امروز : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۱۹ AM

تعداد باز هم بالا رفت / ۱۷۱ نامزد برای انتخابات مجلس در مازندران رقابت می‌کنند

انتخابات + عبارت
    -     کد خبر: 48765
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳|۱۲:۰۲
سرویس : سیاست >> مجلس
رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مازندران گفت که با اضافه شدن ۱۸ نفر دیگر به فهرست تایید صلاحیت شدگان در استان ، آمار فهرست رقابت انتخاباتی در استان به ۱۷۱ نفر رسیده است.

عبارت:شورای نگهبان در نخستین مرحله از زمان قانونی رسیدگی به پرونده داوطلبان ، صلاحیت ۱۵۳ نامزد انتخاباتی را برای استان مازندران تایید کرده بود.

حسین حسن نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ۱۲ نفر از نامزدهایی که به فهرست انتخاباتی استان اضافه شده اند ، با تغییر حوزه‌های انتخابیه به جمع نامزدهای استان پیوستند.

در مجموع از ۴۱۸ نفری که به عنوان داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس یازدهم در این استان ثبت نام کرده بودند ، پس از طی مراحل قانونی در هیات های اجرایی و نظارت استان ، صلاحیت ۱۲۶ نفر تایید و پرونده ها برای تصمیم نهایی در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته بود.

شورای نگهبان در مرحله نخست با بررسی شکایات و پرونده داوطلبان ، ۲۷ نفر را به فهرست انتخاباتی استان اضافه کرده بود و در مرحله بعدی هم صلاحیت ۶ نفر دیگر را تایید کرد. 

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای تایید صلاحیت شده از نخستین دقایق بامداد فردا پنجشنبه ۲۴ بهمن شروع می شود و به مدت یک هفته و ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای  ادامه می یابد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه‌ دوم اسفند ماه برگزار می شود.

مازندران با ۹ حوزه انتخابیه ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، برای جمع آوری آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان حدود سه هزار و ۸۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران حدود ۷۲ درصد از واجدین شرایط اخذ رای شرکت کردند./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

آرشیو