امروز : شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۳:۲۹ AM
فیلترشکن / ۳۷
سی و هفتمین بسته ویژه خبری عبارت؛

نظرات جنجالی نماینده آمل درخصوص هزینه تبلیغات / توضیحات شهردار قائمشهر در خصوص بدهکاری ۱۵۰ میلیارد تومانی! / پای دانشجویان خارجی به دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای مازندران باز شد! / یک ساروی، چراغ خاموش در راه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 48696
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰|۰۹:۴۵
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

نماینده آمل: صحت انتخابات پس از بررسی ابعاد مالی تبلیغات کاندیداها اعلام شود

 

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راهکارها شفاف سازی در هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها، اظهار داشت: راهکارهایی برای شفافیت مالی کاندیداها و اجرائی شدن قانون «شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی» وجود دارد که می‌تواند نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایجاد شفافیت در عملکرد مالی کاندیداها سخت است اما می‌توان اقدماتی کرد یله و رها نباشد، رسیدن به این هدف نیازمند انجام کارهای سخت و سنگین است.

وی با بیان اینکه اعتقاد من این است که باید مطابق قانون به کاندیداها بگویند چه وجوهی را می‌توانند دریافت کنند و چه وجوهی را نیز نمی توانند از حامیان مالی خود اخذ کنند، افزود: برای مثال کاندیداها نباید از اتباع بیگانه و افرادی که بعدا انتظارات غیرقانونی دارند، وجهی را دریافت کنند.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه کاندیداها نباید از افرادی که اهل رشوه دادن هستند، پولی را دریافت کنند، ادامه داد: پیشنهاد دیگر این است که وجوهی را که افراد برای حمایت از کاندیداها می‌پدازند توسط کاندیدا تصاحب نشود بلکه بصورت جمعی این مبالغ را مدیریت و هزینه کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: صحت انتخابات باید زمانی تایید شود که به ابعاد مالی انتخابات و هزینه‌های کاندیداها رسیدگی شده است؛ نماینده منتخب باید مشخص باشد از کجا هزینه کرده و برنده شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون کاندیداها شماره حسابی را به فرمانداری‌ها می‌دهند اما این ساز و کار فعلی کافی نیست، بیان کرد: صحت انتخابات باید در گرو سلامت مالی انتخابات و کاندیداهای پیروز باشد./خانه ملت

 

 

توضیحات شهردار قائمشهر در خصوص بدهکاری 150 میلیارد تومانی!

 

امروز همزمان با ایام‌الله دهه فجر و به‌مناسبت چهل یکمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آیین افتتاح پارک مرحوم یزدانی با حضور عباس صالح زاده شهردار قائم‌شهر، یحیی یوسف‌پور فرماندار قائم‌شهر، سیدعلی ادیانی و عبدالله رضیان نمایندگان مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، سیدهادی فضلی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، خانواده مرحوم یزدانی و تنی چند از مسؤولان شهرستانی و شهروندان در کمربندی شمالی بلوار شهیدان سادات‌نیا برگزار شد.

در این مراسم صالح‌زاده ضمن خوش‌آمدگویی به مسؤولان و مدعوین حاضر در مراسم  با بیان اینکه موضوعات مطروحه، خروجی تصمیمات شورای اسلامی شهر در دوره پنجم بوده، گفت: بنده عضو شورای اسلامی شهر در دوره پنجم و منتخب مردم شریف این شهر بوده و امروز توفیق خدمت در جایگاه شهرداری را دارم.

شهردار قائم‌شهر با اشاره به وضعیتی که شورا و شهرداری قبلی را در این دوره تحویل گرفته، به وضعیت بد اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: در سال ۹۲ شهرداری را با بیلان مثبت ۱۰ میلیارد تومان و ۴۸۰ نفر نیروی انسانی تحویل مجموعه بعدی دادیم و در این دوره شهرداری را با ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی و بیش از یک‌هزار و ۵۳۲ نفر نیروی انسانی به انضمام کارخانه نساجی قائم‌شهر با زیان ۲۵ ساله تحویل گرفتیم و آن را در این دوره مدیریت کردیم./فارس

 

 

سوالات بی جواب یک رسانه از نماینده بابل

 

شفافیت در آرا و عملکرد نمایندگان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است و انتظار صداقت از تمام کاندیداها در جامعه وجود دارد علی الخصوص کاندیداهایی که درحال حاضر وظیفه نمایندگی مردم را در مجلس برعهده دارند و بار دیگر قصد دارند از مردم رای اعتماد بگیرند.

حسین نیازآری نماینده مردم شریف بابل یکی از این افراد است که از سال 90 بر کرسی نمایندگی تکیه زده است، اکنون که تنها دوازده روز به انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده و موج مطالبه شفافیت کاندیداها توسط مردم روز به روز فراگیرتر می شود انتظار می رود نماینده محترم بابل به این خواسته بحق مردم احترام بگذارد.

در دوره ای که شایعاتی مانند خرید و فروش تریبون مجلس توسط نمایندگان، خرید و فروش آرای نمایندگی و معامله منافع جمعی با منافع شخصی برخی نمایندگان و امتیاز گیری شخصی از وزرا به درست یا غلط توسط دوستان و یا دشمنان منتشر می شود، مردم بابل حق دارند بدانند نمایندهشان در مجلس در دوران هشت ساله به چه طرح هایی رای مثبت و به چه طرح هایی رای منفی داد و در قبال این آرا چه منافعی نصیب و چه زیانی وارد شد.

مردم بابل حق دارند بدانند تریبون نماینده آن ها در دو دوره مجلس برای چند دقیقه باز شد و نیازآذری به ایراد نظرات در دفاع از حقوق حقه مردم بابل پرداخت، چه میزان از زمان نطق خود را به نماینده ای دیگر واگذار کرد و علت آن چه بود، در برخی طرح ها مانند طرح شفافیت آرا تعداد زیادی از نمایندگان به صورت مخفیانه با آن مخالفت کردند درحالی که در رسانه ها حامی صد در صد طرح خود را معرفی می کردند! چرا برخی نمایندگان تا این اندازه از شفافیت می هراسند؟!/استناد نیوز

 

 

پای دانشجویان خارجی به دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای مازندران باز شد!

 

امیر حیاتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای نخستین بار دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای مازندران هفت دانشجوی خارجی پذیرش کرد.

وی ادامه داد: با توجه به بازدیدهای تخصصی هیأت دانشگاهی الافاق لبنان از دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور و با توجه به وجود ظرفیت و تجهیزات دانشگاه فنی استان نخستین گروه هفت نفره دانشجویان لبنانی برای تحصیل از ترم جاری وارد دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری شدند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران با بیان اینکه این دانشجویان دوره آموزش زبان فارسی را در دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده اند، افزود: این دانشجویان پسر در مقطع کاردانی رشته‌های برنامه نویسی کامپیوتر و معماری مشغول به تحصیل شدند.

حیاتی  ادامه داد: جذب دانشجوی خارجی در راستای بین المللی سازی آموزش‌های دانشگاه انجام می‌شود که این مهم از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح و بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

نظام آموزش عالی ایران هم اکنون در یک دوره گذار از یک سیستم سنتی ملی به یک سیستم مدرن بین‌المللی در حال حرکت است و دانشگاه‌ها باید به تدریج ظرفیت‌های خود را برای همراه شدن با این تغییرات تقویت نمایند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران افزود: تعداد زیادی از دانشگاه ها نسبت به پذیرش دانشجوی خارجی اقدام کرده اند که این واحد دانشگاهی نیز با توجه به ظرفیت های بالا و موقعیت مناسب می تواند در این مسیر به برنامه های ترسیم شده خود دست یابد.

 همچنین این تعداد دانشجو در ۱۲ مرکز استانی در هفت شهر شامل سه مرکز خواهران، ۹ مرکز برادران، ۳۰ رشته کارشناسی ناپیوسته و ۴۵ رشته کاردانی  تحصیل می کنند./ایرنا

 

 

ثبت نام یک ساروی برای انتخابات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام انتخابات فدراسیون فوتبال از 8 بهمن ماه آغاز شده است که طبق قانون به مدت 10 روز کاری ادامه خواهد داشت و بر این اساس امروز و فردا (یکشنبه) آخرین مهلت برای ثبت‌نام کاندیداها تعیین شده است.

با توجه به فشردگی ثبت‌نام نامزدها در روزهای پایانی، امروز نیز افراد زیادی با حضور در فدراسیون فوتبال فرم ثبت‌نام در انتخابات را دریافت کردند که برخی از آنها برای ثبت‌نام در پست ریاست و برخی نیز برای حضور در هیئت رئیسه آمده بودند.

با این حال از جمله نفراتی که امروز در فدراسیون فوتبال فرم‌های خود را دریافت کردند، می‌توان به فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهر خودروی مشهد، محمد نجفی، رئیس سابق هیئت فوتبال استان بوشهر، علی خطیر، معاون پیشین باشگاه استقلال، صادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان، داور بازنشسته، سعید نجاریان، رئیس هیئت فوتبال ساری، حسین باجیوند، رئیس هیئت فوتبال قزوین اشاره کرد. اینها نفراتی هستند که برای ثبت‌نام در پست هیئت رئیسه فرم دریافت کرده‌اند، اما نام آنهایی که برای پست ریاست فرم‌ها را دریافت کردند، هنوز مشخص نیست.

امروز نفراتی به‌عنوان نمایندگان کاندیداهای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فرم ثبت‌نام دریافت کردند که مشخص نبود نماینده چه افرادی هستند. هرچند در میان آنها امیرمسعود هراتیان، رئیس سابق هیئت فوتبال اصفهان هم دیده می‌شد که مشخص نبود آیا فرم ثبت‌نام برای ریاست فدراسیون را برای خودش تحویل گرفته یا کاندیدای مدنظر او فرد دیگری است که وی به نمایندگی فرم‌ها را دریافت کرده است./تسنیم

 

 

کارت قرمز داور برای یک خبرنگار در بازی نساجی!

 

هفته بیستم لیگ برتر امیدها امروز برگزار شد و در یکی از مسابقات نساجی مازندران در جویبار میزبان تراکتورسازی تبریز بود که این مسابقه با حاشیه جالبی به پایان رسید.

به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ نساجی مازندران و تراکتورسازی تبریز در هفته بیستم لیگ برتر امیدهای کشور با نتیجه بدون گل به پایان رسید ولی در اواسط مسابقه اتفاق نادری در فوتبال رخ داد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

دیدار نساجی - تراکتور با نتیجه بدون گل در جریان بود که به یکباره ناظر بازی به داور مسابقه دستور داد تا یکی از خبرنگاران را از کنار زمین اخراج کند که موضوع حواشی زیادی به وجود آورد تا جایی که ناظر مسابقه مسوولین برگزاری مسابقه را تهدید به تعطیلی کرد ولی با وساطت سرپرست دو تیم این موضع ختم به خیر شد. / دی اسپورت

 

 

 

اخبار مرتبط
نظر استاندار مازندران در خصوص انتخابات این دوره / دستگیری ۳۹ نفر به دلیل خرید و فروش آرا در مازندران / کرونا در نوشهر تکذیب شد / شعارهای بدون عمل نماینده آمل بررسی تخلفات انتخاباتی نامزدهای مجلس در میاندورود / آمار انصرافی‌های مجلس در مازندران به ۳۸ نفر رسید / عجایب تبلیغات انتخاباتی در مازندران / تبلیغات سوت و کور و غریبگی داوطلبان آمل با مردم / ماجرای سوخت ارزان در نیروگاه نکا و آلودگی روستاها تشکیل ۳۰ پرونده جرائم انتخاباتی در مازندران / ویزیت رایگان پزشک نامزد مجلس در ساری! / تاخت و تاز کاندید قائمشهری به مجلس دهم / اتمام حجت دانشگاه آزاد قائمشهر با جریانات سیاسی و نامزدهای انتخاباتی / حمایت تشکل های کارگری از ۱۲ کاندیدا جشن‌هایی مختلط به بهانه روز زن، فعالیت جدید کاندیداهای مازندران / اسامی نامزدهای مورد حمایت اصناف و بازاریان مازندران / محیطبان را عوض کن وگرنه در آب «سم» می ریزیم! / شاعری از سکوت در برابر تخریب ها گفت / خبر مهم کاندیدای ردصلاحیت شده آمل چیست؟ هشدار رئیس کل دادگستری مازندران به دانه درشت های اقتصادی / سهم بی سابقه زنان مازندرانی در مدیریت استان / ماجرای حضور نماینده سابق قائمشهر در لیست اصولگرایان تهران / چرا حسین نیازآذری لیست داریی های خود را اعلام نکرد؟ ناگفته های انتخاب رضا حاجی پور و حسین جوادی از زبان اصولگرایان آملی / حمایت عضو شورای شهر قائمشهر از ۲ کاندیدای این شهر / عوارض آزادراه تهران-شمال صرف چه چیزی می شود؟ / کنایه امام جمعه به عکس گرفتن با نماینده اروپا در مجلس لطفا اول شهروند خوبی باشید بعد نماینده خوب ! خسارت ۴ میلیاردی برف به رامسر و تنکابن / اظهارات جالب کنکوری از نماینده چالوس و نوشهر / برای اولین بار یک بابلی به عنوان چهره سال انتخاب شد / کاندیدای مطرح ساروی داغدار شد / کاهش استقبال مازندرانی‌ها از جشنواره فیلم فجر هشت سال نمایندگی نیازآذری و مشکل آب شرب بابل / اقدام غیر حرفه ای نساجی مشکل ساز می شود / بابایی کارنامی ، آقامیری و جمشیدی تایید صلاحیت شدند؟ / ماجرای شکایت رایکا از محمود فکری و داستان جادوگری / یک سیمرغ سهم مازندرانی ها ماجرای تشکیل یک پرونده جرائم انتخاباتی در آمل / احتمال عمدی بودن آتش‌سوزیِ جنگل‌های شمال / با تائید صلاحیت یک نامزد دیگر معادلات انتخاباتی بابل بازهم تغییر کرد / از سفرهای ضروری هم بپرهیزید !

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

آرشیو