امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۴۵ PM
ویژه درگذشت استاد خوشرو

استاندار مازندران؛ درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو، نواخوان برجسته مازنی را تسلیت گفت

خوشرو+عبارت
    -     کد خبر: 49403
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱|۱۸:۲۸
احمد حسین زادگان با صدور پیامی؛ درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو، خنیاگر، نواخوان برجسته و صاحب نام و نوازنده موسیقی مقامی و محلی مازندران را به مردم هنردوست و هنرپرور و اصحاب فرهنگ و هنر استان تسلیت گفت. ‎

عبارت: درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو، خنیاگر، نواخوان برجسته و صاحب نام و نوازنده موسیقی مقامی و محلی مازندران موجب تاثر فراوان اینجانب، مردم و هنرمندان مازندران شد.

زنده یاد استاد خوشرو که پس از گذراندن کلاس درس و موسیقی با دانش و آگاهی لازم در این رشته هنری، به شناخت ریشه ها، اشکال، الحان و سبک های مختلف موسیقی بومی و فولکلوریک مازنی همت گماشت، با استعداد و قریحه ذاتی خود و بهره گیری از طرز استادان گذشته و نوآوری و خلاقیت؛ سبک شخصی خویش را تثبیت نمود و با سوت خوانی، امیر خوانی، طالباخوانی، نوروز خوانی، آیینی خوانی و ....؛ نواخوان خوش آواز سرودهای کوهپایه ها و شهرهای مازندرانی شد و اعتبار خود را در این رشته؛ با بردن جوایز مختلف از جشنواره های داخلی و خارجی به رخ کشید و با تشکیل گروه های مختلف به پرورش جوان ها و اشاعه موسیقی مازندرانی همت وافر بخرج داد و آثار ارزشمند و فاخری را در تاریخ هنر مازندران به میراث گذاشت.

لـله وا نواز پرسوز مازندرانی؛ استاد ابوالحسن خوشرو را باید یکی از ستاره های همیشه فروزان آسمان موسیقی مقامی و بومی مازندران به شمار آورد که صدا و نوای او همواره برای ما به یاگار خواهد ماند.

با تالم فراوان، درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو را به مردم هنردوست و هنرپرور مازندران، خانواده سوگوار و محترم آن شادروان و تمامی اصحاب فرهنگ و هنر در جای جای استان تسلیت می گویم و برای آن زنده یاد از درگاه ایزد قادر متعال، رحمت واسعه و رضوان الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسالت دارم.

احمد حسین زادگان

استاندار مازندران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال