امروز : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۱ AM
یادداشت عبارت

مشکلِ آب شرب در استانی که ۹۰ درصد آب‌های سطحی اش هدر می‌رود / وقتی مربی روی سکوی تماشاچی می‌نشیند

آبرسانی+عبارت
    -     کد خبر: 48831
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۶|۰۱:۱۳
سرویس : جامعه >> شهری
یک راه‌حل ساده برای حل مشکل آب شرب مازندران وجود دارد که همه هم آن را بلدند اما از همان مواردی است که معلوم نیست چرا کسی کاری نمی‌کند و از صندلی تماشاچی بلند نمی‌شود!

عبارت - ندا مفیدیان : مهدی رازجویان معاون عمرانی استاندار مازندران امروز از دغدغه استانداری برای تأمین اعتبار آبرسانی به شهرهای گروه الف اشاره کرد و گفت تابحال هیچ اعتباری در این حوزه اختصاص داده نشده است
البته خبرها در حوزه آبی همه بد نیست. ازجمله آبرسانی به سد گلورد و تصفیه خانه شهرهای گروه الف که مصوبات سفر پیشین وزیر نیرو به مازندران بود و به تازگی با سماجت و سفرهای متعدد حسین‌زادگان به پایتخت 100 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد.

 اما یک راه‌حل ساده برای حل مشکل آب شرب مازندران وجود دارد که همه هم آن را بلدند اما از همان مواردی است که معلوم نیست چرا کسی کاری نمی‌کند و از صندلی تماشاچی بلند نمی‌شود!

نیاز مازندران به جمع‌آوری و استفاده بهینه از آب‌های سطحی به شدت جدی است. آنچنان که از ۴ و نیم میلیون لیتر سالانه، کمتر از ۱۰% جمع‌آوری می‌شوند که این چیزی شبیه به فاجعه است. فاجعه در استانی که جزو سه استان پربارش ایران است.

 این هدررفت و اسراف، آن سرزمین را نفرین خواهد کرد و کار را به جایی خواهد رساند که طرحی فاجعه‌بارتر نظیر انتفال آب خزر از دل جنگل‌های بکر هیرکانی منطقی جلوه کند.

 مازندران با جمع‌آوری و هدایت درست ۷۰ درصد آب‌های سطحی خود می‌تواند مشکل آب خود و استانی نظیر سمنان را به صورت کامل حل کند. آنوقت دیگر هوس انتقال آب خزر به جان برخی نمی‌افتد.

 

اخبار مرتبط
هرگز قانون را نمی شکنم، اما آنرا به نفع مردم خم می کنم ما که ندیدیم برای زباله کاری کنند/مجلس دهم یکی از ضعیف ترین مجالس ماست/ نارضایتی از مجلس و دولت توأمان شده افتتاح طرح آبرسانی به ۵۶ روستای مازندران با حضور وزیر نیرو لباس فضانوردی ایرانی هم قلابی از آب در آمد جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر/ علت بازداشت دانشجویان مربوط به آخرین تجمع آبان نماینده مطرح نور و محمود آباد لیست اموالش را منتشر کرد / انتقاد تند کامبیز دیرباز از مسئولین در روز ۲۲ بهمن / تولد پسر پرسپولیسی رئیس شورای شهر آمل / پشت صحنه جشن اختتامیه تئاتر فجر به روایت بازیگر مازندرانی هشت سال نمایندگی نیازآذری و مشکل آب شرب بابل / اقدام غیر حرفه ای نساجی مشکل ساز می شود / بابایی کارنامی ، آقامیری و جمشیدی تایید صلاحیت شدند؟ / ماجرای شکایت رایکا از محمود فکری و داستان جادوگری / یک سیمرغ سهم مازندرانی ها قتل وحشتناک پسر معتاد توسط پدرش وسط جاده / ویزای خانوادگی که ۴ میلیارد آب خورد / بازداشت ۳۰ مجرم تحت تعقیب در شهر کوچک کلاردشت! / خطر از بیخ گوش دانش آموزان چالوسی گذشت ایران به قلب آسیا زد / پسران آبی به دنبال دستگیری پلیس عراق / بهاروند، سلطان نایب رئیسی / خارجی های پرسپولیس پولدار شدند دادگاه ۳ فعال کارگری برگزار شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین