امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۵۰ AM
فیلترشکن / ۵۸
پنجاه و هشتمین بسته ویژه خبری عبارت؛

واکنش عجیب نماینده مجلس به مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد / وقتی نیروگله برق هم مایع ضدعفونی کننده تولید می کند / انتقاد بی موقع نماینده بابلسر از بی توجهی دولت به گردشگری / کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد!

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 49547
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷|۰۹:۵۳
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

ضد عفونی و‌گند زدایی معابر شهری و ‌روستایی مازندران همچنان ادامه دارد

 

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: بمنظور مقابله با شیوع ویروس کرونا؛ حسب دستور استاندار در قالب مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با این بیماری در استانداری، ضد عفونی و‌گند زدایی معابر و سطوح عمومی و فضاها و معابر شهری و‌ روستایی سراسر استان دیشب ساعت ۲۲ به طور همزمان در سراسر استان در کلیه شهرها و روستاهای استان انجام شد.

وی افزود: در این مانور سراسری با همت کلیه شهرداران و دهیاران استان و نیروهای خدوم شهرداری ها و دهیاری ها کلیه معابر استان به طور همزمان ضذعفونی و‌گندزدایی شد.

رازجویان با بیان این که این مانور در تداوم اقدامات روزهای گذشته این نهادها برگزار شد، گفت: بحمدالله همه شهرداران و دهیاران آستین همت را بالا زدند و باید از تلاش و مجاهدت ستودنی آن ها با دست خالی قدردانی کنم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، یادآور شد: از کارکنان و پرسنل خدوم شهرداری ها و دهیاری ها و همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا تشکر می کنم و امیدوارم بزودی شاهد رفع این بیماری از فضای کشور و استان باشیم./ایلنا

 

 

مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد

 

کارگر زحمتکش یکی از شهرداری های استان می گوید: مگر ما آدم نیستیم! مگرحق یک زندگی بی استرس نداریم؟

می گوید: ویروس کرونا همه را تهدید می کند و من کارگر نه! من آهنم؛ فولادم!

می گوید: کاهش ساعت کار حق ما نیست؛ ماسک و دستکش حق ما نیست!

می گوید: از استاندار محترم ؛ از مدیرکل کار! از شهردار محترم و از همه دلسوزان عزیز کمک می خواهیم!

در قسمت دیگری از شهر آن کارگر روزمزد و فصلی کاری به کرونا ندارد و مجبور و محکوم به کار در برف،باران،تعطیلات اجباری و هر چیز دیگری است و باید کار کند تا شب دست خالی و شرمنده به خانه باز نگردد! باید از صبح خروس خوان به کنار چهار راه برود تا برای کار و کارگری فرا خوانده شود!

هرچند که خیلی وقت ها...

سراغ یکی از منتخبان محترم مازندران در مجلس یازدهم را می گیرم: ایشان می فرمایند: الان وقت صحبت کردن نیست؛ بگذارید بحران کرونا را پشت سربگذاریم؛ جامعه نیاز به آرامش داره!

و چه قدر حظ بردم! چقدر دلسوزی! چقدر پیگیری!!

کارگر عزیز! کارگران عزیز! صبور باشید! بحران کرونا که تمام شد؛ مسئولان و به ویژه منتخبان مردم کمکتان خواهند کرد!

خدایا چنان کن سرانجام کار/تو خوشنود باشی و ما رستگار/ایلنا

 

 

کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد!

 

ورود ماشین با پلاک غیربومی‌ به جاده های منتهی به مازندران، گیلان و برخی استان های کشور ممنوع شده است. این اقدام مورد توجه برخی افراد قرار گرفته است و ماشین پلاک مازندران رو بالاتر از قیمت در سایت های فروش اینترنتی قرارداده اند. اگرچه به نظر می‌رسد فروش اتومبیل پلاک شده در مازندران به ساکنان دیگر مناطق بدون تعویض پلاک ممکن نیست و پلاک با توجه به محل سکونت صاحب خودرو به او تعلق می‌گیرد. بنابراین آگهی‌های از این قبیل را بیشتر باید شوخی به حساب آورد./برترین ها

 

 

تغییر مسیر شناسایی بیماران کرونا در مازندران

 

سامانه خودارزیابی ویروس کرونا در استان مازندران برای جلوگیری از حضور فیزیکی افراد مشکوک به  مراکز درمانی و بیمارستانی به منظور تب سنجی و نشانه شناسی کرونا به اجرا درآمد ، چرا که بر اساس تحقیقات علمی ، خطر واگیری ویروس کرونا برای افرادی که به مراکز تجمع انسانی مانند درمانگاهها و اورژانس ها مراجعه می کنند حدود 41 درصد بیشتر از افرادی است که این کار را انجام نمی دهند.

مازندران از سال 91 استان پایلوت اجرای طرح پزشک خانواده شهری در کشور بود و بعدها با اصلاحاتی که در این طرح صورت گرفت به استان پیشرو در اجرای آن تبدیل شد و تنها استان در کشور است که تاکنون موفق شده بیشترین مراحل این طرح را با همکاری دستکم 600 پزشک و زیر پوشش بردن بیش از 95 درصد جمعیت شهری با موفقیت به اجرا بگذارد.

بررسی های میدانی خبرنگاران ایرنا نشان می دهد که در شرایط فعلی تمام  افراد مشکوک به کرونا که تحت پوشش پزشکان خانواده شهری قرار دارند ، پس از مراجعه به سامانه خودارزیابی و درج شماره همراه و کد ملی و  پاسخ به چند پرسش در مورد علایم و نشانه های کرونا ، بلافاصله به صورت خودکار به پزشکان خانواده اشان معرفی می شوند و پزشکان نیز پس از چند دقیقه به صورت تلفنی با این فرد تماس می گیرند تا از سلامتش اطمینان حاصل کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین اظهار داشت : سامانه خودارزیاب به طور تمام وقت در اختیار مردم قرار دارد و آنها می توانند با مراجعه به این سایت به نوعی یک خودارزیابی اولیه داشته باشند.

دکتر روحانی زاده افزود : علاوه بر این ، شماره تماس 34407 نیز برای تماس مردم در مورد ویروس کرونا در استان راه اندازی شد که این سامانه نیز از 8 صبح تا ساعت 24 شب پاسخگوی مردم است./ایرنا

 

 

اقدام جهادی مهندسان نیروگاه مازندران برای مقابله با کرونا

 

محسن نعمتی مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: مهندسان این نیروگاه دو روز گذشته بیش از ۳۰ هزار تن آب ژاول تولید و برای مقابله با ویروس کرونا به مراکز بهداشتی درمانی استان، شهرداری‌ها، سپاه و برخی روستا‌ها تحویل دادند.

او با بیان اینکه این کار تا پایان ریشه کنی کرونا به صورت دائم وشبانه روزی در نیروگاه ادامه خواهد داشت، افزود: کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا، تولید مواد ضد عفونی کننده را در کنار تولید پایدار انرژی انجام دادند و این اقدام هیچ خللی در تولید برق و تعهدات این نیروگاه به شبکه توزیع برق کشور نداشته است.

مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا افزود: واحد آب ژاول با تکیه بر دانش و توان نیرو‌های متخصص داخلی، راه اندازی شده است.

به آب ژاول مایع سفیدکننده و وایتکس نیز گفته می‌شود و واحد آب ژاول سازی در نیروگاه نکا از الکترولیز آب نمک دریا  آب ژاول تولید می‌کند./باشگاه خبرنگاران

 

 

اولویت‌های اطلاع‌رسانی مقابله با کرونا در مازندران ابلاغ شد

 

عباس مهدوی؛ جانشین و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های مازندران با اعلام این خبر گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا و عزم و تصمیمات متخذه در ستاد ملی و استانی مبارزه با شیوع کرونا ویروس و تاکیدات استاندار مازندران مبنی بر بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت ها در این راستا به‌ویژه فرصت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم؛ دستورالعملی با تاکید بر نوآوری و خلاقیت به مدیران فرمانداری ها و مجموعه دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شد.»

او تولید محتواهای موثر و کوتاه در قالب های مختلف، بهره گیری از فضای مجازی برای اطلاع رسانی به‌هنگام و سریع، استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی روابط عمومی شهرستان جهت برنامه ریزی، ارایه برنامه های آموزشی و تبلیغی برای مردم جهت رعایت بیش از پیش اصول بهداشتی تا کنترل بیماری، ارایه برنامه ای در دستگاه متبوع برای آگاهی بیش از پیش همکاران و ارباب رجوع با اهمیت رعایت اصول بهداشتی را بخشی از این برنامه عنوان کرد.

او در ادامه خاطرنشان کرد: «همکاری مستمر و مداوم و دوسویه با رسانه ها در راستای جلوگیری از موازی‌کاری و آگاهی‌بخشی به مردم و اطلاع‌رسانی و تقویت حساسیت همه گروه‌های اجتماعی به رعایت مسایل و الزامات ابلاغی قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل، ارتقاء سطح آگاهی مردم و پرسنل مجموعه خود نسبت به راهکار‌های پیشگیری و کاهش انتشار این ویروس، فرهنگ سازی و آگاه‌سازی مردم و کارکنان مجموعه خود نسبت به پرهیز از رفتار‌ها و مراودات ارتباطی و اجتماعی و فردی، تولید محتوا در قالب‌های مختلف به منظور کاهش آشفتگی‌ها و استرس‌های مرتبط با مشورت های تخصصی، ایجاد لینک یا صفحه جداگانه در امکانات رسانه‌ای تحت اختیار خود به منظور ارائه راهکار‌های بهداشتی و پوشش سریع اخبار مرتبط، تولید محتوای آموزشی و آگاهی بخش به منظور انتشار در رسانه‌ها، تهیه برچسب‌ها و علائم مرتبط با لزوم رعایت نکات بهداشتی، مدیریت و کنترل شایعات و نظارت بر رسانه‌های مجازی و عادی سازی و کمک به تامین آرامش روانی مردم و پرسنل؛ از دیگر برنامه های ابلاغی به مدیران روابط عمومی هاست.»/پانا

 

 

نانواکناری: دولت اهتمامی برای تقویت حوزه گردشگری ندارد

 

ولی الله نانواکناری عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با تاکید بر اینکه امروزه صنعت گردشگری در دنیا به عنوان یک صنعت پول ساز مطرح است گفت: پهنه سرزمینی ما ایران خوشبختانه ارای بافت های گردشگری و فرهنگی بسیاری دارد که می توان از این پتانسیل به نحو احسن درآمدزایی کرد.

وی افزود: متاسفانه دولت هنوز اهتمام ویژه برای تقویت زیر ساخت های این حوزه را ندارد به همین دلیل سهم جهانی ما در جذب توریسم و گردشگر بسیار پایین است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس در توضیح اینکه یکی از جاذبه های گردشگری که مختص ایران است گردشگری عشایری است اظهار کرد: گردشگری عشایری بنا به ذات سادگی خود دارای جاذبه های بکر برای توریست هایی است که خواهان آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ غنی این نوع از زندگی هستند دارد.

وی  با تاکید بر اینکه متاسفانه فرهنگ سازی مطلوبی در جهت معرفی زندگی عشایر و هم چنین ظرفیت های گردشگری کشور توسط مسئولان مربوطه صورت نگرفته است اذعان کرد:  برای اینکه بتوان این نوع جاذبه های بکر و دست نیافتنی را به چشم گردشگران نمایان کرد لازمه توسعه زیر ساخت های این صنعت است،بنابر این دولت و وزارت گردشگری می تواند با اهتمام جدی تری به این موضوع نگاه کند تا بتواند نسبت به معرفی زندگی عشایری و جاذبه های آن به گردشگران داخلی و خارجی فضای مهیج تری برای علاقمندان به این سبک از زندگی را فراهم کند.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس در ادامه افزود: اگر از این ظرفیت استفاده شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور برطرف خواهد شد.

نانواکناری در پایان با اعتقاد بر اینکه استفاده از ابزارهای تبلیغاتی یکی از مهمترین شریان های حیاتی در جهت توسعه گردشگری کشور است خاطر نشان کرد: اگر مسئولان قصد دارند تا صنعت گردشگری توسعه و پیشرفت کند بی شک باید از ابزارهای تبلیغاتی موثر استفاده کنند تا بتوان از این روهم شاهد تقویت این صنعت درآمد زا بود و هم اینکه بتوانیم با برنامه ریزی درست و دقیق از ظرفیت های گردشگری کشور استفاده کامل انجام دهیم./پول نیوز

 

 

جذب نیرو‌های داوطلب ھمکاری در بیمارستان‌های مازندران

 

دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در راستای مبارزه با کروناویروس در رسته‌های مختلف بهداشتی درمانی، شامل پزشک، پرستار، علوم آزمایشگاه، رادیولوژی، بهداشت محیط و بهیار نیاز به ھمکاری دارد.

او با بیان اینکه داوطلبان جھت ثبت اطلاعات به آدرس corona.mazums.ac.ir/AddPatient.aspx مراجعه کنند، افزود: داوطلبین می‌توانند با مراجعه به این سایت درخواست و مشخصات خود را به ھمراہ تلفن تماس ثبت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه انعقاد قرارداد با این نیرو‌های داوطلب به مدت ۸۹ روزه تنظیم و در صورت نیاز این مدت قابل تمدید خواهد بود ادامه داد: برای افراد داوطلب همکاری، در فراخوان ھای بعدی دانشگاه اولویت‌هایی در نظر گرفته خواهد شد./باشگاه خبرنگاران

 

 

اخبار مرتبط
دریابیگی: ۹۰ درصد کارگران استان قرارداد موقت‌اند/۴ میلیون کارگر بازنشسته حداقل حقوق را دریافت می‌کنند/ ما دولت را مقصر اصلی می‌دانیم/ بخش عمده جامعه کارگری حتی توان خرید ماسک و دستکش را ندارد تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد «قایم باشکِ» کرونا و نمایندگان مازندران! / قرنطینه آزمایشی یک شهر در مازندران / بازهم نامه ای دیگر از نماینده جدید ساری برای دولت / سالن ورزشی قائمشهر نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا می‌شود شوخی‌انگاری مسئولان و مردم فریدونکنار با کرونا / مشکل کمبود داروی کرونا در بابل به کجا رسید؟ / مسافرین کرونایی در مازندران باید هزینه درمان بدهند / انکار و تکذیب زمین‌خواری در اراضی ملی مازندران توسط محیط زیست! ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل! / نامه انتقادآمیز استاندار اسبق مازندران به معاون رئیس جمهور / حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس / نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیش بینی درگیری ۳ ماهه با کرونا آخرین اخبار از وضعیت مدیرعامل هلال احمر مازندران پس از ابتلا به کرونا / خط و نشان فرماندار قائمشهر برای برخی اصناف / هشدار کرونایی دادستان مازندران به مسئولان / صحبت های تند بازیکن پرسپولیسی با مسافرین شمال از تصمیم خردمندانه استاندار مازندران حمایت کنید / اجازه ندهید کار به خشنونت و رودررویی مردم برسد / از فروپاشی اجتماعی جلوگیری کنید وقتی تا گردن در "بیشعوری" فرو رفته ایم ‌! / ما می خواهیم کرونا را شکست دهیم ولی ... از عادی نمایی دولت تا ترافیک جاده های شمال / کرونا کیلویی چند؟!

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو