امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۴۷ PM
اختصاصی
علی اصغر یوسف نژاد و تمام رکوردهایی که شکست؛

تنها کاندیدای صاحب مثلث طلایی/ چرا یوسف نژاد یک سروگردن از همه رقبا بالاتر است؟!

یوسف نژاد+عبارت
    -     کد خبر: 49055
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰|۱۰:۲۷
سرویس : سیاست >> مجلس
فراموش نکنید قرار نیست شومن، کنسرت گذار، سخنران قهار یا فردی نوچه؛ پرور را انتخاب کنیم، بلکه همه‌ی این ادا آوارها برای هدفی در جریان است و آن اینکه بهترین‌ها را برگزینیم.

عبارت - ندا مفیدیان: زمانه‌ی حساسی است، زمانه گرگ و میش که آدمی را در چنگ دودلی اثیری گرفتار می‌کند و قدرت تحلیل و انتخاب را محدود می‌کند.

کسانی که به زحمت می‌توانند اصول قانون اساسی را از رو بخوانند خود را شانس اول نمایندگی ساری در مجلس یازدهم می‌دانند و حتی کار به جایی رسیده که‌ قدرت لیدرهای انتخاباتی و برخی از گانگسترهای اجاره‌ای از قدرت تشخیص معلمان و نخبگان نیز مهمتر شده است.

در این وانفسا باید هوشیار بود که اگرچه کارناوال‌های خیابانی، کنسرت‌های سالنی، باران پوسترها و بنرها و انواع تبلیغات دهان پرکن از ملزومات انتخابات و مایه سرگرمی ملت است اما هرگز نباید ملاک انتخاب باشد.
فراموش نکنید قرار نیست شومن، کنسرت گذار، سخنران قهار یا فردی نوچه؛ پرور را انتخاب کنیم، بلکه همه‌ی این ادا اطوارها برای هدفی در جریان است و آن اینکه بهترین‌ها را برگزینیم.

شرایط انتخاب اصلح، اصلا پیچیده نیست و به عقیده من سه اصل اساسی دارد: تعهد - تخصص و انگیزه.
به نظرم کسی که بیش از دیگران این مثلث طلایی را همچون گردنبندی به گردن دارد: علی اصغر یوسف نژاد است.

تعهد
حضور پیوسته در حوزه انتخابیه، فعال بودن دفتر نمایندگی در ساری، بدل شدن به منظم‌ترین نماینده مجلس، کارنامه شفاف سیاسی و اقتصادی، زندگی معمولی که بسیار شبیه پیش از نمایندگی اوست، فریاد برآوردن در صحن برای احقاق حقوق ساری، عدم دخالت و فشار در عزل و نصب ها تنها بخشی از مصادیق متعهد بودن یوسف نژاد به وعده و پیمانی است که با مردم ساری و میاندورود دارد.

آیا تابحال شنیده‌اید یوسف نژاد اختلاس کرده باشد؟
شنیده‌اید یوسف نژاد اهل کم‌کاری و بطالت باشد؟
آیا پیش آمده گروهی نزد او بروند و دست خالی بازگردند؟
آیا شنیده‌اید وی برای لشگری از اقوام و آشنایان شغل دست و پا کند؟

آیا همه این موارد نشان از تعهد و صداقت علی اصغر یوسف نژاد نیست؟ من در میان نامزدهای موجود هیچکس را به تعهد و کارنامه شفاف یوسف نژاد سراغ ندارم.

تخصص

شاید جالب باشد بدانید که یوسف نژاد به دایره المعارف مجلس ایران مشهور است. علی لاریجانی او را فوق تخصص قوانین داخلی، محمدرضا عارف او را راهگشای تصمیمات سخت، علی مطهری وی را مرد تقنین و اکثر نمایندگان مجلس یوسف نژاد را نمونه روشن تخصص محوری و موفقیت بر اساس اقامه منطق می‌دانند.
تخصص وی در حوزه مجلس شرح فعالیت‌ها و دورنمای نفوذ آن تا بحدی است که تقریباً همه نمایندگان مجلس وقتی به ابهامی قانونی می‌رسند نشانی صندلی یوسف نژاد را می‌دهند.
فراموش نکنید یوسف نژاد آقازاده نبود و از ماموریت‌های کوچک و به صورت نردبانی رشد کرد و به مقامات ارشد نایل آمد. او به واسطه شهردار بودن شناختی بسیار عالی از ساری دارد که هیچیک از رقبای وی چنین قدرتی ندارند.
سابقه یوسف نژاد در وزارت اقتصاد وی را آشنا به مشکلات و چالش‌های اقتصادی کلان و راه های رفع و کنترل آنها نموده که این مزیت نیز در هیچ کاندیدای دیگری دیده نمی‌شود.
او همچنین برخلاف بسیاری که تنها حرف ورزش و علاقه به آن را می‌زنند در دنیای ورزش نیز چهره‌ای شناخته شده است و مسئوليت اش در این حوزه باعث شده از اصلی‌ترین نمایندگان مجلس در حوزه مشورتی ورزش باشد که این تخصص و تجربه او برای شهری ورزش دوست و با استعداد همچون ساری، یک فرصت است.
کافی است از کسانی که با او به نزد وزرای دولت می‌روند بپرسید که میزان نفوذ و قدرت علی اصغر یوسف نژاد تا به حدی است که دولتمردان از جایگاه وی در بهارستان هراس دارند و همه او را به چشم نماینده‌ای کلیدی که باید او را راضی نگه‌داشت می‌بینند.
البته خواسته‌های وی هرگز شخصی نبوده و همواره مطالبه عمومی و بهبود شرایط مردم اولویت این سیاستمدار اصلاح طلب است.

در تأیید تخصص او همین بس که یوسف نژاد تنها نماینده تاریخ مازندران بعد از انقلاب است که همزمان عضو هیأت رئیسه مجلس و همچنین عضوی تاثیرگذار در کمیسیون تلفیق است.
کمیسیون تلفیق مهمترین و تخصصی‌ترین کمیسیون مجلس است که در واقع محل تکه کردن نان بودجه است و هرکه تیغش بیشتر ببرد و توان علمی و قدرت معرفی بهتر ظرفیت‌ها و نیازهای حوزه انتخابیه اش را داشته باشد، پول بیشتری نصیب مردم خواهد کرد.


اما انگیزه همان چیزی است که در بسیاری از نامزدهای انتخابات مغفول مانده و چون گوهری نایاب از نظرها پنهان است.
به ظاهر همه به انگیزه خدمت آمده‌اند، اما وقتی دقیق میشوید می‌بینید اکثر آنها بدون حضور اطرافیان اعتماد به نفس و انگیزه خود را از دست می‌دهند.
یوسف نژاد اما به قول علی پروین بمب انگیزه است و کافی است هدفی را مشخص کند آنوقت تا بدان نرسد از پای نخواهد نشست.
مهترین دلیل موفقیت وی بی‌شک در همین انگیزه خواستن و از پای ننشستن نهفته است. این انگیزه البته مخصوص دوران انتخابات نیست و تازه وقتی پایش به مجلس باز می‌شود آغاز می‌گردد.
همین انگیزه فراوان برای سربلندی ساری بود که او را بدل به نخستین ساروی در هیات رئیسه مجلس پس از انقلاب کرد و همین انگیزه بود که نمایندگان را قانع کرد در رای‌گیری درونی مجلس برای انتخاب هیات رئیسه، به او حتی بیشتر از لاریجانی رای دهند.
فراموش نکنیم این بسیار کم سابقه است که رای نایب رئیس از رئیس بیشتر شود و این یعنی اگر بازی‌های سیاسی نبود، تخصص، تعهد و انگیزه یوسف نژاد او را شایسته ریاست مجلس کرده‌بود.

به عقیده من تنها کسی که در تراز ریاست مجلس است کسی نیست جز علی اصغر یوسف نژاد.

خواهش من از همه مردم این است که فریفته شعارهای رنگارنگ درباره شفافیت و پاکدستی نشوند. اگرچه جوانگرایی خوب است از یاد نبریم با عنایت به شرایط دشوار کشور، نماینده ساری باید حتما با تجربه و متخصص به قوانین باشد چرا که هرچه پیشتر برویم جنگ بر سر جذب بودجه استانی افزایش خواهد یافت و آنجاست که ساری نیاز به کسانی دارد که قدرت مبارزه در این میدان دشوار را داشته باشند.

یوسف نژاد نمونه بارز سیاستمداری نجیب، اقتصاد دانی متخصص، نماینده‌ای ساده‌زیست و مردی اهل مشورت است. انتخاب مجدد او آنهم در این وانفسای اقتصادی و سکون مرگبار در ساری و میاندورود تنها روزنه باقی مانده برای مردمی است که چشم امید به تصمیمات بهارستان دارند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

محسن
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
متن بسیار خوبی بود. بنده هم هم نظر شما هستم.
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
شفافیت را خوب اومدی دادا. مردم را خر فرض کردید؟؟؟؟ چند تومن بیتی این متن ره بنویشتی
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو