امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۴۸ PM
ویژه درگذشت استاد خوشرو

پیام تسلیت مدیرکل ارشاد مازندران به مناسبت درگذشت استاد خوشرو

خوشرو+عبارت
    -     کد خبر: 49402
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱|۱۸:۲۳
ستادابوالحسن خوشرو "سرمايه‌ای از فرهنگ و هنر مازندران، آخرين آواها و نواها را خواند و نواخت و از ديار خاك كوچ كرد و ضايعه‌ای ديگر برای هنر موسيقى بومى مازندران بر جای گذاشت.

عبارت: “هوالباقي "
"اِنّا للّه وَ اِنّا اِلَيْهِ راجِعوُن"

*خبردرگذشت استاد ابوالحسن خوشرو چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند.
«استادابوالحسن خوشرو "سرمايه‌ای از فرهنگ و هنر مازندران،  آخرين آواها و نواها را خواند و نواخت و از ديار خاك كوچ كرد و ضايعه‌ای ديگر برای هنر موسيقى بومى مازندران بر جای گذاشت.
استاد خوشرو ، آوازها و نغمه‌هايی را كه با جان و زندگی مردم پيوند خورده است، در قلب خود داشت و در انتقال آن به نسل جوان و معرفی موسيقی اصيل بومى مازندران كه ريشه در تاريخ و فرهنگ غنی و ديرپای اين ديار دارد، جديت ستودنی داشت.
موسيقی مازندران گرچه هنرمند ارزشمند و تاثيرگذارى را از دست داده، اما آواها و نواها و اجرای‌های به يادماندنی‌ اش هميشه در يادها خواهند ماند.
اميد است با ثبت آثار ارزشمند اين هنرمند بزرگ موسيقی بومى مازندران كه بخشی مهمی از تاريخ و فرهنگ اين سرزمين است، همه نغمات و آواهای دلنشين موسيقى اصيل مازندران حفظ شود و بيش از گذشته معرفی و ارائه شود.
درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو را به جامعه فرهنگ و هنر بويژه اهالى موسيقی و همه مردم مازندران تسليت می‌گويم و برای اين هنرمند گرانقدر عالی‌ترين درجات را از درگاه خداوند آرزو دارم».

عباس زارع
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامى مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال