امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۱۹ AM
فیلترشکن / ۵۴
پنجاه و چهارمین بسته ویژه خبری عبارت؛

دوری حسن یزدانی از تشک همچنان ادامه دارد / تحرکات زودهنگام برخی منتخبان مردم طی روزهای اخیر/ ساخت پارکی در مازندران که ۱۳ ساله شد / تقدیر مجلس دومای روسیه از دانشمند ساروی / انتقاد نماینده جدید ساری از اطلاع رسانی در مورد کرونا

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 49388
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱|۱۱:۲۶
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

ادامه دوری حسن یزدانی از تشک تا عید نوروز

 

حسن یزدانی دارنده نشان طلای کشتی آزاد 2016 ریو عصر روز چهارشنبه ۲۷ آذر ماه امسال در بجنورد در حین تمرین با تیم بازار بزرگ برای حضور در مسابقات باشگاه های جهانی از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد .

 وی روز جمعه ۲۹ آذر ماه به همراه سرمربی تیم برای تشخیص راهی تهران شد و در روز دوشنبه ۲ دی ماه زیر تیغ جراحی قرار گرفت که هم اکنون حالش مساعد است .

حسن یزدانی سه روز پیش با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: خدا را شکر می‌کنم که بعد از ۶۵ روز پس از جراحی زانو دوباره به تشک کشتی برگشتم تا بتوانم تمریناتم را پیگیری کنم.

علی اعظم یزدانی ، پدر حسن روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : فرزندم سه روز است که تمریناتش را به صورت ساده ، زیر نظر پزشک معالج در خانه کشتی تهران آغاز کرده است  .

وی با اعلام اینکه حسن تا عید تمریناتش را به صورت ساده انجام می دهد تا دوباره آسیب به زانوهایش وارد نشود ، گفت : پسرم به محضی که بهبودی اش را پیدا کند و پزشکانش هم این موضوع را تائید کنند ، بعد از عید تمرینات حرفه ای و سختش را آغاز خواهد کرد .

پدر حسن یزدانی در پایان از همه کسانی که در امر سلامتی فرزندش دخیل بوده اند تا سلامتی کامل را به دست آورد قدردانی کرد ./ایرنا

 

 

کرونا آمار ورودی زندان‌های مازندران را کم کرد

 

علی استادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اقدامات گسترده بهداشتی و کنترلی در زندان های استان در حال انجام است و تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زندانیان مشاهده نشده‌ است.

وی به اهمیت حفظ سلامت زندانیان اشاره کرد و گفت : برای پیشگیری از اپیدمی و شیوع ویروس کرونا در زندان ها تمامی فعالیت های جمعی زندانیان از جمله فعالیت های ورزشی، هنری، فرهنگی، حرفه آموزی و اشتغال و حتی برگزاری نماز جماعت لغو شده است.

استادی به دستور العمل ریاست قوه قضاییه در خصوص کاهش زندانیان و مرخصی واجدان شرایط نیز اشاره کرد و  گفت : بر اساس سیاست کیفری دستگاه قضایی  ورودی زندان  کاهش یافته و بجز مواردی که بازدداشت متهمان ضرورت دارد، از صدور قرار منتهی به بازداشت اجتناب می شود

وی افزود : همچنین در مورد زندانیان واجد شرایط مرخصی در حال بررسی  پرونده ها هستیم و این اقدام بموقع صورت می گیرد.

مدیرکل زندان‌های استان مازندران از آزادی ۳۷ نفر از محکومین جرائم مالی زندان های استان از سوی ستاد دیه خبر داد و گفت : همسو با رویکرد تعامل سازنده با مراجع قضایی برای  اجرای دستورالعمل جدید قوه قضاییه، شاهد اتفاقات خوب و کاهش تدریجی جمعیت کیفری در زندانهای استان هستیم.

استادی افزود : اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان در استان مازندران با مساعدت مراجع قضایی و همت کارکنان زندان های عملیاتی شده و منجر به کاهش تقریبی ۱۰ درصد جمعیت کیفری زندان های استان شد.

این مسئول پیگیری مستمر قضایی در خصوص تعیین وضعیت محکومین صرفاً مهریه و دعاوی خانواده و اعطای تسهیلات قضایی به محکومین سالمند زندانهای استان را یکی از دغدغه های روسا و کارکنان زندانها برشمرد.

وی به بازدید اخیر مدیرعامل ستاد دیه کشور از زندان های استان مازندران اشاره کرد و گفت : تعیین وضعیت قضایی بالغ بر ۴۰۰ نفر از محکومین مالی زندان های استان از طریق ستاد دیه کشور یکی از برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان است که تا به حال ۳۷ نفر از آنها از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران رسیدگی به بیش از ۲۶۰ پرونده در واحد های شورای حل اختلاف مستقر در زندانها را نیز یکی از راهکار کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد .

استادی گفت : در یک ماه گذشته بیش از سه هزارو ۴۰۰ مورد مرخصی به محکومین واجد شرایط زندان های استان اعطاء شد./ایرنا

 

 

ساخت پارک موزه دفاع مقدس مازندران ۱۳ ساله شد

 

مازندران یکی از استان‌های پیشتاز در دوران دفاع مقدس بوده و لشگر ویژه 25 کربلا یکی از لشگرهای خط‌شکن بوده که با تقدیم شهدا و جانبازان نقش آفرین در پیروزی جنگ هشت ساله بوده است.

بسیاری از فتوحات و دلاورمردی‌های مردم این خطه در دوران جنگ سبب شد که اکنون خطه قهرمان‌پرور مازندران بیش از 10 هزار و 400 شهید و 30 هزار جانباز و آزاده را تقدیم نظام کرده است.

در همه نقاط دنیا برای اینکه خاطرات و فتوحات دلاورمردان به آیندگان ارائه شود، نمایشگاه‌ها و موزه‌هایی در قالب پارک موزه یا موزه جنگ بنا شده است. این اقدام که از سال‌ها پیش در ایران اسلامی بنا شده اکنون در تهران و بسیاری از شهرهای کشور دارای مکانی زیبا به نام پارک موزه دفاع مقدس شده است.

استانی نظیر مازندران که دارای سرداران و شهدای بزرگی در کشور بوده ولی احداث بنای پارک موزه دفاع مقدس مازندران در این استان هنوز اجرایی نشده و در سیزدهمین سال احداث بنا هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در این باره به تسنیم گفت: شروع ساخت این مجموعه در آستانه سال سیزدهم قرار گرفته است ولی هنوز به اتمام نرسیده و نیاز به کمک مالی دارد.

وی با اظهار اینکه مطالبات مردم به‌ویژه خانواده‌های شهدا و جانبازان برای اتمام این مرکز فرهنگی جدی‌تر شده است، افزود: از آن جایی که همه دستگاه‌های اجرایی با مشکلات بودجه‌ای روبه‌رو هستند برای تداوم عملیات این طرح به کمک خیرین نیازمند هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به ساخت فیلم شهدای خان‌طومان اشاره کرد و گفت: این فیلم در مراحل پایانی ساخت و تولید قرار دارد.

ملکی بر ضرورت جمع‌آوری و احیای خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان مازندران تأکید کرد و گفت: کتاب‌های مختلفی با موضوع نقش مازندران در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در دست تهیه داریم که نیاز به همکاری برای جمع‌آوری اطلاعات و تأمین بودجه‌ برای چاپ هستیم./تسنیم

 

 

تقدیر مجلس دومای روسیه از دانشمند ساروی

 

معرفی چهره‌های برجسته علمی و شناخت اندیشه‌های آنان می‌تواند الگو و انگیزه‌ای برای نسل جوان که آینده‌سازان این کشور هستند شود و موجبات توسعه و پیشرفت کشور را فراهم آورد.

«علی باکویی» متولد روستای کتریم بخش دودانگه ساری و دارنده مدرک دکترای فیزیک هسته‌ای و ذرات بنیادی از دانشگاه دولتی مسکو، یکی از چهره‌های برجسته علمی کشور به شمار می‌رود.

این دانشمند ساروی تنها ایرانی دارنده مدال عالی آکادمی ملی علوم بلاروس است و شش سال و نیم (78 ماه) رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در روسیه، بلاروس و آسیای میانه بوده است.

وی تاکنون مسئولیت‌های گوناگونی در دانشگاه‌های مختلف کشور بر عهده داشته و هم‌اکنون نیز عضو هیئت‌علمی، مدیر گروه فیزیک اتمی و مولکولی، رئیس بخش فیزیک و سرپرست کانون بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس است.

 در متن تقدیرنامه‌ی مجلس دومای روسیه خطاب به «علی باکویی» آمده است:

رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه تربیت مدرس پروفسور علی باکویی، به سبب تلاش فراوان در توسعه روابط ایران و روسیه و حمایت انجام‌شده در برگزاری برنامه بین‌المللی دانشجویی از جنابعالی تقدیر به عمل می‌آید.

نماینده مجلس دولتی دومای فدراسیون روسیه/شبستان

 

 

هفته حیاتی برای کنترل ویروس کرونا در مازندران

 

اگرچه آگاه سازی و اطلاع رسانی در مورد برنامه های پیشگیرانه نسبت به ویروس کرونا در سطح ملی و استانی تا حد زیادی امیدواری ها را نسبت به بی رویه نبودن صعود ابتلا به این ویروس در استان مازندران که با تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس تا حد زیادی مسافرانی را از کانون این ویروس قم و تهران روانه کرد،وجود دارد، ولی همچنان هشدارهای مراکز درمانی و بهداشتی به مردم تداوم برنامه های پیشگیرانه از ضدعفونی محل کار، حمل نقل عمومی گرفته تا شستن مکرر دست هاست.

براساس اطلاعات اولیه ارایه شده از سوی مراکز بهداشتی و درمانی مازندران هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا می تواند ۵ تا ۶ نفر از افراد پیرامون خود را نیز در صورت رعایت نکردن برنامه های پیشگیرانه مبتلا کند و دستکم گرفتن ویروس از سوی برخی افراد مبتلا و یا حتی مشکوک می تواند فاجعه جبران ناپذیری را برای استان و کشور رقم بزند که به نظر می رسد در آن صورت با شرایط امکاناتی و تجهیزاتی نیز نتوان موفقیت زیادی کسب کرد.سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران می گوید: براساس اطلاعات علمی نشانه های اصلی ویروس کرونا در افراد مشکوک حداکثر تا دو هفته نمایان می شود و از زمانی که نخستین ویروس کرونا در این خطه شمال رونمایی شده حدود یک هفته می گذرد و از نظر ما پیک حجم شیوع این ویروس در استان تا پایان هفته جاری است.

دکتر حامد روحانی زاده روز شنبه در شورای اطلاع رسانی مازندران گفت: براساس اطلاعات اولیه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا می تواند ۵ تا ۶ نفر از افراد پیرامون خود را آلوده کند و چنانچه طرح های پیشگیرانه ابلاغی از سوی مردم رعایت نشود و به خصوص افراد مشکوک این مسایل را جدی نگیرند، کنترل این ویروس را در استان تا حد زیادی دشوار خواهد کرد.

وی بهترین حالت برای کنترل این ویروس را رساندن شیوع بیماری بین صفر و زیر یک است و ابراز امیدواری کرد که با رعایت برنامه های پیشگیرانه این وضعیت زیر یک و صفر برای استان رقم بخورد و تجهیزات استانی برای کنترل این ویروس نیز فراهم شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مردم توصیه کرد تا برنامه های پیشگیرانه از جمله ضد عفونی ها، شستن مکرر دستها، لغو دید و بازدید، حضور در اجتماعات و نشست های گروهی، فاصله گرفتن ازافراد مشکوک به ویروس، قرنطینه افراد مشکوک را در دستور کار خود داشته باشند تا بتوان این ویروس را پیش از زمان پیش بینی  کنترل کرد./ایرنا

 

 

تحرکات زودهنگام برخی  منتخبان مردم طی روزهای اخیر

 

آنچه که موضوع گزارش است تحرکات زودهنگام برخی  منتخبان مردم طی روزهای اخیر بود  و این‌که شاهد بودیم «منصور علی زارعی کیاپی» منتخب نخست مردم شریف ساری و میاندورود، طی نامه‌ای به استاندار درخصوص «کروناویروس» هشدار داد یا در اقدامی دیگر «علی کریمی فیروزجایی»  منتخب مردم شریف بابل به اتفاق «کیوان مرادیان کوچکسرایی» منتخب مردم شریف قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه به دیدار با «دکتر علی لاریجانی» رییس مجلس دهم رفتند و درخصوص برخی مشکلات حوزه انتخابیه و استان ازجمله موضوع منطقه آزاد گفت‌وگوی کردند سپس در جلسه کمیسیون تلفیق نیز حاضر شدند و ریز جزییات بودجه 99 کشور را مورد بررسی قرار دادند.

 این‌که  منتخبان مردم برای خدمت‌رسانی به مردم تعجیل دارند فی‌حد‌ذاته چیز بدی نیست اما آنچه که ما را نگران می‌کند این است که مبادا برخی از این بزرگواران، اسیر هیجانات کاذب و زودگذر شده باشند و پس از مدتی که تب وجودشان، خاموش شد چندان عجله‌ای برای رسیدگی به مشکلات اصلی مردم نداشته باشند و مانند برخی نمایندگان فعلی و سابق، وجود و یا عدم‌شان در صحن علنی «خانه ملت» به چشم نیاید.

اقدامات پیگیرانه این منتخبان و به‌ویژه تصمیم دو منتخب بابل و قائم‌شهر به دیدار با لاریجانی و حضور در جلسه کمیسون تلفیق باید با آغاز به‌کار رسمی دور یازدهم مجلس شورای اسلامی و به صورت هدفمند باشد. حضور زودهنگام دو نماینده در صحن کمیسیون تلفیق در حالی‌که حق رأی ندارند و نشست با رییس فعلی مجلس که در دور یازدهم در مجلس حضور نخواهد داشت بیشتر ازین‌که یک اقدام منطقی و معقول  و گامی در جهت توسعه حوزه انتخابیه و استان باشد نوعی حرکت نمایشی و «شوآف» تبلیغاتی به نظر می‌آید. 

  نکته بعدی در پیوند با این اقدام منتخبان این است که با توجه به این‌که بیش از 80درصد ترکیب مجلس تغییر کرد و چهره‌های جدید به «خانه ملت» اضافه شدند ضمن این‌که در ترکیب جدید نمایندگان  مازندران، دو نماینده ادوار، یک وزیر، یک استاندار، یک معاون استاندار و چندین مدیرکل استانی حضور دارند که سرجمع می‌تواند ظرفیتی عظیم برای توسعه استان باشد اگر درکنار هم حرکت کنند و مانند دوره دهم مجلس شورای اسلامی، متفرّق و متشتّت عمل نکنند و لذا ما پیشنهاد می‌کنیم منتخبان استان نشستی با هم برگزار کنند تا از قدرت و توان همدیگر بیشتر آشنا شوند و نوعی الگوی تقسیم‌کار برای روزهای رسمی فعالیت خود ترسیم کنند.

 سومین نکته‌ای که به ذهن ما می‌رسد این است که  بد نیست منتخبان مردم در 9 حوزه انتخابیه مازندران و حتی منتخبان مردم در دو استان گیلان و گلستان نیز نشستی با افرادی که در رقابت‌های انتخاباتی اقبال بالای افکار عمومی را با خود داشتند اما انتخاب نشدند و  جایگاه‌های بعدی را کسب کردند، بگذارند و از آنان که در برخی موارد طرح‌های خوبی داشتند کمک بخواهند و تلاش کنند با هم «ید واحده» شوند و طرحی جامع برای توسعه حوزه انتخابیه و همچنین تدبیر چالش‌های بزرگ استان بنویسند.

آخرین نکته این است که با توجه به دوگانگی جناح سیاسی غالب منتخبان دوم اسفندماه با مدیران دولتی استان، به نظر می‌آید برخی نمایندگان از هم‌اکنون خود را آماده گرفتن پای مدیران ارشد استان کرده‌اند و این همان اشتباهی است که نمایندگان دوره دهم مجلس در شکلی دیگر داشتند و به جای «وحدت و همگرایی»، سراغ گزینه‌هایی چون «واگرایی» و «نگاه بخشی و منطقه‌ای» رفتند و موجب شدند ضمن اینکه برخی طرح‌های کلان چون امتیاز منطقه آزاد در مازندران، هرگز به فرجام درستی نرسید، مردم نیز به این جمع‌بندی رسیدند که نام‌شان را در دوم اسفندماه، بر روی برگ آرای خود ننویسند./خبرشمال

 

 

انتقاد نماینده جدید ساری از اطلاع رسانی در مورد کرونا

 

منصورعلی  زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری اظهار داشت: در پی ورود و نگرانی جدی جامعه پزشکی مازندران از همه‌گیری بیماری کرونا و دغدغه‌ها و نقدهای جدی فرهیختگان و اصحاب رسانه نسبت به نظام اطلاع‌رسانی و سرعت و جدیت اقدامات انجام شده باید بیشتر شود.

وی افزود: تعطیلات اعلام شده برای مراکز آموزشی و دانشگاهی امری مطلوب بوده که احتمال آن می رود با توجه به همه‌گیری بیشتر بیماری به‌عنوان یک اقدام صحیح و ضروری اساسی، ادامه و گسترش نیز یابد.

زارعی گفت: متاسفانه بر اساس گزارشات واصله از محورهای مواصلاتی استان شاهد ترافیک سنگین به سمت مازندران هستیم. گویا به دلیل برخی ضعف‌ها در آماده سازی ذهنی جامعه در مورد شیوع این بیماری، عده قابل توجهی از ساکنان پایتخت و شهرهای استان‌های مرکزی که کانون اصلی شیوع این بیماری هستند، این تعطیلی مرتبط با امنیت و سلامت جامعه را با تعطیلات گردشگری و نوروزی اشتباه گرفته‌اند.

وی بیان کرد: مشورت‌های دریافت شده از جامعه پزشکی قویا نشان می دهد، افزایش تراکم جمعیتی و جابه‌جایی این حجم از مسافر از استان‌های کانون تهدید، از نظر افزایش ریسک گسترش بیماری و محدودیت‌های امکانات درمانی، مردم مازندران و مسافران را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند که تاخیر بیشتر در برقراری محدودیت‌های ترافیکی به سمت استان مازندران ممکن است منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری شود.

زارعی با اعلام گلایه برخی اصحاب رسانه استان از ضعف اطلاع رسانی علوم پزشکی مازندران در مورد فرآیند شناسایی بیماران و درمان بیماران کرونایی در مازندران، گفت:  باید گزارش اقدامات به صورت روزانه و ساعتی به صورت شفاف بین افکار عمومی و جامعه اطلاع رسانی و اقدامات پیشگیرانه بهتر آموزش داده شود./تسنیم

اخبار مرتبط
تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد «قایم باشکِ» کرونا و نمایندگان مازندران! / قرنطینه آزمایشی یک شهر در مازندران / بازهم نامه ای دیگر از نماینده جدید ساری برای دولت / سالن ورزشی قائمشهر نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا می‌شود شوخی‌انگاری مسئولان و مردم فریدونکنار با کرونا / مشکل کمبود داروی کرونا در بابل به کجا رسید؟ / مسافرین کرونایی در مازندران باید هزینه درمان بدهند / انکار و تکذیب زمین‌خواری در اراضی ملی مازندران توسط محیط زیست! ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل! / نامه انتقادآمیز استاندار اسبق مازندران به معاون رئیس جمهور / حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس / نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیش بینی درگیری ۳ ماهه با کرونا از جای خالی تو بهارنارنج شکوفه می‌زند ای مرد / تو نیستی اما ردپای‌ات همه‌جا هست آخرین اخبار از وضعیت مدیرعامل هلال احمر مازندران پس از ابتلا به کرونا / خط و نشان فرماندار قائمشهر برای برخی اصناف / هشدار کرونایی دادستان مازندران به مسئولان / صحبت های تند بازیکن پرسپولیسی با مسافرین شمال واکنش عجیب نماینده مجلس به مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد / وقتی نیروگله برق هم مایع ضدعفونی کننده تولید می کند / انتقاد بی موقع نماینده بابلسر از بی توجهی دولت به گردشگری / کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد! یک مصاحبه استخدامی مهم و پرحاشیه به سال ۹۹ موکول شد / استاندار از محدودیت های جدید احتمالی گفت / علت تناقضات آمار‌های کرونا در مازندران چیست؟ / محدودیت‌های کرونایی به واحدهای صنفی مازندران رسید کارگران حفاظت از جنگل‌ها توپ پینگ پونگ مسئولان / فیلمبرداری پایتخت متوقف شد؟ / کمبود ماسک در مازندران تا پایان هفته رفع می‌شود / کمبود لوازم بهداشتی در جایگاه های سوخت مازندران دردسر ساز شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو