امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۵۹ AM
فیلترشکن / ۵۵
پنجاه و پنجمین بسته ویژه خبری عبارت؛

بیش از ۳۵۰۰ زندانی در مازندران به مرخصی رفتند / تولد اولین کودک کرونایی ایران در بابل / ماجرای ازدواج فوتبالیست مازندرانی با مدل معروف / قضیه تست رانتی کرونا برای مدیران و بسته های بهداشتی مجلس از زبان نماینده آمل

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 49427
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۲|۱۲:۱۵
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

اعطای مرخصی به بیش از 3500 زندانی در مازندران

 

به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری از اعطا مرخصی به ۳ هزار و ۵۶۲ نفر از زندانی‌های استان به مناسبت ایام مبارک ماه رجب خبر داد.

وی اظهار کرد: با توجه به بخشنامه اخیر الصدور ریاست معظم قوه قضاییه در پیشگیری از سرایت ویروس کرونا، تعداد ۳ هزار و ۵۶۲ نفر از زندانیان موجود در زندان‌های استان آزاد یا به مرخصی رفتند./فارس

 

 

پرونده ۴۳ محتکر تجهیزات بهداشتی در مازندران روی میز تعزیرات حکومتی

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران گفت که پرونده ۴۳ محتکر تجهیزات و لوازم بهداشتی در استان در تعزیرات حکومتی در دست بررسی است. وی اضافه کرد : برخورد قانونی با این محتکران در دستگاه قضایی نیز شدیدتر از تعزیرات حکومتی است که شامل زندانی، حبس، و در مواردی که احتکار عمده باشد و در جرگه مفسد فی الارض قرار گیرد که مجازات های سنگین تری پیش بینی شده است.

این مسئول گفت : بر اساس قانون حتی اگر فرد محتکر سابقه ای از لحاظ تخلف صنفی و اقتصادی در تعزیرات نداشته باشد ، در همان  مرحله اول ضبط اموال محتکران و جرایم نیز ۷۰ درصد ارزش کالاهای کشف شده در دستور کار قرار می گیرد و انجام می شود.

وی اظهار داشت : تعزیرات حکومتی استان پیش از دستورالعمل سازمان مرکزی ، گشت هایی را با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، دانشگاه علوم پزشکی فعال کرد که برخی از این گشت ها نیز برای تسریع در تشکیل پرونده و رسیدگی به تخلفات به همراه قضات تعزیرات انجام شده است.ملکی به مردم توصیه کرد گزارشات خود مبنی بر احتکار و گرانفروشی به شماره ۱۲۴  اطلاع رسانی کنند تا با متخلفان برخورد شود./ایرنا

 

 

شمار بیماران بهبودیافته کرونایی در مازندران از ۱۰۰ نفر گذشت

 

سیدعباس موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر از بهبودی بیش از ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا ویروس در استان خبر داد و گفت: روزانه دهها نفر پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مجموع هفت مرکز در استان مازندران برای قرنطینه و بستری بیماران مشکوک به کرونا در استان درنظر گرفته شده است، افزود: از این تعداد دو مرکز زیر نظر علوم پزشکی بابل است.

وی شمار جان باختگان ناشی از ابتلاء به کرونا ویروس در استان را چهار نفر اعلام کرد و گفت: رعایت بهداشت فردی، پرهیز از برگزاری تجمعات و کاهش تردد و سفرهای غیرضروری را برای کنترل و پیشگیری این بیماری مؤثر خواند.

موسوی به افتتاح اولین مرکز ایزله منفی در بیمارستان نوشهر اشاره کرد و گفت: این مرکز با پنج تخت و تجهیزات تخصصی و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و به بیماران عفونی خدمات دهی می‌کند./مهر

 

 

تولد اولین کودک کرونایی ایران در مازندران

 

حدود ۱۰ روز پس از ورود کرونا به مازندران و آلودگی احتمالی حدود ۴۰۰ تن از شهروندان که هم اکنون در قرنطینه هستند ، نخستین نوزاد توسط یک مادر مشکوک به کرونا در بابل امروز یکشنبه قدم به دنیای کرونایی گذاشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر از تولد یک نوزاد از مادر مشکوک به کرونا ویروس خبر داد.

دکتر سید فرزاد جلالی اعلام داشت: دیروز مادر باردار 23 ساله اهل بابل با علائم کرونا ویروس به بیمارستان مراجعه کرد، که پس از سی تی اسکن و آزمایش احتمال زیاد  ابتلا به این ویروس در این فرد تشخیص داده شد.

با پارگی کیسه آب این مادر در هفته ۳۶ ام بارداری‌ اش، زایمان زودرس با موفقیت انجام شد و نوزاد سالم با ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم وزن به دنیا آمد. این مادر هم پس از زایمان در بیمارستان تحت نظر قرار دارد و حال عمومی‌اش خوب است./فارس

 

 

ماجرای ازدواج فوتبالیست مازندرانی با مدل معروف

 

چند وقتی است صحبت از ازدواج شجاع خلیل‌زاده، مدافع پرسپولیس مطرح است و در همین راستا دقایقی قبل شیث رضایی با تبریک در صفحه شخصی خود به نوعی این اتفاق را رسانه‌ای کرد.

شجاع خلیل‌زاده، مدافع پرسپولیس درباره انتشار خبر ازدواجش گفت: حدود ۱۰ روز قبل مراسم عقد را برگزار کردیم، با این حال نمی‌خواستم این مسئله رسانه‌ای شود که میناوند آن را در اینستاگرام اعلام کرد.

وی افزود: قصد دارم مراسم عروسی خود را بعد از پایان لیگ برگزار کنم و می‌خواستم همان زمان این موضوع را اعلام کنیم.

دنبال این هستم که مراسم عروسی‌ام را در جزیره هاوایی برگزار کنم! البته این را به شوخی گفتم مراسم عروسی ما در تهران برگزار خواهد شد.

شجاع طی چند وقت اخیر همیشه یک پای ثابت تمام مراسمات عروسی هم تیمی های خود بوده است!

در محافل خصوصی پرسپولیسی ها همیشه صحبت از متاهل شدن شجاع مطرح می شد و بسیاری از هم تیمی های او منتظر چنین موقعیتی بودند!

شجاع خلیل زاده یکی از ثابت ترین مدافعان چند فصل اخیر پرسپولیس در خط دفاعی این تیم بوده است. این فوتبالیست ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۶۸ در بابلسر به دنیا آمده است

بعد از حضور دو فصل قبل پرسپولیس مقابل نماینده امارات در این کشور شایعاتی مبنی بر رابطه مدافع قرمزها با پریا عرب زاده مدل مشهور ایرانی ساکن دبی شنیده شد.

بری در این شهر این دو را در یک کافه دیده بودند. این شایعه بعد از مرخصی یک روزه شجاع و اقامت او ر این شهر قوت گرفت.

برخی مدعی بودند این دو رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند و احتمال نامزدی آنها فراوان است.

این شایعات البته از سوی دو طرف تایید یا تکذیب نشد. البته دوستان بسیار نزدیک شجاع معتقد بودند دیدار با پریا عرب زاده صرفا به خاطر طرفداری او از پرسپولیس بود و رابطه این مدل با شجاع هرگز جدی نبوده است./شما نیوز

 

 

قضیه تست رانتی کرونا برای مدیران و بسته های بهداشتی مجلس از زبان نماینده آمل

 

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در گفت‌وگویی با رویداد۲۴ می‌گوید: مجلس تنها جایی است که ۲۹۰ نفر نماینده بایکدیگر در یک زیر سقف چندساعت را باهم به جلسه و گفتگو می‌پردازند. همه نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه خود آمده بودند و با توجه به تمام شدن انتخابات با افراد زیادی معاشرت داشتند و از همین رو تست کرونا دادند. نمایندگان در مجلس نه تنها با نمایندگان دیگر در ارتباط هستند، بلکه به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند و با افراد زیادی در ارتباط هستند، بنابراین اگر ناقل باشند، می‌توانند به افراد زیادی این بیماری را منتقل کنند.

او ادامه داد: ما در مجلس درحال انجام کارهایمان بودیم و با توجه به مشکوک بودن چند تن از نمایندگان، زمانی که وزیر بهداشت به مجلس آمد، گفت شرایط خوب نیست و شما که از حوزه‌های انتخابیه آمده‌اید و جلسات متعددی در حوزه انتخابیه دارید، تست بدهید ببنیم اصلا شرایط شما چگونه است. نزدیک به ۱۰۰ نفر از نمایندگان تست داده اند که جواب آزمایش ۵ نفر از آن‌ها مثبت بود و جواب مابقی نیامده است، البته برخی دیگر از نمایندگان هم هنوز تست نداده‌اند.

نمایندگانی که تست‌شان منفی شود به مجلس برمی‌گردند

یوسفیان ملا در پاسخ به این سوال که چرا به شما پک بهداشتی داده شده است آنهم در شرایطی که مردم از چنین امکاناتی به دلیل کمبود برخوردار نیستند، گفت: هریک از ما در مجلس با ۲۸۹ در تماس هستیم و امکان سرایت و انتقال این ویروس در اینجا بیشتر است و ممکن است یک فاجعه ایجاد کند. قرار شد نمایندگان تست بدهند و نمایندگانی که سالم هستند به مجلس برگردند و کار را ادامه دهند و افراد بیمار هم تحت درمان قرار بگیرند. درباره آزمایش هم ما به درمانگاه مجلس رفتیم و همانند سایر مردم آزمایش دادیم. نمی‌دانم در سایر بیمارستان‌ها با چه وسیله‌ای آزمایش می‌گیرند، اما ما مانند سایرین آزمایش انجام دادیم.

به گزارش رویداد۲۴ سخنان یوسفیان ملا در حالی مطرح می‌شود که طبق گفته مقامات وزارت بهداشت شرایط اینگونه نیست که هر کسی به درمانگاه برود و تست بگیرد. آنگونه که اعلام شده ابتدا افراد باید ارتباط تلفنی برقرار کنند، در صورت داشتن علائم خاص، به درمانگاه مراجعه می‌کنند و در صورتی که درمانگاه تشخیص دهد؛ آنها را برای تست کرونا معرفی می‌کنند، در حالی که درباره نمایندگان وضعیت به این شکل بوده که مستقیم برای تست کرونا معرفی شده‌اند.

البته این مورد نه تنها برای نمایندگان که برای بسیاری از مقامات و مسئولان و حتی فرزندان آنها صادق بوده است. بسیار از مسئولان و فرزندان آنها در روزهای گذشته در توییت‌های مختلف اعلام کرده‌اند کرونا دارند یا نوشته‌اند تست کرونای آنها منفی بوده است. در این در حالی است که هیچکدام از این امکانات در اختیار مردم عادی نیست./روزنو

اخبار مرتبط
تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد «قایم باشکِ» کرونا و نمایندگان مازندران! / قرنطینه آزمایشی یک شهر در مازندران / بازهم نامه ای دیگر از نماینده جدید ساری برای دولت / سالن ورزشی قائمشهر نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا می‌شود شوخی‌انگاری مسئولان و مردم فریدونکنار با کرونا / مشکل کمبود داروی کرونا در بابل به کجا رسید؟ / مسافرین کرونایی در مازندران باید هزینه درمان بدهند / انکار و تکذیب زمین‌خواری در اراضی ملی مازندران توسط محیط زیست! چرا آمار مبتلایان به کرونا در مازندران نسبت به دیگر استان‌ها بالاتر است / مازندران رکورددار تست کرونا در ایران است ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل! / نامه انتقادآمیز استاندار اسبق مازندران به معاون رئیس جمهور / حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس / نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیش بینی درگیری ۳ ماهه با کرونا آخرین اخبار از وضعیت مدیرعامل هلال احمر مازندران پس از ابتلا به کرونا / خط و نشان فرماندار قائمشهر برای برخی اصناف / هشدار کرونایی دادستان مازندران به مسئولان / صحبت های تند بازیکن پرسپولیسی با مسافرین شمال واکنش عجیب نماینده مجلس به مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد / وقتی نیروگله برق هم مایع ضدعفونی کننده تولید می کند / انتقاد بی موقع نماینده بابلسر از بی توجهی دولت به گردشگری / کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد! یک مصاحبه استخدامی مهم و پرحاشیه به سال ۹۹ موکول شد / استاندار از محدودیت های جدید احتمالی گفت / علت تناقضات آمار‌های کرونا در مازندران چیست؟ / محدودیت‌های کرونایی به واحدهای صنفی مازندران رسید کارگران حفاظت از جنگل‌ها توپ پینگ پونگ مسئولان / فیلمبرداری پایتخت متوقف شد؟ / کمبود ماسک در مازندران تا پایان هفته رفع می‌شود / کمبود لوازم بهداشتی در جایگاه های سوخت مازندران دردسر ساز شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو