم نسبت به نمایندگان مجلس نگاه منفی دارند و نسبت به عملکرد آنها گلایه مند هستند.

احسان وحیدی با بیان اینکه افراد پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس باید پیگیر حق و حقوق مردم حوزه انتخابیه خود باشند ، افزود : متاسفانه نگاه مردم این است که نماینده مجلس در دوره تصدی خود بیشتر به فکر تامین منابع مالی دو نسل بعد از خود است و مردم را فراموش می کنند.

وی به نبود زیر ساخت های لازم در مازندران و بویژه غرب استان اشاره کرد و افزود : غرب مازندران در طول این سال ها با وجود داشتن نمایندگانی در مجلس نتوانست کمبود ها را برطرف نماید در حالی که در برخی استان های کوچک و کم بضاعت این مشکلات به طور کامل برطرف شده است.

وی یادآور شد : از نمایندگان آینده مجلس شورای اسلامی می خواهیم که به فکر مردم حوزه انتخابیه خود باشند و برای نظام و انقلاب هزینه درست نکنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ۹۸ در سراسر کشور برگزار خواهد شد./ایرنا

 

 

وزیر بهداشت امروز در مازندران

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد که برای ساخت و  تکمیل ساختمان دانشکده پیراپزشکی و فن آوری نوین پزشکی حدود ۲۴۵ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه وزارت بهداشت هزینه شده است.

ساختمان دانشکده پیراپزشکی و فن آوری نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مساحت ۶ هزار و ۳۸۰ متر مربع در چهار طبقه احداث شد.

دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال ۷۱ در رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پی اچ دی ( phd) پذیرش دانشجوی خود را شروع کرد و رشته فن آوری نوین در ۲ رشته کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از سال ۹۶  به علوم پزشکی مازندران افزوده شد.بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت همچنین در سفر یک روزه اش به مازندران قرار است طرح توسعه مرکز آموزش و درمانی رازی قائمشهر را نیز افتتاح کند. این طرح با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۲۵ میلیارد ریال اجرا شده است و شامل بخش های بستری مسمومیت، بیماری عفونی، بیماری های داخلی و اداری مالی است.

افتتاح مرکز آموزی های الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های عمرانی و زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی است که با حضور وزیر بهداشت افتتاح می شود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  افتتاح هفتمین کنگره اخلاق پزشکی با سخنرانی دکتر نمکی و  بازدید از ۲ بیمارستان آموزشی و درمانی امام  خمینی (ره) و بوعلی شهر ساری را از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به این خطه شمال کشور اعلام کرده است./ایرنا

 

 

دیدار ستارگان ورامین و شهروند ساری در سمنان برگزار می‌شود

 

پس از ناتمام ماندن بازی هفته گذشته پلی آف لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های ایران بین شهروند ساری و ستارگان ورامین کمیته مسابقات رأی به برگزاری بازی در زمین بی‌طرف داد و طبق این رأی کمیته انضباطی، سمنان میزبان رقابت این دو تیم خواهد بود.

تیم ستارگان ورامین و شهروند ساری دو دیدار را با هم انجام دادند که در ورامین تیم میزبان و در ساری تیم مهمان برنده بازی شد اما برخی حواشی سبب دو تا تیم ورامین از زمین بیرون رفته و بازی به جنجال کشیده شود.

نکته عجیب اینکه قرار شد بازی در ساری و بدون تماشاگر برگزار شود اما بعد از شروع بازی تیم ورامینی اعلام کرد که امنیت جانی ندارد چرا که نزدیک به ۲۰۰ تماشاچی در سالن حضور داشتند تا این بازی به بحران برای فدراسیون بدل شود.

در نهایت قرار است تا این بازی در سمنان برگزار شد.

این بازی روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در شهر سمنان برگزار می‌شود اما سالن میزبانی این دیدار هنوز مشخص نشده است./مهر

 

 

چرا مشکل زباله آمل برطرف نمی‌شود؟

 

رئیس شورای شهر آمل با موضوعیت ارائه پیشنهاد امحای زباله شهری با روش‌های فناوری نوین با بیان اینکه در زمینه زباله از سال 93 پیگیری صورت گرفته و مکاتبات زیادی در حوزه استانی و ملی انجام شد گفت: با شرکت‌های متعددی رایزنی شد و تاکنون با عدم توافق با یکی از این شرکت‌ها، فرصت‌ها از آمل گرفته شد شورا نیز در این بخش نظاره‌گر شد.

خسرو ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه در این زمینه یک عزم ملی می‌خواهد و در شرایط کنونی ورود مسئولان ملی و استانی را می‌طلبد، گفت: با توجه به تاکید وزارت کشور تاکنون در دو بخش از سوی شورای شهر انجام شد که با وجود بازدید میدانی از زمین‌های موردنظر از سوی وزارت کشور نسبت به نظر نهایی در امر زباله‌سوز و امحا زباله منتظر ابلاغ از سوی استانداری هستیم.

وی ادامه داد: در سال 95  مکاتباتی انجام شد با توجه به نشدن بومی‌سازی در این امر شرکت‌هایی حضور یافتند که شامل 10 شرکت بوده که بعد از بررسی اولیه پنج شرکت اجازه حضور در مناقصه داشتند با وجود شرایط کشور و تحریم‌ها دو شرکت باقی ماندند.

 ابراهیم‌زاده افزود: قرار شد این دو شرکت برآوردهای مالی و فنی خود را اعلام کنند و پس از برآوردها در این شهر با ورود جدی پیگیری برای رفع معضل زباله آمل انجام شود.

رئیس شورای شهر آمل با بیان اینکه امیدواریم اعتبار ملی برای اجرای پروژه زباله آمل به مانند پروژه‌های دو شهر مازندران گذاشته شود و با جلسات نهایی در وزارت کشور به نتیجه کلی دست یابیم، تصریح کرد: بر مبنی سال 94 در جهت جذب سرمایه‌گذار، 80 درصد هزینه بر جذب اعتبار ملی و 20 درصد مدیریت شهری بوده و شورای شهر تعهد اولیه بر اجرای آن دستور داشته و بر اساس آن نیز شرکت مذکور باید وارد کار شود.

وی با اعلام اینکه روزانه 200 تن زباله در این شهرستان جمع آوری می‌شود، گفت: با توجه به اینکه از مهر ماه از ورود زباله شهرهای مجاور گرفته شد.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه اجرا و زمان پروژه برای این شهر بسیار مهم است، افزود: تا زمانی که تامین اعتباری انجام نشود کلنگی زده نمی‌شود زیرا شورا پاسخگو مردم و خواسته‌هایشان است.

وی با تاکید بر اینکه تهیه زمین طبق مصوبات برعهده شهرداری است اما تامین اعتبار نیاز ملی است، گفت: برای ما رفع معضل  زباله بسیار مهم است، تا قبل از آمدن شرکت دیگر فرآیندهای لازم شرکت موردنظر با حضور مدیریت شهری و شهردار بررسی می‌شود.

سخنگوی شورای شهر آمل نیز با بیان اینکه در امر توجیه اقتصادی از سوی شرکت سرمایه‌گذار در برخی از موارد لازمه است، افزود: خواست مردم بر ورود دولت جهت رفع مشکلات است بنابراین برخی هزینه‌ها لازم است./تسنیم

 

 

انتقاد تند یک رسانه از نظرات استاندار مازندران در برابر موضوع رد صلاحیت‌ها

 

استاندار مازندران در سخنان خود به‌گونه‌ای در برابر موضوع ردصلاحیت گسترده که می‌تواند به کاهش مشارکت منجر شود، «منفعلانه» و «محافظه‌کارانه» ظاهر شد که صدای اعتراض دوستان و همفکران خودش را نیز درآورد اما از نگاه ما تا اینجای کار، ایرادی ندارد و استاندار می‌تواند تشخیص بدهد  وارد موضوعی که خارج از حیطه و وظایف و اختیارات وی است وارد بشود  یا نشود اما این‌که این انفعال را توجیه کند و اعتراض و مطالبه‌گری را «احترام به نظر شورای نگهبان» تعبیر کند نوعی پنهان‌کاری است.

استاندار مازندران با این سخن  تمام کسانی‌که به شورای نگهبان اعتراض کردند از جمله رییس‌جمهوری و برخی وزرا و حتی فعالان سیاسی و همفکران خود را به «بی‌احترامی به شورای نگهبان» متهم کرد و اگر نگاهی به سال‌های قبل بیندازیم متوجه خواهیم شد که این سخن  از فردی چون وی بسیار بعید است.

نکته بعدی این است که همه ما باید تلاش کنیم تا سطح مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به حدی قابل قبول برسد و در این بخش اختلاف نظری وجود ندارد اما باید بر این نکته هم توافق کرد که رسیدن به مشارکت حداکثری، به لوازمی نیاز دارد که دولت، شورای نگهبان و تمامی ساختارهای نظام باید نسبت به این موضوع، دغدغه و حساسیت لازم  داشته باشند.

استاندار هم اگر بنا به ملاحظاتی که دارد قصدی برای ورود به موضوع رد صلاحیت‌ها ندارد، قابل درک است اما با توجه به اینکه برخی ردصلاحیت‌شدگان  از افراد شناخته‌شده و خوش‌نام هستند و تنها به دلایل سیاسی، تا امروز از شرکت در انتخابات به‌عنوان کاندیدا  منع شدند،  قطعاً در آینده باید پذیرای تیغ منتقدان باشد که بر وی خرده بگیرند که از حق مظلوم دفاعی نکرد حتی در حد یک اظهار نظر و پیشنهاد ساده به شورای محترم نگهبان.

 نکته مهم بعدی این است که تعدد کاندیداها با تکثر  که شرط کلیدی انتخابات‌ها است، لزوماً یک‌سان نیست، اگر در یک حوزه انتخابیه برای یک کرسی 15 نامزد تأیید صلاحیت شده‌اند، بدون بررسی دقیق خاستگاه فکری و جناحی تأییدصلاحیت‌شدگان، نمی‌توان به این نتیجه رسید که تکثر و حضور همه طیف‌های سیاسی در رقابت اتفاق افتاد و این سخنان، برای فردی که کارشناسی ارشد علوم سیاسی دارد و شاگرد صادق زیباکلام بود، از بدیهیاتی است که نیاز به احتجاج ندارد.

آخرین نکته این است که نماینده عالی دولت در استان، یکی از تکالیف‌اش دفاع از حق و حقوق شهروندان است و همان‌گونه که شخص رییس جمهوری با نهایت احترام، از این اقدام شورای محترم نگهبان، انتقاد کرد و کسی این انتقادها را بی‌احترامی به شورای نگهبان، تلقی نکرد، استاندار مازندران نیز به‌عنوان نماینده عالی دولت در استان و مسئول برگزاری انتخابات که بزرگترین رویداد سیاسی روزهای آتی است، می‌توانست در حد  توصیه و نصیحت، موضع‌گیری کند و از هیأت نظارت بخواهد در مورد برخی افراد شاخص، تجدید نظر شود و هیچ کس این موضع‌گیری را «بی‌احترامی به شورای نگهبان» تعبیر نمی‌کرد، مگر این‌که  بنا بر محاسبات و ملاحظاتی، قصد کنیم در منزل سکوت و سکون و انفعال توقف کنیم که موضوع دیگری است اما تَکرار می‌کنیم که «انتقاد محترمانه و با ادبیاتی فاخر در حد و اندازه یک استاندار»،  هرگز توهین و بی‌احترامی نیست و خود اعضای شورای نگهبان نیز چنین نظری نداشتند و هرگز از کسی به این جرم، شکایت نکردند./خبرشمال

 

 

اظهار نظر نماینده تازه تائید صلاحیت شده در مورد رد صلاحیت شدگان

 

به گزارش «نماینده» قاسم احمدی‌لاشکی نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی، درباره سیاه‌نمایی برخی رد صلاحیت‌شدگان در انتخابات مجلس گفت: همواره واقع‌نگاری باید در دستور کار همگان بوده و از درشت نمایی و بزرگ نمایی و همچنین نادیده گرفتن نقاط قوت و ضعف پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه در ایام انتخابات برخی اوقات برخی مسائل شخصی پیش می‌آید که اظهارات افراد نفسانی بوده و شاید کردارها هم این‌گونه باشد.

نماینده مردم نوشهر در مجلس تصریح کرد: برای تمامی نامزدهای انتخابات مجلس ملاک باید نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و وقتی بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله امام خمینی (ره) می‌فرمایند حفظ نظام از اوجب واجبات بوده و حتی از نماز هم واجب‌تر است، لذا افراد باید بر همین اساس خود را فدای نظام کنند نه نظام را فدای خود. 

احمدی‌لاشکی گفت: در روزهای اخیر دشمنان تلاش‌های خود را بسیار بیشتر کرده تا مردم را چند دسته کرده و از وحدت پرهیز دهند، لذا ملت بزرگ ایران نباید فریب توطئه‌ها را خرده و بی‌انگیزه شوند. 

وی افزود: تخریب برخی اعتقادات و ارزش‌های موجود در جمهوری اسلامی ایران که در نهایت منجر به تضعیف حضور مردم در پای صندوق‌های رای شود آسیب بسیار بزرگی است که جبران ناپذیر است.

نماینده مردم نوشهر در مجلس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران فرمودند که باید مشارکت حداکثری در دستور کار همه ملت بزرگ ایران قرار گیرد. که در همین راستا رسانه ملی، خبرگزاری‌ها می‌توانند در پرشور کردن انتخابات و تنویر افکار عمومی تاثیر بالایی داشته باشند.

احمدی‌لاشکی افزود: باید رد صلاحیت شدگان از سیاه نمایی علیه کشورمان پرهیز جدی کنند. هر چند که هیچ کسی نقصان و مشکلات کشور را نفی نمی‌کند ولی باید نامزدهای انتخابات انصاف را در کشورمان رعایت کرده و حول محور حق حرکت کنند.

وی در پایان گفت:‌ امیدوارم خروجی انتخابات اسفند ماه منجر به حضور وکلایی متخصص، سالم و مردم‌دار که بتوانند گره از مشکلات کشور بردارند، شود. چرا که مردم در شرایط فعلی برای رفع مشکلات دست و پا زده و در تامین معیشت خود مشکلات فراوانی را دارند./نماینده

 

 

5 کاندیدا در راه حوزه انتخابی قائم شهر ، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ؟

 

وسیعترین حوزه انتخابیه استان مازندران نامزدهای نهایی خود را شناخت تا همچنان شاهد رقابتی تمام عیار در این حوزه انتخابیه باشیم .

نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ که  صلاحیت آنها تائید شد به شرح ذیل است :

 

۱_ علی اکبر میرزایی چمازکتی

۲_ سیدیارعلی ادیانی

۳_ مصطفی پورحاجی رکنی

۴_ کمال علیپور خنکداری

۵_ سیدهادی حسینی فرزند سیدقاسم

۶_ روح الله درآینده

۷_ موسی ملکی

۸_ عبدالله رضیان

۹_ سیدعلی ساداتی

۱۰_ کاظم طالبی جوجاده

۱۱_ علی عنایتی

۱۲_ سید محمدرضا نواب

۱۳_ میرنبی موسوی طارسی

۱۴_ رمضانعلی ملک

۱۵_ کیوان رمضانی

۱۶_ محمد قربانی

۱۷_ محمد فروزان

۱۸_ قربان بوداغی

۱۹_ کیوان مرادیان

۲۰_ مهدی صفرپور

۲۱_ محمدسعید مظفری

 

بر اساس این گزارش  5 کاندیدا نیز که از حوزه تهران ثبت نام کردند به حوزه انتخابیه قائم شهر احتمال بازگشت آنان و اضافه شدن به این لیست وجود دارد .

اسامی این نامزدها بدین شرح است :

 

1-عزت الله اکبری تالارپشتی

2-رحمتی

3_ سیدعلی ادیانی

4_ علیرضا جانبازی

5_ علیرضا جمشیدی/شمال نیوز

اخبار مرتبط
تشکیل ۳۰ پرونده جرائم انتخاباتی در مازندران / ویزیت رایگان پزشک نامزد مجلس در ساری! / تاخت و تاز کاندید قائمشهری به مجلس دهم / اتمام حجت دانشگاه آزاد قائمشهر با جریانات سیاسی و نامزدهای انتخاباتی / حمایت تشکل های کارگری از ۱۲ کاندیدا جشن‌هایی مختلط به بهانه روز زن، فعالیت جدید کاندیداهای مازندران / اسامی نامزدهای مورد حمایت اصناف و بازاریان مازندران / محیطبان را عوض کن وگرنه در آب «سم» می ریزیم! / شاعری از سکوت در برابر تخریب ها گفت / خبر مهم کاندیدای ردصلاحیت شده آمل چیست؟ هشدار رئیس کل دادگستری مازندران به دانه درشت های اقتصادی / سهم بی سابقه زنان مازندرانی در مدیریت استان / ماجرای حضور نماینده سابق قائمشهر در لیست اصولگرایان تهران / چرا حسین نیازآذری لیست داریی های خود را اعلام نکرد؟ ناگفته های انتخاب رضا حاجی پور و حسین جوادی از زبان اصولگرایان آملی / حمایت عضو شورای شهر قائمشهر از ۲ کاندیدای این شهر / عوارض آزادراه تهران-شمال صرف چه چیزی می شود؟ / کنایه امام جمعه به عکس گرفتن با نماینده اروپا در مجلس خسارت ۴ میلیاردی برف به رامسر و تنکابن / اظهارات جالب کنکوری از نماینده چالوس و نوشهر / برای اولین بار یک بابلی به عنوان چهره سال انتخاب شد / کاندیدای مطرح ساروی داغدار شد / کاهش استقبال مازندرانی‌ها از جشنواره فیلم فجر هشت سال نمایندگی نیازآذری و مشکل آب شرب بابل / اقدام غیر حرفه ای نساجی مشکل ساز می شود / بابایی کارنامی ، آقامیری و جمشیدی تایید صلاحیت شدند؟ / ماجرای شکایت رایکا از محمود فکری و داستان جادوگری / یک سیمرغ سهم مازندرانی ها فضای انتخابات ساری بیشتر به معامله شبیه است / فقدان توانایی مدیریت هماهنگ بی داد می کند / اگر بنا به کنار رفتن باشد دیگران باید به نفع من کنار بروند / برخی از پولشان برای تحقیر و تهییج دیگر نامزدها استفاده می کنند ماجرای تشکیل یک پرونده جرائم انتخاباتی در آمل / احتمال عمدی بودن آتش‌سوزیِ جنگل‌های شمال / با تائید صلاحیت یک نامزد دیگر معادلات انتخاباتی بابل بازهم تغییر کرد / از سفرهای ضروری هم بپرهیزید ! نظرات جنجالی نماینده آمل درخصوص هزینه تبلیغات / توضیحات شهردار قائمشهر در خصوص بدهکاری ۱۵۰ میلیارد تومانی! / پای دانشجویان خارجی به دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای مازندران باز شد! / یک ساروی، چراغ خاموش در راه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از فریب مردم با تبلیغات انتخاباتی تا ضیافت های آنچنانی / حمله تند یک رسانه اصولگرا به نماینده شرق استان / حواشی حضور یک نامزد انتخاباتی در دانشگاه آزاد همچنان ادامه دارد / نمایندگان ضعیف پیشرفت مازندران را به گروگان گرفته‌اند!

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال