امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۵:۴۲ AM
گزارش بودار
اتفاقی کثیف در گردشگرپذیرترین شهرهای مازندران

گندش را درآوردیدآقایان!

ربیع فلاح و ذاکری و احمدی لاشکی و شادمان ـ عبارت
    -     کد خبر: 487
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۱۸|۱۰:۲۵
این بدان معناست که بوی گند دو شهر بسیار پررفت و آمد و گردشگرپذیر مازندران را فراخواهد گرفت و بر در آمد پایدار این دو شهر تاثیری جدی خواهد گذاشت.

عبارت ـ شاهین نصر: «مرزهشدار» از ترکیبات آشنای مازندرانی‌هاست. یک روز از خواب برمی‌خیزیند و می بینند نرج بیکاری جوانانشان به مرزهشدار رسیده و روز دیگر خبردار می شوند بیکاری فارغ التحصیلان به مرز هشدار رسیده یا آمار طلاق در حال طناب زدن روی مرز هشدار است.

حالا به تازه‌گی یک مرز هشدار جدید هم به ماجرا اضافه شده و آن « وضعیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس» است.

رئیس آب و فاضلاب نوشهر و چالوس در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با اعلام خطر جدی درباره وضعیت فاضلاب این دوشهر گفت: اعتبار لازم برای جمع‌آوری فاضلاب را نداریم و وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس به مرز هشدار رسید.

این بدان معناست که بوی گند دو شهر بسیار پررفت و آمد و گردشگرپذیر مازندران را فراخواهد گرفت و بر در آمد پایدار این دو شهر تاثیری جدی خواهد گذاشت.

رئیس آب و فاضلاب نوشهر و چالوس نبودن اعتبار لازم را دلیل اصلی این بحران اعلام کرده است، حال آنکه به نظر می رسید حداقل برای مواردی ضروری از این دست پول کنار گذاشته باشند، هرچند به عقیده ما سوءمدیریت اصلی ترین دلیل این پیشامد است.

مگر می شود فاضلاب به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل آلوگی و بیماری تا به مرز هشدار نرسیده توجه کسی را جلب نکند؟!

از شرکت آبفای مازندران با مدیریت «ذاکری» و فرمانداری نوشهر با ریاست «شادمان» انتشار به مراتب بیشتری می رفت که متاسفانه وضعیت تازه منجر به تغییر نگاه نسبت به کیفیت مدیریت در این دو حوزه می شود.

همچنین برای مردم این دوشهر سوال است که جلسات فراوان «احمدی لاشکی» نماینده مجددا منتخب نوشهر و چالوس با مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران چه نتایجی درپی داشته که اوضاع به این وخامت رسیده است. آیا این جلسات همچون گذشته تشریفاتی برای صرف چای و میوه است یا از دل آن عملی قابل لمس بیرون می آید؟چرا آقای لاشکی که دست به تریبونشان هم خوب است تا به حال این موضوع حیاتی را رسانه‌ای نکرده، به وزیر نیرو متذکر نشده یا استاندار را مورد مواخذه قرار نداده است؟

متاسفانه به نظر می رسد این مسئله در حد اعلام نیاز باقی مانده و حالا فاضلاب دم در شهروندان است.

امیدواریم تا وضعیت از هشدار به انفجار نرسیده مسئولان اندکی تکان بخورند و از این به بعد اجازه ندهند مواردی از این دست که منجر به آبروریزی مازندرانی‌هاست رخ دهد. از استانداری مازندران نیز انتظار می‌رود با شناسایی مورادی از این دست در سطح استان در حوزه آب که سلامت مردم را تهدید می کنند، اجازه وخیم‌تر شدن اوضاع را ندهند و کار را به جایی نرسانند که کثافت به بهانه بی‌پولی وارد زندگی مردم شود.

 

«عبارت» در روزهای آینده این مسئله را دنبال خواهد کرد...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

سعید
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
پس اینهمه پول عوارض و مالیات می گیرند برای چه
پربازدیدترین

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ نمی‌شود انسان یک‌ دهه همه‌کاره کشور باشد و دهه بعد مخالف‌خوان شود

بابلی و ساروی بازی درنمی آورم/نه یارانه می گیرم، نه حقوق نجومی/در حوزه پرونده های کار بسیار موفق بودیم/ زیراب علی بابایی را نمی زنم

از حمله گازانبری و همه جانبه به «مظفری» تا انتقاد از فساد اداری/ اعتراض شدید خبرگزاری تسنیم/ اظهارات عجیب خبرگزاری مهر

آرشیو