امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۲۱ AM
فیلترشکن / ۵۷
پنجاه و هفتمین بسته ویژه خبری عبارت؛

یک مصاحبه استخدامی مهم و پرحاشیه به سال ۹۹ موکول شد / استاندار از محدودیت های جدید احتمالی گفت / علت تناقضات آمار‌های کرونا در مازندران چیست؟ / محدودیت‌های کرونایی به واحدهای صنفی مازندران رسید

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 49492
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۴|۱۱:۲۹
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش مازندران به سال ۹۹ موکول شد

 

تصمیم جابه جایی زمان مصاحبه گزنش استخدامی ۹۸ در پی شیوع ویروس کرونا در مازندران گرفته شد.

آموزش و پرورش مازندران در اطلاعیه امروز خود آورده است: مصاحبه گزینشی آن دسته از داوطلبان بومی که جزء سهمیه خدمتی استان مازندران هستند ، به بعد از نوروز ۹۹ موکول شده است .

طبق اطلاعیه آموزش و پرورش مازندارن زمان و مکان دقیق مصاحبه گزینشی اسخدامی ها در روزهای آتی از طریق سایت آموزش و پرورش اطلاع رسانی می شود.

همچنین مصاحبه گزینشی استخدامی آن دسته از داوطلبان غیر بومی که جزء پذیرفته شدگان سهمیه خدمتی استان مازندران هستند به پس از طی دوره های مهارت آموزی موکول شده است که زمان دقیق و مکان مصاحبه در فرصت مقتضی اعلام خواهد شد.

آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که داوطلبان می توانند برای مطلع شدن از جزییات بیشتر به سامانه اینترنتی این نهاد آموزشی به آدرس  http://mazand.medu.ir  مراجعه کنند.

گفتنی است که آموزش و پرورش اکنون در دومین هفته نیمه تعطیل خود به سر می برد و بر اساس تصمیم گیری ستاد مبارزه با وس یروکرونا استان تمامی مدارس تا پایان هفته جاری تعطیل می باشند.

بنابر اعلام قبلی سهمیه استخدامی آموزش و پرورش مازندران در مرحله نهایی تکمیل ظرفیت  ۴۰۷ نفر است که در ۳۲ رشته شغلی جذب و به عنوان نیروی پیمانی مشغول کار می‌شوند.

در حال حاضر ۳۵ هزار و ۹۱۷ نفر به صورت رسمی و پیمانی ، ۲هزار و ۷۰ نفر حق التدریس، ۵۱۹ نفر کارمعین و ۹۱ نفر نیز به عنوان سرباز معلم در آموزش و پرورش ممازندران شاغل هستند./جماران

 

 

 

استاندار مازندران: زیرساخت های مازندران در شرایط غیرعادی کافی نیست

 

احمد حسین زادگان سه شنبه شب در جلسه ستاد استانی مبارزه با شیوع کرونا ویروس با اشاره به اینکه مشکلات، مسائل و نیازمندی‌های لازم در این راستا در این جلسه اعلام و متعاقباً به صورت جامع‌تر به شکل مکتوب از سوی ستاد و علوم پزشکی مازندران انعکاس داده خواهد شد، افزود: موضوع بستن ورودی‌های استان و قرنطینه، باید در سطح ملی تصمیم گیری شود و در آغاز ما در استان به این موضوع اندیشیده‌ایم و به صورت مکتوب تقاضا و پیگیری کرده‌ایم، لیکن در جلسه ملی مقرر شد که این کار فعلاً در استان‌ها و کشور صورت نگیرد.وی با اشاره به اینکه هتل‌ها و واحدهای اقامتی را برای مسافران ممنوع اعلام کردیم و خانه مسافرها هم در اختیار آنان قرار نمی‌گیرند، گفت: نصب چادر برای استقرار مسافران را نیز در جلسه امروز ممنوع کرده‌ایم و مسافران باید آگاه باشند که برای سلامتی خودشان و مردم مازندران باید از سفر به استان پرهیز کنند.

حسین زادگان، با اشاره به اینکه زیرساخت‌های استان در شرایط غیرعادی و بحرانی برای سرویس دهی کافی نیست و مسافران باید به این مساله توجه کنند، عنوان کرد: تخت‌های بیمارستان و مشکلات دارو و درمان امکان پاسخگویی برای این شرایط را از ما سلب می‌کند.

فرمانده قرارگاه زیستی استان، گفت: برای اجرای این مصوبات؛ دستگاه قضائی و نیروی انتظامی همراهی می‌کنند، لیکن در ادامه کار اگر احساس کنیم که این اقدامات بازدارنده نیست، تصمیمات محدودکننده و جدیدی به تناسب شرایط اتخاذ خواهیم نمود.

حسین زادگان در خصوص مشکل کمبود اقلام بهداشتی با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۲۰ استان درگیر کرونا هستند و تقاضا برای این اقلام به شکل فزاینده ای افزایش یافته است، افزود: بخشی از این اقلام توسط وزارت صمت تأمین می‌شود لیکن توصیه می‌کنیم که افرادی که نزدن ماسک مشکلی برای آنها ایجاد نمی‌کند و درگیر بیماری خاصی نیستند، از آن استفاده نکنند./مهر

 

 

محدودیت‌های کرونایی به واحدهای صنفی مازندران رسید

 

قرارگاه پدافند زیستی مازندران با فرماندهی احمد حسین زادگان به عنوان استاندار  که روزانه تشکیل جلسه می دهد وتاکنون بیش از ۶۰ مصوبه کرونایی برای مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی دولتی داشته است در تازه ترین مصوبه بر لزوم محدودیت فعالیت فروشگاه های غیر ضروری در خیابان های شهرهای مازندران تاکید کرد.

براساس آمار در  استان مازندران حدود ۱۳۵ هزار واحد صنفی فعالیت دارند که ۱۷ درصد از تولید ناخالص ملی و ۴۰ درصد از اشتغال استان نیز مربوط به این واحدهای صنفی است.

سطح هشدار به شهروندان مازندرانی در باره شیوع کرونا در قالب مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان هر روز در حال افزایش است و همسو با این هشدارها شهرداری  بابل در ادامه فعالیت های پیشگیرانه با همکاری اتاق اصناف مطابق با این مصوبه طی نامه ای از تمام اتحادیه‌های صنفی خواست که کلیه کسبه و بازاریان از امروز ساعت کاری آنها از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر محدود شود.

در همین راستا اعضای  اتحادیه طلافروشان تنکابن در غرب مازندران نیز  برای  مقابله با بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن ، بازار طلافروشان این شهرستان را تا شنبه هفته آینده تعطیل کرد.

بازار روزهای هفتگی و جمعه بازار جویبار به عنوان قدیمی ترین و پرطرفدارترین بازار استان مازندران نیز تعطیل شده است و محدودیت ها حضور مردم در خیابان ها با محدود شدن ساعت فعالیت دیگر فروشگاه های غیرضروری از جمله انواع پوشاک در قالب مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان به شهرداری های ۵۲گانه شهرهای مازندران نیز از امروز ابلاغ و لازم اجرا شده است.

بررسی های عینی و میدانی خبرنگاران ایرنا از حضور و تردد شهروندان و اظهار نظرها آنان در مورد همکاری در پیشگیری و رعایت مقولات بهداشتی در شهرهای مازندران نشان می دهد که مردم خواهان گذر از این شرایط بحرانی هستند ، لذا انتظار این است که فروشندگان و صاحبان فروشگاهای غیر ضروری نیز همکاری لازم را داشته باشند.

مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا از ۲ خیابان معروف قارن و فرهنگ ساری مرکز استان مازندران نشان می دهد که فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی دست فروشی ها همچنان تا ساعت ۲۲ شب نیز فعالیت می کنند که انتظار است از امروز با مصوبه جدید فعالیت آنان ،محدود شود./ایرنا

 

 

پای احتکار دستکش به مازندران هم باز شد

 

سردار سیدمحمود میرفیضی با اعلام این خبرگفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح استان، طرح نظارت و بازدید از واحدهای صنفی عرضه مواد بهداشتی استان در دستور کار کلیه یگان های انتظامی و اجرایی استان قرار گرفت .

وی، افزود: در اجرای این طرح، ماموران پلیس آگاهی شهرستان نوشهر با انجام اقدامات اطلاعاتی از احتکار انواع دستکش و مواد شوینده توسط یکی از فروشگاه های عرضه مواد بهداشتی در این شهرستان با خبر شدند .

فرمانده انتظامی استان مازندران ، گفت: ماموران پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره بهداشت شهرستان نوشهر در بازدید از انبار این فروشگاه 423 هزار جفت انواع دستکش و 288 عدد انواع مواد شوینده کشف کردند .

میرفیضی با اشاره به این که ضمن پلمب این فروشگاه متصدی آن نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به مردم، توصیه کرد: به محض مشاهده هرگونه گران فروشی و یا احتکار فرآورده‌های بهداشتی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 یا کلانتری محل سکونت خود اعلام کنند./ایلنا

تشکیل 40 پرونده احتکار و گران‌فروشی محصولات بهداشتی در مازندران/متخلفان نقره‌داغ می‌شوند

تاکنون 43 پرونده در مورد گران‌فروشی و اختفا و احتکار ملزومات بهداشتی در تعزیرات تشکیل شده که در حوزه ماسک، مواد ضد عفونی و اقلام بهداشتی بوده است.

وی افزود: مجموعا، 6 واحد اعم ار داروخانه و واحدهای عرضه کننده وسایل بهداشتی ودارویی در استان پلمپ شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران به واحدها و داروخانه‌های متخلف  هشدار داد: شعب تعزیرات حکومتی،  مجازات‌های مقرر اعم از جزای نقدی تا 3 برابر ارزش کالا، الزام به عرضه کالا توسط دانشگاه علوم پزشکی، نصب پارچه به‌عنوان محتکر، لغو پروانه و معرفی از طریق رسانه‌های گروهی به عنوان محتکر را اعمال خواهند کرد.

ملکی ادامه داد: چنانچه فعل ارتکابی اخلال در نظام سلامت باشد، پرونده به محاکم قضایی  جهت رسیدگی ارسال خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با بیان اینکه بازرسی‌های مشترک تعزیرات حکومتی همراه با دستگاه‌های نظارتی چون سازمان صمت و اتاق‌های اصناف از سطح بازار، داروخانه‌ها و واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی در سطح استان به صورت مستمر و روزانه ادامه دارد؛ متذکر شد: در صورت مشاهده یا گزارش، حداکثر مجازات برای متخلفان در نظر خواهد گرفته شد./بلاغ

 

 

علت استنباط‌های نادرست از آمار‌های کرونا در فضای مجازی چیست؟

 

در پی تناقضاتی که در انتشار آمار ارائه شده دانشگاه علوم پزشکی مازندران از وضعیت کرونا در این استان به وجود آمده است  این دانشگاه اطلاعیه ای صادر وعلت تناقضات موجود در آمار‌ها را  استنباط‌های نادرست اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

از تمام بیمارانی که با علامت  بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری می‌گردند تست گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن پاسخ آزمایش مزبور، آن بیمار بعنوان بیمار دارای تست مثبت در آمار محسوب  می شود.

همچنین نفرات بهبود یافته از بیماران مشکوک که بستری هستند و ترخیص شدند بعنوان بهبود یافته محسوب می‌گردند؛ لذا از رسانه‌ها و صاحبان کانال‌ها و گروه‌های مختلف فضای مجازی تقاضا داریم تا با ایجاد آرامش در جامعه مجموعه زحمت کشان حوزه سلامت استان مازندران را در مقابله با بیماری کرونا یاری کنند و از انتشار اخبار و مطالبی که موجب نگرانی در جامعه می‌گردد خودداری کنند./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیش‌بینی ۱۵۰۰ تخت برای مراکز مراقبت‌های تنفسی استان / تقریبا ۵۰درصد تخت‌های کرونا در استان خالی است تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد «قایم باشکِ» کرونا و نمایندگان مازندران! / قرنطینه آزمایشی یک شهر در مازندران / بازهم نامه ای دیگر از نماینده جدید ساری برای دولت / سالن ورزشی قائمشهر نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا می‌شود شوخی‌انگاری مسئولان و مردم فریدونکنار با کرونا / مشکل کمبود داروی کرونا در بابل به کجا رسید؟ / مسافرین کرونایی در مازندران باید هزینه درمان بدهند / انکار و تکذیب زمین‌خواری در اراضی ملی مازندران توسط محیط زیست! چرا آمار مبتلایان به کرونا در مازندران نسبت به دیگر استان‌ها بالاتر است / مازندران رکورددار تست کرونا در ایران است ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل! / نامه انتقادآمیز استاندار اسبق مازندران به معاون رئیس جمهور / حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس / نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیش بینی درگیری ۳ ماهه با کرونا آخرین اخبار از وضعیت مدیرعامل هلال احمر مازندران پس از ابتلا به کرونا / خط و نشان فرماندار قائمشهر برای برخی اصناف / هشدار کرونایی دادستان مازندران به مسئولان / صحبت های تند بازیکن پرسپولیسی با مسافرین شمال واکنش عجیب نماینده مجلس به مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد / وقتی نیروگله برق هم مایع ضدعفونی کننده تولید می کند / انتقاد بی موقع نماینده بابلسر از بی توجهی دولت به گردشگری / کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد! کارگران حفاظت از جنگل‌ها توپ پینگ پونگ مسئولان / فیلمبرداری پایتخت متوقف شد؟ / کمبود ماسک در مازندران تا پایان هفته رفع می‌شود / کمبود لوازم بهداشتی در جایگاه های سوخت مازندران دردسر ساز شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو