امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۰۵ PM

تعداد باز هم بالا رفت / ۱۷۱ نامزد برای انتخابات مجلس در مازندران رقابت می‌کنند

انتخابات + عبارت
    -     کد خبر: 48765
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳|۱۲:۰۲
سرویس : سیاست >> مجلس
رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مازندران گفت که با اضافه شدن ۱۸ نفر دیگر به فهرست تایید صلاحیت شدگان در استان ، آمار فهرست رقابت انتخاباتی در استان به ۱۷۱ نفر رسیده است.

عبارت:شورای نگهبان در نخستین مرحله از زمان قانونی رسیدگی به پرونده داوطلبان ، صلاحیت ۱۵۳ نامزد انتخاباتی را برای استان مازندران تایید کرده بود.

حسین حسن نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ۱۲ نفر از نامزدهایی که به فهرست انتخاباتی استان اضافه شده اند ، با تغییر حوزه‌های انتخابیه به جمع نامزدهای استان پیوستند.

در مجموع از ۴۱۸ نفری که به عنوان داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس یازدهم در این استان ثبت نام کرده بودند ، پس از طی مراحل قانونی در هیات های اجرایی و نظارت استان ، صلاحیت ۱۲۶ نفر تایید و پرونده ها برای تصمیم نهایی در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته بود.

شورای نگهبان در مرحله نخست با بررسی شکایات و پرونده داوطلبان ، ۲۷ نفر را به فهرست انتخاباتی استان اضافه کرده بود و در مرحله بعدی هم صلاحیت ۶ نفر دیگر را تایید کرد. 

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای تایید صلاحیت شده از نخستین دقایق بامداد فردا پنجشنبه ۲۴ بهمن شروع می شود و به مدت یک هفته و ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای  ادامه می یابد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه‌ دوم اسفند ماه برگزار می شود.

مازندران با ۹ حوزه انتخابیه ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، برای جمع آوری آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان حدود سه هزار و ۸۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران حدود ۷۲ درصد از واجدین شرایط اخذ رای شرکت کردند./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال